Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 21:15
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2012 12:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Mám dlouhodobý problém se sousedem, který vymýšlí stále nové finty, jak vyprovokovat mé psy k agresivitě. Postavili jsme deskový plot, aby tam tak nebylo vidět, ale tímto se mu naskýtá sposta možností, jak provokovat. Hází do plotu kameny, střílí prakem, jde si třeba dřepnout za ten plot, abychom ho neviděli a něco tam kutí, občas nám psiska slije roundapem, nebo mlátí lopatou do takových železných roštů, což vydává stršné zvuky.Dokonce přišla na řadu i vzduchovka. Útulková Simba je zcela na prášky a po takovém incidentu není k uklidnění a Menek ho chce jít zabít. Přitom Menek, i když je to asiat neřeší blbosti, návštěvy k nám běžně chodí, nikdy se nestalo, že by na někoho zavrčel.
Chceme nainstalovat webkameru namířenou na ten plot, abychom věděli, co se tam přesně děje, protože vidíme jenom útržky a nemůžeme nic dokázat. Můžeme tímto narazit?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2012 12:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
já bych zatím zkusila jen cedulky objekt střežen akemrovým systémeme a makety pokud by to nezabralo tak něco ostřejšího ale jestli mužeš narazit to těžko říct

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2012 12:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Narazit byste nemeli, kameru ma dnes na dome kde kdo. Horsi je, ze kdyby to doslo k soudu, nemusel by zaznam uznat jako dukaz. Pokouseli jste se o nejake objasneni ci (duraznou) domluvu, nic nepomaha?

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2012 12:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Právě, že nic nepomáhá." On je na své zahradě a může si dělat co chce!" Když na něj vyběhl rozzuřený syn, tak se rychle schoval. Je jinak zbabělec. Takže děláme s metrovým odstupem druhý plot, aby se psi nedostali úplně k plotu a tu kameru zavěsíme.
Bojím se, že kdyby se mu Menek někdy nedejbože dostal na kobylku, tak mu fakt ublíží a budu mít problém já. Nikdo tady kromě nás nevidí, je to za domem, takže když on ty psy tak provokuje, tak to vypadá, že tady mám fakt smečku krvelačných bestií.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2012 12:29 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
DieDany píše:
Narazit byste nemeli, kameru ma dnes na dome kde kdo...

Na to pozor! Kameru můžeš mít namířenou jenom na vlastní pozemek, pokud budeš monitorovat sousedovu stranu plotu (tj. vzhledem k deskovýmu plotu jeho pozemek), jseš v konfliktu se zákonem na ochranu osobnosti. Musela bys k tomu mít jeho písemnej souhlas.

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2012 12:39 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
dle mě kameru umístit, abys věděla, co tam přesně dělá. s důkazním materiálem fakt nikde neuspěješ, takže to nikam nevytahuj.. a regulerně trestní oznámení, že máš svědky, že tehdy a tehdy /a o kameře pomlčet/ a opakovaně a úmyslně tohle provádí, minimálně ho přijdou vyšetřovat /musí/ a může si říct, aha.. ovšem, pokud nic nelítá na vaší stranu plotu.. je to asi blbý.. a úspěch bych moc nečekala. myslím si, že tak nějak chce vědět, jako děcko, co všecko si až může dovolit a co se může stát. druhý plot je dobrý nápad.. a na souseda bych zkusila jít přes jeho manželku, sestru, děti.. nemyslím vyhrožování, ale domluvu a budu držet pěsti..
ideálně postavit fakt zeď se základem, vrch s ostnatým drátem.. kde nějaký kutění bude šumák, a pokud nebude lízt po zdi... jenže to jsou prachy..
co ty lidi mají zapotřebí ](*,)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2012 12:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
zbynek píše:
DieDany píše:
Narazit byste nemeli, kameru ma dnes na dome kde kdo...

Na to pozor! Kameru můžeš mít namířenou jenom na vlastní pozemek, pokud budeš monitorovat sousedovu stranu plotu (tj. vzhledem k deskovýmu plotu jeho pozemek), jseš v konfliktu se zákonem na ochranu osobnosti. Musela bys k tomu mít jeho písemnej souhlas.


