Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 14:29
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak podat psovi tabletu
PříspěvekNapsal: pon 24. lis. 2008 19:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Acho jo,potřebuju dostat do Arwen ATB,bohužel v kousku z masové konzervy to nechtěla sežrat,měla už jednu celou,nechce si vzít ani kousek bez tablety. Zkoušela jsem jí nacpat dozadu do krku,ale nespolkla to a úspěšně vyplivla.Doteď jsem jí to buď mazala špekem nebo ve žrádle.Protože ted nechce žrát,tak už mě nic nenapadá :roll: .Nějaké triky? díky...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak podat psovi tabletu
PříspěvekNapsal: pon 24. lis. 2008 19:52 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Mellorn píše:
...Zkoušela jsem jí nacpat dozadu do krku,ale nespolkla to a úspěšně vyplivla...
Pak jsi to nenacpala dostatečně daleko za jazyk.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak podat psovi tabletu
PříspěvekNapsal: pon 24. lis. 2008 19:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 15:47
Příspěvky: 389
Bydliště: liberecko
Mellorn píše:
Acho jo,potřebuju dostat do Arwen ATB,bohužel v kousku z masové konzervy to nechtěla sežrat,měla už jednu celou,nechce si vzít ani kousek bez tablety. Zkoušela jsem jí nacpat dozadu do krku,ale nespolkla to a úspěšně vyplivla.Doteď jsem jí to buď mazala špekem nebo ve žrádle.Protože ted nechce žrát,tak už mě nic nenapadá :roll: .Nějaké triky? díky...


já to řešila v romadůru...
ale pokud nechce žrát, nebylo by lepší jí podávat pár dní antibiotika injekčně?

_________________
jana-ariel
http://www.janaariel.websnadno.cz
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24. lis. 2008 19:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Injekčně to neumím a normálně dneska žrala,to nechce jen ted,zalezla pod stůl a odpočívá.Tablety jsem rozdrtila na prášek,akorát přemejšlím,jestli,až jí ten prášek dám,mám stříkačkou podat ivodu,bude to asi pěknej hnus...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24. lis. 2008 20:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. srp. 2006 21:22
Příspěvky: 146
Bydliště: Skuhrov u Havl. Brodu
zkus to dát do taveňáku nebo zatlač do piškotu... nebo rozpusť ve vodě a nalij jí to to tlamy

_________________
Psi nejsou celým naším životem, ale díky nim je náš život úplný. Roger Caras


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24. lis. 2008 20:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
huanakr píše:
zkus to dát do taveňáku nebo zatlač do piškotu... nebo rozpusť ve vodě a nalij jí to to tlamy


momentálně nechce nic,vlastně proto se ptám,jinak jsem to podávala s potravou, tablety jsem nadrtila,tak to asi ,až se probudí šoupnu do stříkačky a aplikuju do tlamičky...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24. lis. 2008 20:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
i když už to máš nadrcené tak bych to vmíchala do kousku taveňáku a strčila hluboko do tlamy. Pak přidržet tlamu zavřenou a hladit po krku dokud nespolkne. Zkontrolovat tlamu!

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24. lis. 2008 20:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
Jen malý dotaz: nenalepí se jí tam ten taveňák?

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24. lis. 2008 20:36 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pát 25. dub. 2008 18:59
Příspěvky: 21
Bydliště: Čechy
Hluboko za jazyk zastrčit tabletu a pak silně držet zavřenou hubu - dokud nepolkne a je to...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24. lis. 2008 20:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 30. pro. 2008 15:57
Příspěvky: 40
Bydliště: Plumlov
Mellorn píše:
Injekčně to neumím a normálně dneska žrala,to nechce jen ted,zalezla pod stůl a odpočívá.Tablety jsem rozdrtila na prášek,akorát přemejšlím,jestli,až jí ten prášek dám,mám stříkačkou podat ivodu,bude to asi pěknej hnus...


