Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 16:09
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: útvar v břiše
PříspěvekNapsal: ned 02. lis. 2014 13:27 
Offline

Registrován: úte 30. črc. 2013 10:51
Příspěvky: 69
Bydliště: Praha 9
Ahoj,

opět se tu na všechny obracím s prosbou o radu, zkušenosti a také podpory. Mám fenku jorkšíra, je jí 11 let, není kastrovaná a štěňata neměla, važí 2.8-3.1 kilo, záleží na ročním období. Před třemi dny měla průjem a nedařilo se nám ho zvládnout doma a tak jsme jeli na veterinu kde nám po pohmatu břicha bylo sděleno že má v břiše útvar o velikosti palpačně 4-5 cm podle sona 3 cm. s průjmem to nesouvisí. Slezina je OK. Víc v podstatě nevím. Nevím jak je to tam dlouho, nevím co to je, nevím u jakého orgánu to je, vím jenom že oprace nevím kolik bude stát protože záleží na tom co jí vlastně je. Nechci jít do něčeho o čem vlastně nic nevím. Sára je na svůj věk vitální. Člověk by jí ani nehádal 11 let. Nikdy více nestonala, jenom tříselná kýla. Žádné dlouhodobé nemoci neměla. Srdce prý jako zvon. V příloze jsou lékařské zprávy. Nevím kde nechat operovat, nevím zda vůbec operovat. Nechci jí poslat na popravu...veterináři diagnózu asi spíše hádají než určují. Byla jsem v jeden den na dvou veterinách. Ale protože nešlo říct že jsem při návštěvě na té druhé klinice proto že jsem jí něco našla já doma, protože měla vyholené bříško od sona musela jsem na té druhé veterině říci co nám na té první veterině řekli. Takže názor druhého veta nemusel být objektivní. No doufám že jsem to napsala pochopitelně... #-o děkuji za postřehy, rady, tipy, zkušenosti a vůbec za odpověď. Nechci o Sáru přijít neuváženým krokem. :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: útvar v břiše
PříspěvekNapsal: ned 02. lis. 2014 14:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Měla jsem něco podobného u svého prvního psa...také mu vet.našel útvar v břiše a nevěděli jsme co to vlastně je....akorát tedy podle sona a tuším že se dělali ještě rtg.snímky se dalo určit že je to u sleziny.V každém případě mi byla doporučena operace s tím,že pokud to půjde vyndat...vyndá se to.Byl to nakonec nádor na slezině,takže vet.ho odstranil i se slezinou,dál jsme nezkoumala jestli zhoubný nebo nezhoubný...každopádně to psovi prodloužilo plnohodnotně život o dva roky...To jestli máte dát fenku operovat je jen Vaše rozhodnutí,ale já rozhodně těch dvou let co jsem psovi dopřála nelituji..

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 75 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!