Toho jsem se právě bála....uvažuju, že ji tam pověsím nezapojenou, jenom jako výhružku.....
Celou dobu se snažíme vyjít a v podstatě ustupujeme a je nám to k ničemu. V tomto případě se slušností asi daleko nedojdeme a budeme muset přitvrdit.

"ovšem, pokud nic nelítá na vaší stranu plotu.. je to asi blbý.. a úspěch bych moc nečekala"
Simba už měla na hlavě šrám od diabolky, ale nevěděli jsme odkud přiletěla. Po včerejšku už víme"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2012 13:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
Menek píše:
[Celou dobu se snažíme vyjít a v podstatě ustupujeme a je nám to k ničemu.

Jak ja te chapu :( Taky jsme meli/mame problem s debilnim sousedem, i kdyz teda nedrazdil psy.
ustupovanim nic nedocilis, akorat si bude dovolovat vic - trpka zkusenost.

Pokoj je az od te doby, co jsem zavolala policajty, kvuli pripinackum rozhazenym u nas na pozemku a rekla, ze podezrivam souseda. Nevysetrilo se samozrejme nic, ale uz se ani nic dalsiho neobjevilo.
Od te doby pomerne klid, nevidame se, my ho ignorujeme a co dela (a pomlouva) on mi je jedno. Ovsem porad mu neverim a podezrivam ho i z otravy jineho zvirete v nasi ulici (na coz ale nemam dukazy a tim padem to ani nikde nerikam. tady nikdo nevi kdo to je, a tim padem to napsat muzu :) ). Ale nechala jsem se slyset, ze kdyby mi nekdo otravil psy, tak si to pekne odskace a ten sampion co mam na pozemku ho vyjde pekne draho.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2012 13:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Samozrejme, ze nelze monitorovat sousedovu zahradu, ale ona ta samotna pritomnost kamery staci. Fakt je, ze si leckdo nedovoli, protoze hodne lidi nema moc o zakonec paru a jen skutecnost, ze budou natoceni, je desi, tak si davaj bacha.

To je sice hezke, ze je na sve zahrade, ale mame take nejaka pravidla pro spolecne souziti. A ci je tedy vlastne ten plot? Kdybych se citila v ohrozeni (nebo v nem byl muj majetek), zavolala bych policajty. To je docela durazne znameni, ze to myslis vazne. Je treba rict, ze se smejdy, kteri chteji skodit, to nejde po dobrem. Mrzi me, ze jste v takove situaci, to je pri vyhledu na stejovani moje nocni mura :evil:

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2012 13:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Plot je náš. Tím, že Menek jenom zaslechne, že už je zase tam, tak na ten plot skáče, takže ve dvou místech jsou betony už prasklé. Váha psa + zrychlení + naštvání udělaly svoje. Je jasné, že když zjistí na zahradě někoho jiného z jejich rodiny, tak nejdřív vyběhne, postraší a tím je to vyřešeno, protože zjistí, že to není ten jeho oblíbenec.

Díky všem za podporu a něco podnikneme :hnev:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2012 14:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Zamyslela bych se, jestli to, ze hazi ci strili kameny na muj plot neni umyslne poskozovani me veci a jake by se z toho daly vyvodit dusledky.

I kdyz si zase rikam, kdyz je to navic jeste posera, kdyby si nekdo z muzskeho pokoleni na nej pockal az bude venku a nebude moci prchnout a durazne mu ustne domluvil, treba by dal pokoj. I nam se nekolikrat povedlo, ze ostrejsi vymena nazoru zjednala klid nebo aspon primeri - sice neslo o bezprostredni sousedy, ale i tak to fungovalo.

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2012 17:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
Namířila bych na jeho pozemek "imitaci" kamery - laik to nepozná. Uvidíš, co se stane. Pokud zavolá cajty, že máš kameru nasměřovanou na jeho pozemek, řekněš, že je to imitace a že se ti to prostě na plotě líbí :P


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2012 18:00 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
tak pokud nestřílí "jen" vedle psů na svém pozemku, ale střílí po nich, tak to fakt jdi na policii - ten chlap dostane minimuálně pokutu. a ne myslíme si. ale VIDĚLI JSME - já, syn, manžel, jak soused střílí přes plot po psu, ten má šrám, ať to potvrdí i vet. tohle je docela silná munice a ten chlap, to se nemůžu vůbec vyjádřit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2012 20:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Vidím to tak, že prokonzultuju s policajtem danou situaci, nejraději ho tam pozvu, ať si to všechno prohlédne, webku tam dáme nezapojenou tak jako tak, aby ho nenapadlo nakonec tam něco otráveného hodit a minimálně ho tímto postraším alespoň na nějakou dobu.