Já vždycky zabalila do kolečka gothaje,prášek trošku podrcený,vyšlo to vždycky.První koečko bez prášku,pak s práškem a rychle zase jedno bez prášku a bylo to tam :lol:

_________________
Život bez psa,je život pod psa.......


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24. lis. 2008 20:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Vona je potvora,asi přišla na to,že když jí dám něco z ruky,tak v tom je něco zamaskovaného,tudíž,když jsem jí to dala k čumáku před ní,tak to sežrala,bylo to čistý :lol: ted už to mám bohužel nadrcený,jinak bych jí to vrazilo do krku hlouběji,ale asi jsem to rozpustila v moc vodě a je to tak na 3 stříkačky.ranní dávku už jí dám normálně.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24. lis. 2008 21:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
Mellorn píše:
Vona je potvora,asi přišla na to,že když jí dám něco z ruky,tak v tom je něco zamaskovaného,tudíž,když jsem jí to dala k čumáku před ní,tak to sežrala,bylo to čistý :lol: ted už to mám bohužel nadrcený,jinak bych jí to vrazilo do krku hlouběji,ale asi jsem to rozpustila v moc vodě a je to tak na 3 stříkačky.ranní dávku už jí dám normálně.


A co takhle ledabyle pohozené kolečko tvarůžku? :lol: Na mého předcházejícího pesana to platilo. Na toho současného nemusím nic flignit, pouze naznačím, že je tabletka naprosto úúúúúžasná mňamka a že mu ji sežeru, když ji nebude chtít a pak jen strčím to tlamky a rychle zapít.... :D A už jste zkoušeli nacpat tabletu do krku kočce a neskončili jste na chirurgii na šití? :lol: :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24. lis. 2008 21:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
jo, taky bych se bála toho drcení...Hlavně ať to už má v sobě a máš dodrženo dávkování jak časově, tak co se týče množství...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24. lis. 2008 21:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Stekacek píše:
Mellorn píše:
Vona je potvora,asi přišla na to,že když jí dám něco z ruky,tak v tom je něco zamaskovaného,tudíž,když jsem jí to dala k čumáku před ní,tak to sežrala,bylo to čistý :lol: ted už to mám bohužel nadrcený,jinak bych jí to vrazilo do krku hlouběji,ale asi jsem to rozpustila v moc vodě a je to tak na 3 stříkačky.ranní dávku už jí dám normálně.


A co takhle ledabyle pohozené kolečko tvarůžku? :lol: Na mého předcházejícího pesana to platilo. Na toho současného nemusím nic flignit, pouze naznačím, že je tabletka naprosto úúúúúžasná mňamka a že mu ji sežeru, když ji nebude chtít a pak jen strčím to tlamky a rychle zapít.... :D A už jste zkoušeli nacpat tabletu do krku kočce a neskončili jste na chirurgii na šití? :lol: :lol:


No v tuto chvíli už má všechny finty prokouknuté a je každá rada drahá, no. Může tam hodit tabletu ve zlatě a nechá ji stejně být. :cry:
Asi bych ráno v klidu otevřela pusenu a v paštice či něčem(no možná i holou tbl, bych se s tím moc nepárala... :lol: )pořádně hluboko za jazyk strčila a jak říká Petra, ještě hladila a kontrolovala, zda ji i po čase nevyplivne.Pokud se může tbl zajíst, tak bych i na to nakrmila...Mellorn, hodně zdaru! :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24. lis. 2008 21:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Určitě je lepší tablety nedrtit. Léky dávám celé do paštiky, do sýra, zabalené do šunky a když je nejhůř a pesan opravdu nic nežere, tak prášek šoupnu hóódně hluboko do krku a podržím tlamu dokud nepolkne. :-)

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24. lis. 2008 21:52 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
ještě k tomu strkání do krku - je lepší podržet hlavu čumákem nahoru, hůř se jim to "dáví" a polknou líp

jinak ano, dávala jsem kočce tablety do krku a neskončila na chíře :twisted:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 24. lis. 2008 22:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
no a teď mě nezabijte, trošku z Murphyho zákonů:

Postup při vpravování pilulky do psa

Shootova třinácterka
Postup při vpravování pilulky do psa je následující:
1. Nejprve je nutno psa chytit. Psa chytá deset osob, zbylé dvě vyčkávají.
2. Je-li pes chycen, rozdělte se do dvou skupin po pěti lidech.
3. Zatímco první skupina psa drží, druhá si v co nejkratším čase ošetří zranění.
4. Poté se obě skupiny vystřídají.
5. Maximální čas, po který si skupiny mohou ošetřovat zranění, je cca půl minuty - déle není možno psa udržet. Překročíte-li časový limit, musíte začít znovu od bodu 1.
6. Obě skupiny současně drží psa. Optimální rozložení sil je dvě osoby na levou zadní nohu, dvě osoby na pravou zadní nohu, dvě osoby na pravou přední nohu, dvě osoby na levou přední nohu a dvě osoby na trup.
7. Dvě zbývající osoby si natáhnou svářečské rukavice (nemáte-li je, mohou postačit rukavice brankářské) a opatrně se přiblíží k psí tlamě.
8. První osoba bleskurychle otevře psí tlamu.
9. Druhá osoba do ní bleskurychle zasune pilulku - čím hlouběji se podaří pilulku zasunout, tím pravděpodobnější je, že zůstane uvnitř psa.
10. Obě osoby poté drží psí tlamu tak dlouho, dokud pes aspoň třikrát nepolkne.
11. Poté, co pes třikráte polkl, je nutno stanovit evakuační signál - např. osoba držící levou zadní nohu řekne "TEĎ!"
12. Jakmile osoba držící levou zadní nohu řekne "TEĎ!", všech dvanáct osob opustí v co nejkratším čase místnost.
13. Místnost je třeba opouštět disciplinovaně, ale rychle.

Shootův dodatek
Účinnost výše popsaného postupu je asi padesátiprocentní.

Zákon neomezené invence
Pes dokáže vyplivnout pilulku i tehdy, když třikráte polkl.

Zákon o změně preferencí
Budete-li chtít do psa vpravit druhou pilulku, musíte požádat o pomoc jiné sousedy.

Pitfallovo pravidlo úspěšné léčby
Čím více nájemníků má váš dům, tím pravděpodobnější je, že pes léčbu pilulkami dokončí, ovšem pouze za předpokladu, že se sousedé navzájem nestýkají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. lis. 2008 00:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. čer. 2006 08:07
Příspěvky: 56
Bydliště: Dobrohostov
Psekum prasek soupnu rovnou do krku a chvili drzim tlamku zavrenou a zvedlou hlavu, jak pise Eva. A po kazdym prasku dam neco dobryho, at mam jistotu, ze to spolkli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. lis. 2008 09:16 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Lenka Krejčířová :LOL:
ty vado,to je výýýborný! :smajlhihi:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. lis. 2008 09:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
můj oblíbený :bye:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. lis. 2008 09:37 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Lenka Krejčířová píše:
můj oblíbený :bye:

Já tydlencty zákony miluju :lol: .. a jak je to vědecky sepsaný :lol:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. lis. 2008 09:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 31. črc. 2008 00:26
Příspěvky: 140
Bydliště: Brno-venkov
Eva Štemberová píše:
ještě k tomu strkání do krku - je lepší podržet hlavu čumákem nahoru, hůř se jim to "dáví" a polknou líp

jinak ano, dávala jsem kočce tablety do krku a neskončila na chíře :twisted:


To je strašná sranda, nacpat tu tabletu kočce (nebo nakapat spot-on za krk) , větší jsem opravdu nezažila. Nejhorší je, že kočky máme dvě a musíme postupovat podle promyšleného plánu....
1. Po příchodu domů se zakoupenými tabletkami (spot-onem) se tvářit "jakobynic" a urychleně uzamčít kočičí vchod a zavřít všechna okna... Pokud kočky ucítily lest a unikly kočičím vchodem ven, musíme čekat dalších pár dní, než se situace uklidní... :D A postup opakujeme.
2. V případě, že jsou obě kočky v jedné místnosti, nastává fáze lapení jedné z nich, jsme na to tři. Pokud se zadaří a zrovna ta osoba, která lapila kočku má na sobě pracovní rukavice, máme téměř vyhráno...
3. Osoba s rukavicemi kočku velmi pevně drží za trup co nejdále od očí všech zúčastněných. Jelikož kočka rychle podléhá stupňující se zuřivosti ze ztráty svobody a na ní páchaného násilí, je třeba postupovat nyní s chirurgickou přesností.
4. Druhá osoba připraví tabletu (spot-on) a třetí osoba nalezne ve zmítajícím se chumlu rukou, rukavic a chlupů kočičí tlamu, kterou se pokusí otevřít. Pokud se zadaří na první pokus, jsou účastníci projektu "kočičí tableta" velmi zkušení "podavači tablet"... :lol:
5. Třetí osoba zachytí jednou rukou spodní čelist a druhou rukou horní čelist a napne všechny síly k otevření kočičí tlamy. Pokud je první osoba vyčerpaná z držení kočky, tito dva se prohodí. Podotýkám, že je potřeba mít v zásobě cca 4 páry kvalitních kožených pracovních rukavic.
6. Nyní nastane fáze vmáčknutí tablety do krku amoku podléhající kočce. Pokud se při tomto kroku nepostupuje rychle, končí podavač tablety v koupelně u lékárničky a ošetřuje si prokousnutý palec. Tableta se zastrčí hluboko do jícnu kočky a tlama se po uvolnění stisku většinou sama zaklapne. Nyní je potřeba neztratit nervy a hlavně nejásat nad vykonaným dílem. Celou kočku je třeba ještě pár minut držet včetně její tlamy, aby mocným zachrchláním nevydávila tabletu z krku.
7. Poté se zavelí "UŽ" a všichni urychleně pustí zuřivé zvíře a opustí místnost. Nemá cenu zkoušet podat kočce jakoukoliv mlsku na usmířenou, protože ji pravděpodobně nenaleznete.
8. Výše uvedený postup lze uplatnit ( s jistými modifikacemi) i u aplikace spot-onu za krk kočky.
9. Nyní je třeba ošetřit případná zranění, občerstvit se a psychicky se připravit na odchyt druhé, situací extrémně vystresované kočky. Situace se opakuje...
10. Přeji hezký den !!!

PS: doufám, že mne nezastřelíte za tento příspěvek (není odnikud opsán, popisuje mé vlastní zkušenosti) , ale prostě jsem Vás chtěla v tomto dnešním šedivém dnu potěšit. Pokud se podařilo a minimálně jste se lehce pousmáli, jsem ráda.... :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. lis. 2008 10:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Náš postup, jak dávat kočce tabletky:
Otevře se voňavá kočičí kapsička a do jednoho kousku se zasune tableta. Kočka příjde a vyskočí člověku na klín, aby viděla, jestli je kočičí jídlo ještě na stole. V rámci mazlení se kočka přetočí na záda, člověk přiměřeně přitiskne předloktí pravé ruky kočce na břicho mezi tlapky, v ruce drží maso s tabletkou. Levou rukou kočce otevře hubu, pravou nacpe tabletku a rychle ucukne, než bude kousnut. Levou rukou drží kočce hubu do té doby, než polkne. Pravou rukou pokračuje v hlazení. Po chvíli dovolí kočce přetočit se na nohy a podá jí zbytek kapsičky. Při tom celou dobu odhání druhou, pozornost a kapsičku žebrající kočku. Spokojenost na obou stranách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. lis. 2008 10:49 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Já mám dvě kočky. Tu normální kočku vemu na klín, otevřu ji pusinku, zasunu tabletu, držím zavřenou pusinku než polkne a pak klidný seskok z klína.
Ovšem u šéfové to je jiná káva, zkusila jsem to jednou a téměř jsem skončila na plastice, takže nic. Vetka mi to nechtěla věřit, tak jsem ji přinesla v přepravce do ordinace. Byli jsme na ni čtyři a nepodařilo se. Tak aspoň vetka ošetřila zúčastněné. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. lis. 2008 11:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 06. srp. 2007 08:46
Příspěvky: 137
Bydliště: Plzeň
Nám se taky osvědčila metoda "krmení". Vezmem několik kusů nějakých ňamek - sýr, maso, dřív i piškoty. Psa necháme udělat pár cviků (sedni, lehni, ..), jakože dostává odměnu a šoupnem mu několik kusů bez tabletky (většinou ví že se mu snažíme něco podstrčit a očuchává), až začne žrát rovnou bez očichání, tak nenápadně přišoupneme tabletkovou ňamku a pak zase několik normálních. Chce to trochu rychlost, ale pes zatím neprokouk a nebo se teda jako nechal nakrmit :-D. A chce to mezi cviky hodně chválit, psa to nabudí :-).
Jak to asi vypadá:
Sedni! -áno, šikovná - ňamka ňamka ňamka
Lehni! - no ty jsi pašák! - ňamka tabletkoňamka ňamka
Sedni! - no ty jsi šikovná holka -ňamka ňamka ňamka
;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. lis. 2008 11:05 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Dorotka píše:
Ovšem u šéfové to je jiná káva, zkusila jsem to jednou a téměř jsem skončila na plastice, takže nic. Vetka mi to nechtěla věřit, tak jsem ji přinesla v přepravce do ordinace. Byli jsme na ni čtyři a nepodařilo se. Tak aspoň vetka ošetřila zúčastněné. :D

