Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 29. bře. 2024 06:39
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 116 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Moje noční můra - BLECHY!!!
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě. 2007 12:01 
Ahojda, asi před 14 dni jsem si domů přivezla štěně amerického kokršpaněla a nejspíše už i s blechami. :evil: Jenže tam jsem nic na kůži neviděla, až když jsem ho přivezla domů, tak se začal drbat i můj druhý psík. Tak jsem s nimi zahájila těžký boj a už jsem si myslela, že mám vyhráno. Použila jsem Frontline, kapičky za ušiska, dva různé šampóny proti blechám a nějaký modrý prášek na vysypání boudy (ten fakt zabral a v boudě jsem našla hromadu mrtvých blech). Je to ale čtyři dny a zrovna jsem ze svého mazlíka vytáhla další velmi aktivní blechu :evil: :evil: :evil: a druhý mazlík se začíná taky drbat :evil: PROSÍM, nevíte někdo, co s tím? Je mi jich líto, když vidím, jak je to obtěžuje.
Myslíte, že mám vyzkoušet nějaký obojek? Všichni mě od toho odrazují.
Díky za odpovědi a přeji pěkný den :wink:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě. 2007 12:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Dej oběma pejskům obojky Killtix. Jsou sice dražší, ale fungují dobře. Koupit se dají ve zverimexu nebo u veta.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě. 2007 12:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 02. bře. 2007 11:04
Příspěvky: 21
Bydliště: Bratislava
Okrem dakeho pripravku pre psov dobre povysavaj koberce, pelechy, gauc a podobne, vsade kde sa psi pohybuju. Totiz mozu tam byt vajicka a z nich sa casom stanu aktivne a otravne blsky. Ten vysavac to vytiahne.
A este tie potvorky dakedy prenasaju vraj pasomnicu, tak skus dat po case spravit aj koprologicke vysetrenie hafanom. Pre istotu.

_________________
Veve


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě. 2007 12:38 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Chce to opravdu důkladně vystříkat i celou domácnost,jinak se jich nezbavíš. A stejně musíš počítat s tím,že se ti na 99% vrátí tak po měsíci,kdy se vylíhne zbytek další generace,který přežil a budeš to muset ještě zopáknout. Jsou mrchy dost trvanlivý


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě. 2007 14:04 
Už jsem všechny místa, kde se psiska vyskytují důkladně vyčistila a to už několikrát. Ale vždycky to zase od někud přitáhnou. Zkusím ty obojky.
Kdyby vás ještě něco napadlo, tak pište. Třeba někdo zná dobrý trik na bleší potvory.
Zatím díky


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě. 2007 14:10 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Jen počítej,že jestli pesani nějaký blechy maj,tak se po nasazení obojů přesunou na vás:-))) (vlastní zkušenost)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě. 2007 14:15 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
Jsme měli nějakej divnej druh. :roll: Na psím táboře se objevili blech,naši oobojkovaní pesánci neměli ani jednu a my se týden po příjezdu začali drbat a další dva měsíce desinfikovali celej byt. Jen ty psi byli v pohodě :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. kvě. 2007 14:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
no nevím, mě když se vrátil kocour plný blech, tak jsem mu hned ve dveřích hodila na krk Kiltix - a pak jsem jen týden uklízela mrtvé blechy úplně všude. Nepřeskočily ani na psa ani na mne - nestihly to :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 06:42 
Dobré ránko všem! Moc díky za odpovědi. Já jsem nikdy neměla problémy s blechami, cca 4 roky, co mám prvního psiska a to, i když vždycky venku běhal ještě jeden raťafák. Ale s příchodem nového štěňátka přišly i nové starosti a také radosti. :-) Díky za rady. Dneska budu ve městě, tak koupím obojky a pak napíšu, jak to dopadlo a jestli to zabralo. Snad jo, protože ty mršky pokousaly přes noc i mě a já se drbu, jak mí psiska. :evil:
Všem přeji krásný a pohodový den :wink:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 07:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. črc. 2006 18:32
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha
Vloni jsem bojovala s blechama, děsný, špagetu jsem napatlala spotem, ale problém byl zjevně v prostředí - vyprala jsem co se dalo, včetně peřin, záclon, povlečení, pelechu, vystříkala BIOKILLEM, denně luxovala, vytírala, musela jsem to takhle opakovat zgruntu asi 3x, protože poprvé jsem si myslela, že vystříkáním míst, kde se zdržuje nejvíc a jejím odblešením to vyřeším - nikoli.
Takže doporučuju důkladnou a několikanásobnou očistu prostředí.