Mimochodem mi tak dodatečně dochází otrava naší fily z dávnější doby. Myslela jsem, že to měli na svědomí nimrodi, kteří tam mají za zahradama honidbu. Pes byl totiž postřelen a ty broky, nebo co to bylo se v té volné kůži zapouzdřily. Nevěděli jsme o tom. Až po čase začal chřadnout a vet zjistil z krve, že je otrávený olovem :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: pon 06. srp. 2012 20:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 05. zář. 2011 15:49
Příspěvky: 2158
Bydliště: Praha
Bože bože, to je hrozné... Jsou to tedy spekulace, ale další důvod začít jednat, aby se nestal opravdovej průšvih.

_________________
Život má větší představivost, než si nosíme ve svých snech.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: úte 07. srp. 2012 06:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27. kvě. 2011 11:57
Příspěvky: 63
Bydliště: Kutná Hora
my jsme zahradu co sousedí s problémovým sousedem předělili pěkným plaňkovým plotem. na zahradě blíž k sousedovi se pasou kozy, těm je soused ukradený (možná jsou trochu cítit a dost mečí, tak třeba by uvítal kdyby tam místo nich mohli být psi). (soused je taky magor, hodil nám na zahradu chcíplou slepici a tvrdil že ji zakousl náš pes-což je v tom konkrétním případě nesmysl)

kde je problém s natočeným materiálem jakožto důkazem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: úte 07. srp. 2012 07:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 20. kvě. 2009 14:01
Příspěvky: 192
Bydliště: Kladno
problém je tam, že smíš točit jen svůj pozemek ... takže v tomto případě natočíš pouze své besnící psy a možná na zvuku bude slyšet že za plotem soused něco dělá ... ale nedokážeš co a že to dělá schválně ...

_________________

Ivana & Arista & Aisha, Martin & Arny ...a naše malá Lucinečka
http://minurka.ic.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: úte 07. srp. 2012 08:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Mně to dost štve, a o to mu zřejmě jde, protože když jsem na zahradě, tak si psy přivolám, zabavím je, uklidním, aby si magora nevšímali, Menek sice trochu pobrukuje, ale už to celkem fungovalo.
Stačilo jednou, když jsem byla v domě a nemohla jsem hned zasáhnout, něčím prásknul do plotu tak, že jsem nadskočila i já doma a hodilo nás to zase o měsíc nazpět. Nechci mít na zahradě nebezpečného blázna, který bude útočit na každý pohyb za plotem. Prozatím funguje v pohodě, samozřejmě je velmi samostatný a situace dokáže neomylně vyhodnotit, ale není nebezpečný cvok.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: úte 07. srp. 2012 10:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Moj manžo by mu pekne od plúc povedal čo si o ňom myslí a čo bude keď neprestane.Má ešte vyše stokilového a dvojmetrového brata a,sám je tiež vysoký a stokilový,tak si myslím že bububu od poriadnych chlapov by na suseda zabralo :nunu: :D

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: úte 07. srp. 2012 17:16 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vantages, porušení registračních podmínek BAN týden.
admin

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: úte 07. srp. 2012 19:56 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Vyčištěno od příspěvku navádějícího k přímému násilí a navazující debaty.
Další diskuzi vedoucí tímto směrem už prosím nezačínejte.

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: úte 07. srp. 2012 20:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Kameru bych dala - nějakou, co snímá i zvuky. Ono i to že vám mlátí do plotu je kapku přes čáru. Přímou konfrontaci bych volila taky, ale někde mezi lidma, přičemž bych byla zcela slušná, ale zatraceně, zatraceně nepříjemná. Samozřejmě dodat, že už se to řeší s PČR, to na tyhle sraby zabírá. Hodně štěstí, tohle vám fakt nepřeju...