:lol: :lol: :lol:
máma měla kdysi extra hodnýho kocoura,byla už nemocná a měla dobrý vztahy s vetem,takže ten chodil ke kocourovi k nám domů.Bohužel kocour neměl dobré vztahy s vetem :lol: a jednou ,když vet přišel,dal to dost najevo.Vet okamžitě vycouval a vypad s tím,at se máma nezlobí,ale že není blázen a ví co dokáže echt nas*aná kočka :oops: :lol:
Můj postup byl krapet násilnej 8) ,kočku sem v nestřeženým okamžiku čapla a během dvou vteřin jí narvala prášek cca až do žaludku.Moc šancí neměla,leda v případě,že jsem byla málo násilnická či moc pomalá.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. lis. 2008 13:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10. čer. 2006 15:47
Příspěvky: 389
Bydliště: liberecko
Mellorn píše:
Injekčně to neumím a normálně dneska žrala,to nechce jen ted,zalezla pod stůl a odpočívá.Tablety jsem rozdrtila na prášek,akorát přemejšlím,jestli,až jí ten prášek dám,mám stříkačkou podat ivodu,bude to asi pěknej hnus...


tablety bych fakt nedrtila, nemám až takové zkušenosti s tím, že pes něco nechce, nikdy se mi to ještě nestalo...protože každý můj pes byl pouze na granulích, tak cokolik kdy dostali jakoby na přilepšenou, tak to neřešili, jestli je v tom něco zabaleného...spolkli to jak malinu...
nejlepší jsou tavené sýry, ale ne úplně ty mazlavé, nebo paštika...prášek tak dobře drží zabalený..a na to dostane ještě jeden kousek, aby si pošmákl...

_________________
jana-ariel
http://www.janaariel.websnadno.cz
„Soucit se zvířaty souvisí tak těsně s dobrou povahou, že lze bezpečně tvrdit: ten, kdo je krutý ke zvířatům, nemůže být dobrý člověk.“ Tohle řekl už před více než dvěma stovkami let spisovatel Jean Paul.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. lis. 2008 15:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Já mám pěkně zmlsaného a velkého psa, když musí tabletky (a těch není nikdy málo) tak se osvědčil hermelín není tak lepivý jako taveňák a tableta jde do něj zabalit. Nikdy tablety nedrtím. Nejdřív dostane dva až tři kousky (ty teda prozkoumá jestli tam něco není)a pak je rychlá akce prášek jeden za druhým (to už nezkoumá) - musím mít všechno dopředu připravené. Pokud tohle asi dvakrát selhalo tak už nezbylo nic jiného než dát tablety do krku - koukal se pěkně ublíženě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. lis. 2008 19:19 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
A už jste někdo aplikoval kočce injekci, kterou jste v té době viděli leda tak u lékaře v ruce, ale injekci s jehlou jste ještě nikdy v ruce nedrželi, natož aplikovali???? A ještě ke všemu do kočky???? :roll: Naštěstí to bylo do té klidnější kočky a i tak jsme na to museli být dva. :roll: Kapky do očí, do uší a výtěr uší, stejně tak jako koupání zvládám obvykle sama.