Biokill mi objednal veterinář v obr balení, protože v těch běžně dostupných bych se nedoplatila.

_________________
Jitka F.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 09:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
JitkaF píše:
Vloni jsem bojovala s blechama, děsný, špagetu jsem napatlala spotem, ale problém byl zjevně v prostředí - vyprala jsem co se dalo, včetně peřin, záclon, povlečení, pelechu, vystříkala BIOKILLEM, denně luxovala, vytírala, musela jsem to takhle opakovat zgruntu asi 3x, protože poprvé jsem si myslela, že vystříkáním míst, kde se zdržuje nejvíc a jejím odblešením to vyřeším - nikoli.
Takže doporučuju důkladnou a několikanásobnou očistu prostředí.

Biokill mi objednal veterinář v obr balení, protože v těch běžně dostupných bych se nedoplatila.


Kdysi jsme měli podobný problém, a tak jsem si zjistila o blechách, že mohou jejich vajíčka přečkávat v klidovém stadiu i několik měsíců a čekat až se najde vhodný domeček(kožich), kde se z nich vylíhnou dospělé blešky. Takže třeba někde na chalupě, kam se jezdí nepravidelně, můžou být taky.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 10:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:33
Příspěvky: 18
Bydliště: Bratislava
Nooo, keď sa naši presťahovali mimo mesto, nastala katastrofa, psiská pozbierali blchy hádam po celom okolí a dovliekli ich. A ešte k tomu to boli blchy ľudské, ktoré sme dostali včetci, vrátane mačiek. Bojovali sme s tým týždeň, smrdeli sme ako chemická továreň, ale zvládli sme to.
Potom som sa dočítala v jednej zaujímavej knižke, že existuje bylinka, ktorú blchy rady nemajú. Je to obyčajná burina, ktorú všetci likvidujú, lebo robí problémy pestovateľom, jedna z najvytrvalejších burín - pýr plazivý. Zaujímavé bolo, že sa v celej dedine táto bylinka nevyskytovala, lebo ju tam v 70-tych rokoch chemicky zlikvidovali. A v celek dedine je bĺch ako maku. A tak som dovliekla k našim túto burinu, pestujeme (hehe) ju na dvore, len dávame pozor, aby nám neprešla do záhrady. Musím povedať, že odvtedy sme s blchami problém nemali. Používame ale aj Frontline, stačí len raz do roka. A priská na tej tráve, teda na tom pýri strašne radi vylehávajú. Funguje vraj iba čerstvý, sušený nepomáha. Snáď na tom niečo bude...

_________________
Človek je jediný živočích, ktorý sa dokáže červenať. A jediný, ktorý má aj prečo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 15:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 17:11
Příspěvky: 341
Ještě poznámku, já osobně bych obojek ve zveráči nekupovala ... většinou tam maj ne moc kvalitní (soudě podle nabídek u nás) a nízká cena svádí ke koupi :D

_________________
Martina

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 31. kvě. 2007 17:33 
Já zítra skočím k veterináři. :wink: Já v Pardubicích studuji, tak vím, kde tam jsou jen zverimexi. Ale v Hradci se vyznám lépe. :roll:
Zítra zakoupím, nasadím a snad se jich zbavím. :-) Už se na to fakt těším.
Bleší potvory.... :P

Moc děkuji za rady......... Ozvu se, jak jsem dopadla :-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. čer. 2007 10:55 
Tak už jsem po delším boji :-) obojky úspěšně aplikovala a nasadila. :-) Psiska se sice začali drbat trochu více než předtím, ale aspoň vím, že ty blechy na něco reagují.
Tak zatím díky a čauky.
Nevíte náhodou, jestli ten obojek můžu namáčet? Píšou, že ano, ale jakou to má pak účinnost?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 01. čer. 2007 10:59 
Offline