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: úte 07. srp. 2012 22:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. úno. 2009 20:17
Příspěvky: 45
Bydliště: Brno
čím víc si necháš líbit, tím víc ti zkusí provést. Chraň si své a dej mu najevo, že si to chráníš. Držím palce .-)

_________________
Až vyrostu, budu babka kořenářka :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: úte 07. srp. 2012 22:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Asi nemáte deti?Tam by to už na trestné oznámenie a volanie cajtov bolo sakra odovodnené.Strielanie diabolkou,panebože... #-o Tým nechcem zlahčovať že sú tam zatial "len" psi.Bolo by dobré to vyriešiť čo najskor.Lebo keď suseda stretnete keď budeš venčiť a psa neudržíš...Chcelo by to čo najviac záznamov od policajtov že tam ten teror máte aby ste v prípade nejakého stretu boli krytý že nemáte beštie ale sused si za to može sám.Hlavne ochrániš aj psa pred utratením keby mu niečo urobil.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2012 10:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Technicky lze plot monitorovat i za pouziti cidel na plote, kdy plot pokud je delsi, je rozdelen do smycek a sepnuti teto smycky mi detekuje ohyb ci smer pohybu...k tomuto je mozno pouzit at PIR cidla nebo otresova ci audio cidla.Co se tyka CCTV,ano je mozno za predpokladu pokud neni namireno do oken,nebo mist zvlaste narusujicich soukromi...pri kombinaci s cidly pak kamera bude reagovat a zabirat dejme tomu jen plot nebo misto u plotu kde se neco deje.
Ovsem je potreba mit vyresene povoleni + stejne tak mit osetrene uchovavani a manipulaci se zaznamem.
Asi to nejednodusi co mne napada...metrovej pas,metr a pul a pak za derevenym jiz stavajicm plotem obycejny plot z pletiva...minimalizace kontaktu psu s plotem a tim padem i moznosti politi ci zasazeni..a pokud se tak stane, je jasny umysl a snaha cilene skodit.Dalsi moznost je resit se starostou obce s tim, zda se muze skusit zprostredkovat duvody proc tak soused jedna. a mit maximalne zabezpeceny pozemek aby psi nemohli v pripade provokace napadnout souseda, ktery se o to cilene snazi...aspon podle popisu,urcite by stalo aspon za pokus zjistit proc tak jedna...co mu presne vadi, zda se citi ohrozen velkymi psy, mozny stekot nebo se boji o sveho psa ci sve dite.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2012 10:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
BinLadin: Další plot cca 1,20m od toho dřevěného jsme začali stavět, takže v místech, kde docházelo k nejčastějším střetům, už je ohrazené.
Důvod, proč to dělá je jednoduchý, je to nenávistný člověk, kterému vadí, že tady máme psy.Už jsme udělali taková opatření, ať zbytečně neštěkají a nikoho neobtěžují, ale přesto on to nemůže strávit.
Ve chvíli, kdy je na zahradě absolutní klid psi odpočívají ve stínu, tak jde a hodí cihlu do našeho plotu, aby je vyprovokoval. Co dodat....
Řekla jsem mu, že ničí můj majetek a pokud se to bude opakovat, budu to řešit ohlášením na úřadě a policii. Chvilku je klid.....
Včera jsem vycházela s Menekem z branky, zrovna, když šel vysypat něco do popelnice, tak jsme se střetli na velmi krátkou vzdálenost. Myslím, že měl noženky na hnědo :finga:
No a já jsem byla taky ve střehu.....co kdyby.....ale Menek odkráčel důstojně středem :mrgreen:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2012 14:46 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
menek :icon_thumleft:
a myslím, že by neškodilo tomu hrdinovi takhle ještě párkrát a schválně projít s tím velkým psem okolo, když něco vyhazuje do popelnice... možná bych se i zastavila "na kus řeči".. u té jeho popelnice, jen pozdravit a jak se má 8) mě se takto občas povede, než abych někoho poslala do oněch míst /poté, co se pořádně nadechnu/ a ti lidi čekají poslání a jsou z toho velmi vykolejení.. a funguje to 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2012 18:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Menek
.....chapu radost byt hoodne skodolibou,ale pozor na tyto konfrontace,staci aby pak zacal hrat ze je Tvymi psy ohrozen,psy nezvladas,psy jsou agresivni a kdykoliv mohou tak na dotycneho utoci, a razem z poskozeneho jsi vinikem.A dneska neni moc doba kdy by se pes zohlednoval,spise jako majitel musis a nesmis,lide bez psa pak mohou,smeji a maji narok...to jak se dotycny chova ma jisty ucel a smysl....a velice nerad bych mel pravdu, ze takto cilene provokuje aby Vas casem pres pravniky,mestkou cast ci obecni urad,veterinarni spravu dotlacil, ze musite dat sve pesany nucene pryc dobrovolne nebo uredni cestou.I proto bych asi nejasal nad podobnymi prihodama a spise se sousedovi cilene vyhybal pri pohybu se psem....