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. lis. 2008 19:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Tak dostala dnes večer normálně tablety do krku,ani neprotestovala,jen se na mě dívala,cože se to jako děje. spíš mě překvapilo,že začala blbnout tak najednou,dřív fakt stačilo tabletu jen ovonět sádlem nebo špekem nebo přidat do mističky a jak jí šmakovalo. Asi už mě prokoukla,je to přece chytrý pes. :D

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 25. lis. 2008 19:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
mellorm no mě někdy velká čuba sežere prášky taky v pohodě- bere je každej den ráno jen na štítnou žlázu a večer ještě na klouby a srst k tomu takže to má docela hrstičku rpášků no a někdy v pohoděstačí jen zabalit třá do síra a někdy to vyplivne i z toho je to vo náladě jakou zrovna má

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. lis. 2008 17:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Když už jste u těch koček, odčervovali jste někdy koně :twisted: Je na to taková pasta v tubě, kterou musíte koni stříknou co nejdál do krku. Běžný postup: příjdu ke koni podrbu, chytim jazyk a stříknu pastu do krku. Ale odčervování ročního arábka stálo zato. Vytušil zradu, tak se projistotu nenechal chytit. Druhý pokus byl večer v boxe, byli jsme na něj čtyři. Vlezli jsme k němu, podrbání, ňamky, všechno v pohodě. Potom zahlídl tubu s odčervení a mi museli urychleně ustoupit. Druhý den to kamarádka zkusila znova a on stál jako beránek :shock: Když jsme se jí ptali jak to udělala, tak odpověděla, že mu šeptala do ouška, že když se bude bránit, tak bude mít v břiše velký červi, který ho sežerou :D :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 26. lis. 2008 19:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
my vždycky odčervovali práškem zamíchaným do šrotu

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis. 2008 04:32 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Feli píše:
Druhý den to kamarádka zkusila znova a on stál jako beránek :shock: Když jsme se jí ptali jak to udělala, tak odpověděla, že mu šeptala do ouška, že když se bude bránit, tak bude mít v břiše velký červi, který ho sežerou :D :D

Jo, to je prostě ten talent a kouzlo osobnosti jj. Někdo takovýhle dar má někdo ne no. Bych ho chtěla mít taky. :oops:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis. 2008 13:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. čer. 2006 16:21
Příspěvky: 105
Bydliště: Vranová Lhota
1. Vezmeme kočku do levé ruky do polohy, jako byste drželi dítě. Umístěte pravý ukazováček a palec do skusu koččiny tlamy. Vezměte prášek a jak kočka otevře tlamu, vložte do ní prášek a nechte kočku, aby zavřela tlamu a polkla.

2. Vytáhněte kočku zpoza pohovky a prášek z podlahy. Vezmeme kočku do levé ruky a opakujte proces.

3. Přitáhněte kočku z ložnice a vlhký prášek zahoďte.

4. Vezměte si nový prášek z balení, pevně uchopte kočku za přední packy. Silou otevřete čelisti a vtlačte prášek do tlamy pravým ukazováčkem. Držte tlamu zavřenou, než napočítáte do deseti.

5. Vytáhněte prášek z akvária a kočku ze skříně. Zavolejte si na pomoc manželku ze zahrady.

6. Klekněte si na podlahu s kočkou zaklíněnou mezi koleny. Pevně uchopte přední a zadní packy kočky. Ignorujte její hluboké vrčení. Požádejte manželku, aby kočce jednou rukou podržela hlavu a druhou rukou kočce vsunula dřevěné pravítko do tlamy. Nechte prášek sklouznout po pravítku při rázném tření hrdla kočky.

7. Vyjměte kočku ze zmuchlaných záclon. Vezměte si nový prášek z balení. Poznamenejte si, že máte koupit nové pravítko a záclony. Opatrně zameťte rozbitý porcelán z krbu a uložte ho stranou pro pozdější slepení.

8. Zabalte kočku do velkého ručníku a poproste manželku, aby kočku chytla tak, aby ji koukala hlava z podpaždí. Vložte prášek na konec brčka. Tužkou otevřete kočce tlamu a foukněte do brčka.