Registrován: pát 28. črc. 2006 12:22
Příspěvky: 207
S obojkem můžou normálně do vody,akorát se nesmí šamponovat


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 03. čer. 2007 11:39 
Ahojda všem! Moc díky za rady. Obojky pomohly. Nacházím jen mrtvé blechy.... Jupí!!!!!!!!!!!!!!!! :wink: :wink: :wink:
Přeji dobrou chuť k obědu a mnoho adrenalinu u sledování moto GP :twisted:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: koupání+blechy
PříspěvekNapsal: pát 11. črc. 2008 11:58 
Nazdar hafani!
Poradí někdo co s čubinou,která ani za nic nevleze do vody,nesnese jakoukoli aplikaci přípravku proti blechám (spoton,sprej).
8-letá "moskevák"-koupání pouze na dvoře vedle vany,na vodítku,akce pro tři osoby a je to vždy zápas(má 55kg).Výsledkem je napůl umytá a potom ca po 10ti minutách ji to přestane bavit.Zjistí-li v ruce sprej okamžitě bere roha,následuje delší období "nemám tě ráda" a nenechá se oblafnout ani žádným pamlskem.Vysvětlování že je to pro její dobro se rovněž míjí účinkem.
Je to pes přírody,celoročně venku,v zimě leží vedle boudy-na sobě vrstvu sněhu a je v poho.
Mám s ní zápasit kvůli čistotě nebo to nechat na ni?
Samozřejmě má blechy protože její huňatá srst je pro ně ráj. :evil:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11. črc. 2008 12:54 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Proč jí nedáš Kiltix obojek?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: koupání+blechy
PříspěvekNapsal: pát 11. črc. 2008 13:07 
Offline

Registrován: čtv 15. lis. 2007 18:59
Příspěvky: 35
Bydliště: Praha
Hovorka píše:
Nazdar hafani!
Poradí někdo co s čubinou,která ani za nic nevleze do vody,nesnese jakoukoli aplikaci přípravku proti blechám (spoton,sprej).
8-letá "moskevák"-koupání pouze na dvoře vedle vany,na vodítku,akce pro tři osoby a je to vždy zápas(má 55kg).Výsledkem je napůl umytá a potom ca po 10ti minutách ji to přestane bavit.Zjistí-li v ruce sprej okamžitě bere roha,následuje delší období "nemám tě ráda" a nenechá se oblafnout ani žádným pamlskem.Vysvětlování že je to pro její dobro se rovněž míjí účinkem.
Je to pes přírody,celoročně venku,v zimě leží vedle boudy-na sobě vrstvu sněhu a je v poho.
Mám s ní zápasit kvůli čistotě nebo to nechat na ni?
Samozřejmě má blechy protože její huňatá srst je pro ně ráj. :evil:


Ani sprchu by nezvládla ,jakože by nemusela lézt do vody.
S tím sprejem , měla jsem psovi stříkat sprejem do ucha kapky ,jednou jsme stříkly a příště už zdrhal ,vzala jsem ty kapky do kapátka a nechal si nakapat v klidku. Myslím ,že se bojí spreje ,zkus to nastříkat do něčeho ,aby sprej neviděla a pak to na ní napatlat třeba to pomůže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11. črc. 2008 13:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Sprey bych ještě pochopila, ale proč se jí nedá aplikovat spot-on?? Když se to udělá šikovně vůbec si nevšimne že jste jí na hřbet něco nakapali.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13. črc. 2008 21:04 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
já jsem to teda pochopila tak, že čuba už blechy má, a tam obojek ani spot on nepomůže


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13. črc. 2008 21:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
mno právě že když nasadíš obojek tak ty co to stihnou, tak zdrhnou (proto doporučuji nasadit někde hodně daleko od všeho) a ty co to nestihnou budou průběžně opadávat mrtvé. Na kocourovi mi to takhle vždycky fungovalo.
A spot by měl fungovat stejně, jen mu to na začátku bude trvat o něco déle, takže jich zdrhne víc (možná zdrhnou všechny, nevím, já to zkoušela jen s obojkem)