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2012 19:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
Ale chápeš, že zlu se nemá ustupovat? Já nenávádím meneka k tomu, aby použial psy k zastrašování, ale ten člověk je prostě zlej.A s tímhle se bojuje dost těžko.

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2012 19:19 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
no, pokud ten pes byl v pohodě a šel okolo něho zajištěn paničkou naprosto v klídku a maximálně ukázal zvedlou nožku.. zeptala bych se chlapa, jak se má.. a třeba je to magor, který to dělá z nějakýho sadismu a trošku proto, že se psů bojí a takhle jim všem chce ukázat.. tak dle mě není na škodu, že uvidí, že pes se z něho zas až tak nepo a zároveň, když vidí, že ten pes je fakt velikej.. jiný názor bych měla na to, kdyby psisko na ulici začalo běsnit.. to by bylo zastrašování a to je špatně..tohle je :icon_thumleft:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2012 19:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
To, že jsme se potkali, byla náhoda. On jinak všude jezdí autem, nejraději přímo z brány. A Menek to zvládnul dobře vůbec si ho nevšímal a prošel. Jiná by ovšem asi byla, kdyby promluvil, nebo nějak na sebe upozornil.
Já to vůbec nemiluju, ale tady je třeba občas udělat dusno, jednou se postaral syn, jednou synovec a byl chvíli klid.
Jinak dávám za pravdu Binladinovi, že on chce na ty naše psy upozornit, aby všichni v okolí slyšeli.......
Tak ať se mu to vrátí , chlapečkovi, vypustila jsem jedovatou, leč pravdivou slinu před jednou informátorkou z našeho okolí :daz:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2012 19:37 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
Menku, Ty jsi číslo :-) a doufám, že náležitě tak, jak je Ti to strašně líto, jak někdo může být tak ošklivý, tak trošku na city 8)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: úte 14. srp. 2012 22:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Menek
Nejde o to upozornit, ale psu se zbavit....a jak jinak elegatne nez oficialne,to je jedna z moznosti proc jedna a chova se, jak popisujes.Od snahy ziskat dum, pozemek po cilenou odvetu at za dany ci domnely ustrk. jedina rada je kryt si zada,mit vse schvalene a posvecene urady a doufat v klid.Tyhle akce nemaji nikdy viteze, vsichni neco ztrati byt to tak nevypada.Havel sice tvrdil ze laska,pravda a spravedlnost zvitezila,ale nutne cynicky vzato dneska vede vyse uctu,konexe a ostre lokty.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: stř 15. srp. 2012 21:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
BinLadin
Je pravda, že mu vadíme a je jedno, jestli máme psy, nebo si koupíme auto či vylepšíme barák. Prostě čistá nenávist, ale tu jsem tady řešit nechtěla.
Já nic protiprávního nedělám, psy mám zabezpečené a pokud jsou puštění, vždy je někdo nablízku. Postupně doděláváme druhý plot a trénuju psiska, ať toho cvoka neřeší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: pát 17. srp. 2012 17:20 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 21. srp. 2011 14:24
Příspěvky: 202
Bydliště: Brno
Proč psát tu skutečnost o co jde tomu sousedovi na konec diskuze? Když bylo mě i myslím každému co četl tohle vlákno jasné o co tomu člověku jde, že to není jen o psu... Začni dělat to samé i tomu sousedovi protože ten chlap toho nikdy nenechá a strach je to jediné co mu v tom zabrání (ne každý má na to žaludek), PČR je pro smích. A nebo toho pána nadobro zneškodnit. Pozn. red.*