9. Ověřte si, zda-li prášek není člověku škodlivý. Vypijte sklenici vody, abyste zahnali pachuť z úst. Ošetřete obinadlem manželčino podpaždí a odstraňte krev z koberce mýdlem a vodou.

10. Přivlečte kočku ze sousedovic kůlny. Vezměte si nový prášek. Položte kočku do skříně a zavřete dveře tak, aby jí koukala jen hlava. Lžící otevřete kočce tlamu. Pomocí gumičky vystřelte kočce do krku prášek.

11. Z garáže si přineste šroubovák a přišroubujte dveře zpět k pantům. Přiložte si na tvář studený obklad a zkontrolujte si, kdy jste byli naposledy očkováni proti tetanu. Vyhoďte své tričko a přineste si z ložnice nové.

12. Zavolejte hasiče, aby vám kočku přinesli ze stromu přes ulici. Omluvte se sousedovi, který naboural do plotu, když se vyhýbal kočce, a vezměte si poslední prášek z balení.

13. Šňůrou na prádlo svažte kočce přední nohy se zadními a pořádně ji připevněte k noze jídelního stolu. V garáži si najděte odolné rukavice, otevřete kočce tlamu malým francouzským klíčem. Strčte prášek do tlamy spolu s velkým kusem masa. Podržte hlavu ve svislé poloze a spláchněte prášek půl litrem vody.

14. Nechte se manželkou odvést do nemocnice. Seďte potichu, než vám doktor zašije prsty a předloktí a vyndá zbytky prášku z pravého oka. Cestou domů se zastavte v obchodě s nábytkem a objednejte si nový stůl.

15. Počkejte, až spolek pro ochranu zvířat odveze kočku a zavolejte do místního zverimexu, jestli nemají křečky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis. 2008 13:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 23. čer. 2006 16:21
Příspěvky: 105
Bydliště: Vranová Lhota
Jinak používáme paštiku, kterou občas rozdávám i bez pilulek, takže nikdo netuší zradu :-) Pilulka je v paštice jen nahrubo posekaná, bo jemý prášek myslím mění chuť paštiky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis. 2008 13:37 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Aren
:LOL: :LOL: :LOL:
Díky :smajlhihi: ,todle fakt miluju :lol:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis. 2008 14:01 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
davidkova renata píše:
Aren
:LOL: :LOL: :LOL:
Díky :smajlhihi: ,todle fakt miluju :lol:


Ty se směješ, ale já jsem si tam své body našla - vlastně skoro všechny. :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis. 2008 14:03 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Dorotka píše:
Ty se směješ, ale já jsem si tam své body našla - vlastně skoro všechny. :D

No dyk právě :lol:
P.S. máš už zamluvený ty křečky?? :oops:

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis. 2008 15:49 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Aren ty mě chceš jako zabít nebo co??? Dyť tu řvu smíchy až mi tečou slzy. Ještě že nejsem jako nekteří co sem chodí a nečtu poradnu v pracovní době. Kdyby nikdy, tak teď bych byla teda rozhodně prozrazená. Ty mi dáváš. :LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 27. lis. 2008 16:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Feli píše:
Když už jste u těch koček, odčervovali jste někdy koně :twisted: Je na to taková pasta v tubě, kterou musíte koni stříknou co nejdál do krku. Běžný postup: příjdu ke koni podrbu, chytim jazyk a stříknu pastu do krku. Ale odčervování ročního arábka stálo zato. Vytušil zradu, tak se projistotu nenechal chytit. Druhý pokus byl večer v boxe, byli jsme na něj čtyři. Vlezli jsme k němu, podrbání, ňamky, všechno v pohodě. Potom zahlídl tubu s odčervení a mi museli urychleně ustoupit. Druhý den to kamarádka zkusila znova a on stál jako beránek :shock: Když jsme se jí ptali jak to udělala, tak odpověděla, že mu šeptala do ouška, že když se bude bránit, tak bude mít v břiše velký červi, který ho sežerou :D :D
´

Odčervovali jsme tak, že jsme vydlabali mrkev a pastu nacpali do ní, zašpuntovali kouskem mrkve a bylo to bez problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak podat psovi tabletu
PříspěvekNapsal: sob 28. úno. 2009 23:35 
Offline