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 13. črc. 2008 21:17 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
fáákt, aha tak to jsem opravdu netušila. Dyť přece.... když jsou blechy, takl se dezinfikuje naprosto vše a trvá to, než se jich pes zbaví....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 14. črc. 2008 07:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
no když už s ním ty blechy hýbou tak to asi trvá, ale tam bývá problém v tom že vajíčka jsou nakladená všude - hlavně v boudě (pelechu), doma v kobercích.. no všude. Takže se musí pořádně odblešit i celé psovo okolí.
Já to mám fakt vyzkoušené jen na kocourovi - poprvé když jsem ho přinesla a pak párkrát když se vrátil z toulek - vždycky plný kožich blech. Vždycky jsem tak 1-2 chytla živé, ale jakoby opilé a ty ostatní z něj potom padaly už mrtvé. Jednou byl tak zablešený že kdekoliv potom ležel, tak pod ním byla malá černá hromádka. A trvalo to docela dlouho - než se všechny vylíhly z vajíček a poprvé nadechly. Ale zlikvidovaly se spolehlivě.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Blechy
PříspěvekNapsal: sob 26. črc. 2008 09:02 
Ahojky, mám dneska psavou, tak něco o blechách: pokud na psovi nebo kočce najdete blechu(y), tak to, co po něm leze, je většinou 5% z toho, co máte doma - ne v dospělé formě, ale vajíčka a různá vývojová stádia jsou všude, kde se pejsek nebo kóča pohybují (koberce, postel, gauč....).....pokud v srsti najdete černé tečky, mužete si udělat jednoduchý test, jestli se jedná o bleší odpady......tečky dejte na bílý papírový kapesník a namočte ho:pokud se začnou červěně rozpíjet (krev), pochází toto "dílo" od blech.....
Jestli tedy zjistíte blechy, je podle mého názoru nejlepší použít skutečně spot - on, pozor, fungují jen 4 týdny a pes by se neměl pět dní před a pak pokud možno celý měsíc po aplikaci šamponovat, roztok se totiž vstřebává pomocí podkožního mazu a když ho odmastíte, účinek nebude spolehlivý.....Pes nebo kočka budou potom fungovat jako vychytávači nově se líhnoucích blech, tzn. že blechy, co jsou na něm se napijou krve a otráví se, stejně tak, jako všechny nově "příchozí", které budou sát během účinnosti spotu.....vývoj blech trvá cca 11 dní až měsíc, podle příznivosti podmínek, proto je důležité pejska ošetřit spotem alespoň 2x za sebou.......pak si myslím není od věci dát mu na celou sezónu obojek (kiltix, Scalibor, Sergeant, Bolfo....)jako prevenci proti další bleší i
klíšťákové invazi.....nebo pokud je někdo příznivcem spotů, pokračovat v aplikaci spot - on přípravků....
u koček, co chodí ven, se spot - on aplikaci asi nevyhnete, obojek buď ztratí, nebo se na něm můžou někde pověsit.....bohužel, pro kočky na výběr moc není, jsou velmi citlivé, a většina spotů pro psy jsou pro kočky VELMI TOXICKÉ!!!!!!!!!!!!(není výjimka až smrt), proto dávejte na kočku jen to, co na ní patří (Frontline)
Použít obojek u psa se silnou bleší invazí mi nepřipadá tolik účinné, obojky působí buď na bázi pudru, který se rozptýlí do srsti psa (což u velkého chlupáče není nejrychlejší a myslím, že než to dojde na záda k ocasu, kde se blechám velmi líbí, trvá to celou věčnost) nebo jsou obojky na bázi plynové, ale s těmi nemám zkušenost.....vzhledem k tomu, že se pes pohybuje, kolem něj ten plyn asi moc dlouho nevydrží..... :?
A co se týče domácí hygieny, je samozřejmostí vyluxovat a vytřít co půjde, ale stejně tam vždycky nějaké vyjíčko zůstane......proto je nutné v první řadě ošetřit pejska preparátem, abysme z něj udělai lapače blech......samozřejmě je nutné ošetřit také všechna zvířata, co žijí v jedné domácnosti, poněvadž ty blechy si přeskakují z jednoho na druhého...
a v návaznosti na hubení blech musíme všechny odčervit, protože blechy jsou přenašeči tasemnic, a když pes takovou blechu v kožichu chytí, tak co s ní asi udělá??????Pěkně ji spapá i s možnými vajíčky tasemnic...... :lol:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. črc. 2008 17:00 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: sob 12. dub. 2008 20:33
Příspěvky: 209
Bydliště: Boskovice
Muj kamarad ma psa Tapku, ktery pravidelne prichazi do styku s jinym zablesenym psem. Jelikoz je to pes jejich sousedu a bydli na vesnici, styku nelze zamezit jen ho omezit. Sousedi sveho psa nemaji zajem odblesit. Je nejaky pripravek, ktery by Tapku ochranil pred blechami i za techto podminek?