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: pát 17. srp. 2012 21:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
Agrese plodí jen agresi. Jistě to jde řešit i jinak, i když je to delší a obtížnější cesta. Ale proč být jako někdo, koho sám rád nemám?? :shock:

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: pát 17. srp. 2012 21:35 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: ned 21. srp. 2011 14:24
Příspěvky: 202
Bydliště: Brno
Kdo tu mluvil o agresi? Jedině ty ...Pán si nedá říct tak nevím co tu řešíte. Na svém pozemku si může dělat co chce a jak mu dokážete že mlátí do plotu a dráždí psy? Chyba je na straně psů, že se nechají vyprovokovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: pát 17. srp. 2012 21:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 19. bře. 2009 20:11
Příspěvky: 889
Bydliště: Praha 4
vantages píše:
... Začni dělat to samé i tomu sousedovi protože ten chlap toho nikdy nenechá a strach je to jediné co mu v tom zabrání (ne každý má na to žaludek), PČR je pro smích. A nebo toho pána nadobro zneškodnit. Pozn. red.*

_________________
Nejtěžší práce je práce na sobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: sob 18. srp. 2012 13:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
vantages píše:
Kdo tu mluvil o agresi? Jedině ty ...Pán si nedá říct tak nevím co tu řešíte. Na svém pozemku si může dělat co chce a jak mu dokážete že mlátí do plotu a dráždí psy? Chyba je na straně psů, že se nechají vyprovokovat.


Neznám asiaty, kteří by se nenechali vyprovokovat. Považuji za úspěch, že je od toho plotu odvolám a dokážu uklidnit.
Myslím, že ten člověk je svým způsobem nemocný a ve své nenávisti, která ho užírá si nemůže pomoct. Žijeme tady vedle sebe 20 let, celou dobu chovám psy a věnuji se všem možným činnostem, které se psy souvisí. Až v poslední době, kdy se nám vede o trošičku lépe jeho nenávistné chování graduje.

Téma jsem zde neotevírala proto, abych řešila sousedské spory, ale proto, aby mi někdo třeba z vlastní zkušenosti poradil, co s tím/ kamery, paragrafy atd./. Rozhodně ale neklesnu na jeho úroveň....
Vzhledem k tomu, že jsem teď doma a mám více času jak na psy, tak na sledování dění na zahradě to můžu uzavřít takto. Psi jsou zabezpečeni, aby se mu nedostali na kobylku. Celou dobu je trénuju k tomu, aby nereagovali na pohyb za plotem. Vždycky, když už se mi zdá, že se situace zklidňuje a psi jenom párkrát blafnou a jdou si po svých, udělá něco, co je zase nastartuje. To už jsou maličkosti, ale jim po předešlých zkušenostech stačí málo. Těším se na zimu, protože v tuto roční dobu tam moc nechodí a je klidněji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soused mi dráždí psy
PříspěvekNapsal: pon 20. srp. 2012 13:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Menek...vzhledem k plemeni to vbidim stejne.Jeste co s da udelat ke jiz zminovane zabezpeceni pres kamery.....coz ma jeste vyghodu ze clovek neni na zahrade ale vi co se deje...ponechme otaky k tomu vazane stanou jako povoleno atd....Vic bich neresil.
....sebe a psy do pohody jinak podle mne delate maximum...

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: provokace psa
PříspěvekNapsal: stř 19. pro. 2012 18:43 
Offline

Registrován: pon 06. srp. 2012 19:12
Příspěvky: 7
Bydliště: Hradek
mám dotaz na všechny náš soused nám neustále vyhrožuje že nám zabeje psa a dneska jsem ho nachytal jak ho provokuje červeným lejzrem aby štěkal poicie mi neustále říká že pokud neudělá nic fyzicky tak nic nezmůže poradí mi někdo co mám dělat?

viz příspěvky výše
Citace:
Více čtěte, méně pište! 99% všech vašich otázek je zde zodpovězeno.


Naposledy upravil zbynek dne stř 19. pro. 2012 18:57, celkově upraveno 2
přesunuto z neodpovídající části poradny


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!