Registrován: čtv 19. úno. 2009 18:29
Příspěvky: 53
Bydliště: praha5
Tabletu zásadně podávám v kousku tvrdého sýra,nebo vmáčnutou do trojúhelníčkového sýru,to sežere každý pes :tonqe:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak podat psovi tabletu
PříspěvekNapsal: ned 01. bře. 2009 11:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
arwen vyvedu tě z omylu .-))) nesežere .-)))

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak podat psovi tabletu
PříspěvekNapsal: ned 01. bře. 2009 11:49 
Offline

Registrován: čtv 19. úno. 2009 18:29
Příspěvky: 53
Bydliště: praha5
Fakt joooo,já myslela,že sejry psi milujou,ale to bude mít zase asi jen ta moje nenažraná čubina,krom kyselý okurky sežere všecičko [smilie=to funny.gif]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak podat psovi tabletu
PříspěvekNapsal: ned 01. bře. 2009 11:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
ne psi sejry opravdu milujou jen znám pár lidí co maj doma vyjímky a já jí mám doma taky .-)) prostě psi nežravci

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak podat psovi tabletu
PříspěvekNapsal: pon 02. bře. 2009 23:00 
Offline

Registrován: sob 24. led. 2009 11:55
Příspěvky: 109
Bydliště: České Budějovice
Já dávám do paštiky - patnáct let jsme nemohli do našeho jezevčíka za boha vpravit prášek (muselo se mu to vždycky rozpustit ve vodě a stříknout stříkačkou do krku) a pak jsem to jednou zabalila do paštiky, pes začuchal, nic necítil, líznul - zjistil, že se to nemusí kousat a spolknul. A od té doby si náš jezevčík v pravidelnou dobu chodí sám do kuchyně pro prášek. :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak podat psovi tabletu
PříspěvekNapsal: úte 03. bře. 2009 07:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. črc. 2008 15:13
Příspěvky: 36
Bydliště: Trnava
no ja som skúsila aj do klobásy a nič, klobásu zožerie a tabletu nie, musím proste do krku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re:
PříspěvekNapsal: úte 03. bře. 2009 08:54 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Essi píše:
Odčervovali jsme tak, že jsme vydlabali mrkev a pastu nacpali do ní, zašpuntovali kouskem mrkve a bylo to bez problémů.

JJ, to jde super, pokud plošně neodčervuješ 20 koní na pastvině :D
Nicméně u jakéhokoliv zvířete se mi při odčervování či léčení vyplatila
rychlost a klid. Čubís daleko více stresovalo " přemlouvání" na prášek v paštice než jedna rychlá do krku a pak pohoda. Rychlostí a klidem jsme odčervili i ty koníky venku- měli to v sobě,než vůbec zjistili, co pěkného jsme jim na pastvinu přinesli :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak podat psovi tabletu
PříspěvekNapsal: stř 04. bře. 2009 07:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Je pravda, že mám doma pejska prcka, takže nemusím moc zápasit, většinou volím prášek do salámku, ale znáte to, jsou děsně vyčůraný. Tak mi funguje: vezmete tlamu ze strany, do mezery mezi zadní zuby strčíte prášek, položíte na jazyk a držíte tlamu, dokud nepolkne. Většinou si to jazykem nevyšťouraj. I když šikulové se vždy najdou. Tak hezkou zábavu. Verča

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak podat psovi tabletu
PříspěvekNapsal: stř 04. bře. 2009 09:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Verca_Pardubice píše:
vezmete tlamu ze strany, do mezery mezi zadní zuby strčíte prášek, položíte na jazyk a držíte tlamu, dokud nepolkne.
No to u mého 47 kg drobka nefunguje, to bys mu nedala do tlamy nic. Buď ji musíš otevřít a nebo ho "prekabátit" jinak. Poslední fór, který mám je, že vezmu hermelín do kousku dám prášek a to hezky zabalím do kolečka lovečáku. Ten první musí být bez prášku neboť ho prozkoumá jestli tam něco není. :finga:

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!