Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 11:01
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Frkání
PříspěvekNapsal: pát 02. zář. 2011 14:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 00:57
Příspěvky: 697
Bydliště: Ostrava
Od včerejška můj pes podivně "frká". Proste jsme sli ven a on porad fouka pres nos. Nevim, jak to popsat slovne :lol: Proste jak kdyz si zavrete pusu a foukate nosem vzduch ven. Z cumaku mu nic netece, ma ho pekny, neni citlivy, ocividne nic neboli. Napadlo me, jestli to nemuze byt zvysenou prasnosti ted, menili mi totiz okna a ted na baraku delaji zatepleni, tak pres ventilacku mam doma docela bordel a jedina moje teorie ted je, jestli ho to tam nejak nedrazdi...??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Frkání
PříspěvekNapsal: pát 02. zář. 2011 14:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 25. čer. 2010 06:48
Příspěvky: 40
Bydliště: Nová Červená Voda 165, 790 53 Stará Červená Voda
No mě vždycky po sekání trávy frkají všichni 3 :) mají rádi posekanou trávu a tak ji dlabou i nosem :) takže se stane, že nějaké to stéblo vdechnou...a pak střídavě do rytmu frkají až to vyfrkají... Tak si myslím, že to může být i zvýšenou prašností...dyt mají citlivý čumák jak blázen...Pokud by to trvalo dýl, tak bych to řešila návštěvou veta...raději tam zajít než nezajít a něco zanedbat...ale razím názor, všeho s mírou ... :rolleyes:

_________________
Rasta+Růža+Arkas
Snesitelná lehkost bytí :) E.T.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Frkání
PříspěvekNapsal: pát 02. zář. 2011 15:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. črc. 2011 20:24
Příspěvky: 125
Bydliště: Třebíč
Naše Tereza taky občas tak divně frká. Vypadá teda spíš, že se dusí, ale po čase to ustoupí...prostě si stoupne a nosem natahuje a vyfrkává vzduch - jak píše tydli. Když jsem to viděla poprvý, vypadalo to hrozivě (naši pesani to nikdy nedělali)...ale chodíme i po prašných cestách a skáče do vysoký trávy, takže taky myslim, že je to nějaký smítko. Nedělá to nijak pravidelně, takže to nějak neřeším. Snad nic nezanedbávám... :Hangman:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Frkání
PříspěvekNapsal: pát 02. zář. 2011 15:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Éfule: co máš za plemeno? To co popisuješ je typické pro krátkolebá plemena, říká se tomu "reverse sneezing", překládáno jako obrácené kýchání a je to většinou způsobeno prodlouženým měkkým patrem, které se zaklopí a pes nemůže dýchat. Já svým čubám pomáhám tak, že jim zacpu obě nosní dírky, aby se musely nadechnout tlamou a pak to většinou hned přejde. Pokud to působí velké problémy, dá se měkké patro operativně zkrátit.
Pokud se to projevuje často (několikrát denně), může jít i o jiný problém s dýchacími cestami, moje čuba např. měla takto signalizovaný zánět průdušek.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Frkání
PříspěvekNapsal: pát 02. zář. 2011 15:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
Zapomněla jsem ještě napsat, že to může být taky jen podráždění nějakým pylem, prachem apod. Dalo by se to trochu přirovnat k lidskému kašli a jeho příčinám.

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Frkání
PříspěvekNapsal: pát 02. zář. 2011 15:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Tipla bych to na ten prach. Moje holky měly něco takového na jaře, taky jsem to tu řešila ("pčíkání" či tak něco) a nejspíš to byla nějaká alergie. Přešlo to samo tak po 14 dnech.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Frkání
PříspěvekNapsal: pát 02. zář. 2011 16:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. črc. 2011 20:24
Příspěvky: 125
Bydliště: Třebíč
**EFCA** píše:
Éfule: co máš za plemeno? To co popisuješ je typické pro krátkolebá plemena, říká se tomu "reverse sneezing", překládáno jako obrácené kýchání


Efco - no je to vořešice z útulku. Tak tos mě trošku vyděsila...takže jí mám kdyžtak zacpat nosní dírky, jo? Tak jestli se to objeví - vyzkouším. Jinak přikládám odkaz na foto, abyste viděli, co to tak může být to naše třeštidlo...řekla bych něco s kníračem a spousta dalšího :-D
http://utulektrebic.rajce.idnes.cz/z_no ... mova_tera/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Frkání
PříspěvekNapsal: pát 02. zář. 2011 17:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 12. bře. 2009 12:07
Příspěvky: 2187
Bydliště: Ralsko
No pokud je to ta chlupatá vořešice (mmch. moc hezká), tak to nebude váš případ. S tím zacpáním to funguje pouze na to měkké patro, u vás to bude "kašel" na prach apod, takže to ani nezkoušej :yawinkle:

_________________
EFCA
FB profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Frkání
PříspěvekNapsal: pát 02. zář. 2011 18:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
Není pravda, že problém s prodlouženým patrem mají jen brachycefalici. I když to spadá pod brachycefalický syndrom, není to jen jejich doména. Trpí na to i můj pes s dlouhým čumákem. Ač vám to nepřeju, pouhým konstatováním, že pes má dlouhej/delší čumák se to vyloučit nedá.

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Frkání
PříspěvekNapsal: pát 02. zář. 2011 20:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. črc. 2010 22:01
Příspěvky: 121
Bydliště: Tišnov
Fenrizka píše:
Není pravda, že problém s prodlouženým patrem mají jen brachycefalici. I když to spadá pod brachycefalický syndrom, není to jen jejich doména. Trpí na to i můj pes s dlouhým čumákem. Ač vám to nepřeju, pouhým konstatováním, že pes má dlouhej/delší čumák se to vyloučit nedá.

Jo, tak pod to se můžu podepsat - prodlouženým patrem trpí i moje kolie a to je hodně dlouhonosý pes. Na bývalé veterině nám to více než měsíc léčili ATB jako zarputilý případ psinčáku ( :Hangman: ), až na nové se jí do té tlamky podívali a bylo jasno. Projevuje se to hlavně v prašném prostředí (suchá tráva, kterou miluje) nebo když je horko + vlhko, občas se zarazí a párkrát odfrkne, někdy i kýchne. Nepřijde mi, že by ji to nějak zvlášť obtěžovalo nebo omezovalo, asi to nebude těžký případ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Frkání
PříspěvekNapsal: sob 03. zář. 2011 20:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 27. črc. 2011 20:24
Příspěvky: 125
Bydliště: Třebíč
Hmmmmmmm...tak to je zajímavý, vůbec jsem neměla tucha...Máme ji od března a zatím jsem to u ní viděla tak 3x, vždycky to během 20 vteřin odezní. No - příští týden jdeme na přeočkování, tak se kdyžtak poptáme...:-) Každopádně děkuju za informace. Když jsem to viděla poprvý, tak jsem se zděsila, že se dusí. Pak to během chvíle přešlo, tak jsem si myslela, že třeba jen "tahala hleny" nebo nějaký smítko. Pak jsem to zaregistrovala ještě dvakrát. No poptáme se doktorky...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Google [Bot] a 54 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!