_________________
Kdyz dva lide ctou totez neni to totez


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. črc. 2008 18:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
kterýkoliv z výše zmíněných (za sebe doporučuji obojek - spolehlivý a levný).. možná bych se zkusila domluvit se sousedy že ho koupím i jejich psu - u něj sice odblešení bude trvat déle, protože blechy jsou všude okolo něj, ale za čas by měli být bez blech oba. A bez klíšťat taky.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. črc. 2008 18:37 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: sob 12. dub. 2008 20:33
Příspěvky: 209
Bydliště: Boskovice
Kiltix obojek a nebo jiny? Kamarad koupe, strika nejakym sprejem a proti klistatum ma taky nejakou kapku, ale potvory to nevzdavaj.
A co strhnuti obojku. Jsou to vesnicti psi, kteri jsou zvykli se prodirat kroviskama a tak. Nebyl by lepsi z tohoto ohledu ten spot-on?
Ze sousedy se muze zkusit domluvit, treba jsou to ti hodni cikani...

_________________
Kdyz dva lide ctou totez neni to totez


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. črc. 2008 18:40 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: sob 12. dub. 2008 20:33
Příspěvky: 209
Bydliště: Boskovice
Jo a taky by se dal nakapat za usiska sousedovic psovi, az by sel zase kolem.

_________________
Kdyz dva lide ctou totez neni to totez


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 29. črc. 2008 19:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
mě na blechy fungoval právě Kiltix, už se to tu párkrát probíralo... zatím mi žádný pes obojek neztratil
Spot-ony jsou drahé a často nezaberou (jak na kterého psa)
Cikáni by měli být rádi že jim chce někdo něco dát, ne?

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 30. črc. 2008 05:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Občas kupujeme levnější spot, myslím, že je to oficiálně na hospodářská zvířata. Dřív se jmenoval ex-spot, dnes má jiný název, ale cena je pořád dobrá, do 100,- Kč.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. lis. 2008 18:39 
ovsem spot se musi dostat az na kuzi,jinak nema efekt.napr.moje seltinka ma tak hustou srst,ze radsi pouzivam obojek


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. lis. 2008 09:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. črc. 2008 15:13
Příspěvky: 36
Bydliště: Trnava
obojok Kiltix nám nezaberal, preto dávam na kožu medzi lopatky spot on veterinár radí striedať to, aby si nenavykli na jeden
mali sme Advantix, Frontline a ešte jedno, nepamätám sa na meno(žeby Duowin?) a odvtedy nemá ani blchy ani kliešte
spreje nepoužívam, neznáša ich, ale ostatné musí zvládnuť


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 07. pro. 2008 21:15 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Desenský píše:
Mnohem větší populace blech je v prostředí, kde pse žije, než v psím kožichu, proto raději používám obojky Kiltix, které mi psi rozpráší i tam kde lehávají a tím je likvidují.
Kromě toho blechy kočičí jsou pěkně agresivní potvory a klidně vytlačí blechy psí. Dobré články na toto téma najdeš kdekoli na netu, stačí dát do googlu "blech stadium"


vencan píše:
Obojky jsou dobrý, ale moji miláčkové, jak si hrajou a furt se okusujou, tak je za dva dni po obojkách.... :)) pokud to ti tvoji nedělají tak pak je to nejjednodušší...


Desenský píše:
Také mi obojky ztrácejí. Těm aktivistům, nebo čubinám u Macka dávám spoty a po výběhu vlka rozházím do tamního porostu to, co zbylo z těch obojků, které měli při vstupu do výběhu. Macek má přeci jen psy raději bez obojků. Ovšem ty spoty nejsou nijak zvlášť účinné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje noční můra - BLECHY!!!
PříspěvekNapsal: úte 23. čer. 2009 14:35 
Offline

Registrován: pát 13. úno. 2009 16:13
Příspěvky: 7
Bydliště: Praha
když jsme si loni v září brali Somana jako sedmiměsíční štěně, přinesl domů blechy. tak velký a nažraný blechy jsem v životě neviděla a bylo jich tolik, že jsem se divila, že se všechny uživí z tak malýho psa. nešlo se samozřejmě spát, dokud byla jediná naživu. protibleší pěna fungovala pouze na přímý kontakt s těma potvorama, což byl při jeho hustém kožíšku dost problém. taky jsme i vyčesávali takovým tím hřebínkem všiváčkem, taky marně. nakonec jsem z čirého zoufalství (nevím, co by mi řekli na blechy ve škole, kdyby je chytil syn) použila Sterilium. to je přípravek na dezinfekci rukou, podle návodu to hubí všechno od bacilů TBC po viry HIV, tak proč by to nezabilo blechy. zabilo je to naprosto všechny a asi i vajíčka, protože už se u nás blechy neobjevily. na kůži štěněte to asi žádný negativní vliv nemělo, nebyla ani zčervenalá.
dá se to sehnat v lékárně, půl litru stojí asi 120 Kč, není to asi úplně ideální, nicméně bych to doporučila pro ty, co mají smůlu na odolnější blechy


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje noční můra - BLECHY!!!
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 10:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
zdravím všechny, Enny se poslední dny furt bleškuje, ale já blechy prostě v kožuchu nevidím...chtěla jsem jet teď na free, a nevím, co mám udělat, scalibor jsme museli sundat protože se po něm furt drbala(ale možná to bylo i tím, že měla pořád obojek kožený)nevím...jsem v pasti


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje noční můra - BLECHY!!!
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 10:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
kup kiltix vykoupej jí a uvidíš

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje noční můra - BLECHY!!!
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 10:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
vykoupat v čem?bohužel kiltix si teď nemůžu dovolit...po tom co jsem dala prachy za scalibor a další nečekané výdaje...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje noční můra - BLECHY!!!
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 10:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
klidně stačí jen obyčejná voda a přepláchnout řepíčkem

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje noční můra - BLECHY!!!
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 10:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
koupeme se skoro každý den v řece...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje noční můra - BLECHY!!!
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 10:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
muže to bejt i z toho pdoráždění prach mokrý chlupy citlivější kuže

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje noční můra - BLECHY!!!
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 10:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
de mi o to, jestli můžu jet na free nebo ne...nebo zkusit jí nandat z5 ten obojek...nevím...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje noční můra - BLECHY!!!
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 10:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jestli se nedostala do stiku s vyloženě zablešeným psem nebo kočkou nebo rpostě do míst kde by se belchy mohli vyskytovat tak ybhc to uplně enhrotila

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje noční můra - BLECHY!!!
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 10:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
no to je to já prostě nikde nebyla, kde by je mohla dostat...a ani je v kožichu nevidím...má cenu koupit nějaký šampon?a zkusit to tím?nebo to nechat být


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje noční můra - BLECHY!!!
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 11:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
jo a ten řepíček je na co?díky moc za odpovědí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje noční můra - BLECHY!!!
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 14:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
řepíček je na sklidnění pokožky zaroven narozdíl od heřmánku nevysušuje.
když fenku otočíš na záda a rozhrábneš srst hřeben- v přápadě že by měla blechy viděla by si bud přímo je nebo apson výkali- malý černý ale ta pravděpodobnost je dost nízká

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje noční můra - BLECHY!!!
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 17:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
nic nevidím...znamená to, že nemá blechy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje noční můra - BLECHY!!!
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 17:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
pravděpodobně ne

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Moje noční můra - BLECHY!!!
PříspěvekNapsal: čtv 15. črc. 2010 21:25 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Může to být i voudou v řece.... - sinice apod

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 116 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!