Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 18:10
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vytí
PříspěvekNapsal: čtv 05. dub. 2007 08:12 
Dobry den,
mam doma rocniho Madarskeho ohare. Nas problem je v tom, ze pokud je doma sam, tak vyje. Kdyz jsem si ho prinesla ve 3 mesicich, tak uz tenkrat hodne narikal, ale myslela jsem, ze to prejde.Cetla jsem si zde vase rady, snazim se je doma aplikovat.Odchazim na kratkou dobu, kterou prodluzuju. Kdyz odchazim, tak se s nim neloucim. Kdyz prichazim, nevitam ho. Chodim s nim na velke prochazky. Absolvovali jsme zakladni poslusnost na cvicaku. Nespi s nama v posteli, aby si zvykal byt sam. Myslim, ze se to trochu zlepsuje. Chodim do prace a do skoly a moje odchody se ruzni. Pokud odejdu rano, tak je pry docela hodny a spi. Pokud prijdu z prace, jsem s nim asi 3 hodiny a pak odejdu do skoly odpoledne, je pry problem, ze vyje. Pry se sklidni, ale bohuzel ho nemuzu nechat samotneho doma vecer. Nejakym zpusobem pozna, ze je vecer a vyje bez prestani. A to vadi sousedum. Me to trapi, nechci je obtezovat. Ale uz vazne nevim, jak dal postupovat, aby se to odnaucil.
Dekuji za rady. Veronika


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 05. dub. 2007 08:40 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Budeš muset trénovat přímo tu problematickou dobu, tudíž fiktivní odchody do školy. Problém vidím v tom, že ohař je pes, který není podle mého vhodný k dlouhodobé samostatnosti, protože je to dosti aktivně smýšlející pes původně na velké lítání po lese. Podle mého to nebyla vhodná volba plemene pro tvé další aktivity. O to více tě bude stát jeho přízpůsobení se tvému rozvrhu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 05. dub. 2007 10:15 
Dekuju za odpoved, vim, ze je to rasa, co potrebuje opravdu hodne pohybu a snazim se mu ho doprat a byt hodne s nim. Vikendy travime hodne na horach. Jinak povahove je naprosto uzasny. Nikdy sem predtim nemela, tak citliveho psa. Mozna v tom je ten problem.Spousta lidi okolo nas ma ohare, hodne likviduji byt, ale nevyji. Mam to tedy trenovat tak, ze budu odchazet na kratsi dobu a prichazet? Musim rict, ze ted je to opravdu trochu lepsi, protoze jako maly dokazal vyt i 6 hodin v kuse.Ale porad me to trapi, protoze nechci obtezovat sousedy. Existuje jeste nejaky jiny zpusob jak ho to odnaucovat? Taky ho obcas davam na hlidani k znamym, aby si zvyknul nebyt porad se mnou. A pry mu nechybim. Veronika


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 05. dub. 2007 11:49 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jestliže se mu budeš věnovat víc, než musíš, naděláš tím také dost škody. S mými psy dělám jenom když chci a nevnucuji jim veškerý svůj volný čas, aby si zvykli i v mé přítomnosti být v klidu. Teď mi zrovna přes rameno jeden rozmazlený bílouš vnucuje aportek, abych mu ho hodil. Reaguji povelem k odchodu, aby se odzávislil a naučil se vyhrát si sám i beze mne, ačkoliv je to v mé přítomnosti. Pokud neví, co má dělat, jenom mu malinko napovím, ale ten tenisák mu už z výše uvedeného důvodu nehodím. Doufám, že rozumíš, co tím myslím. Ostatní zde ti to mohou trošku doplnit.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17. čer. 2007 20:42 
Ahoj, mám tu čest se účastnit seminářů o psychologii psů v zahraničí, kde mají vše řádně propracované a např. psí škola psychologie funguje už 16 rokem... Kdy to přijde do Čech, že??
Pokud pes štěká, vyje, likviduje nebo se jakkoli jinak projevuje po odchodu majitele, praktikuje se tu několik "napravení":
1. (finančně náročnější) psu se koupí obojek, na kterém je sprej (v ČR už také dostupný), který je na dálkové ovládaní a majitel má spouštěč v ruce. Pes je po odchodu majitele sledován kamerou (v horším příp. oknem) a jakmile např. skočí na stůl-stříkne sprej vodu, začně hrabat - stříknu, začně něco kousat - stříknu. Důležité je nečekat a psa stříknutím (rušivý element zvuku spojený s vodou vykolejí psa) "zbavit" té myšlenky. Důležité je reagovat okamžitě v první sekundě a NEČEKAT. Psa to většinou natolik vykolejí, že si lehne na své BEZPEČNÉ MÍSTO a v klidu čeká..
2. metoda: pokud pes štěká nebo vyje po odchodu majitele, musí se pán vrátit, PSA ABSOLUTNĚ IGNOROVAT, tzn. ignorovat jeho zuřivé vítání, zkrátka psa úplně přehlížet, dojít třeba do kuchyně, napít se vody, nebo jen tak projít bytem, něco si vzít a bez jediného pohledu na psa zase odejít a zavřít dveře. To celé zopakovat třeba 5x. Po různých intervalech a na psa ANI NEZAŠILHAT. Cílem je psovi ukázat, že nás nemůže ovlivnit svým hlasitým vyvoláváním a že si můžeme kdykoli přijít a kdykoli zase jít pryč. Že MY JSME TU ŠÉF A MY URČUJEME CO SE BUDE DÍT A KDY SE TO BUDE DÍT. Jakmile přijdeme, posadíme se, psí vítání totálně ignorujeme a teprve když si pes lehne a je už klidný a uvolněný, velice ho chválíme a odměníme.
Je ještě několik spolehlivých metod, pokud Ti tyto dvě naprosto základní nepomohou.. Hodně stěstí Vl.


Doporučuji nahrát chování psa na video, protože jeho udivené oči, "co si to ta panička dovoluje"a celkem brzské lehnutí na místo, stojí za to vidět na vlastní oči.
Pak je ještě několik metod, ale na ty by mi asi tyhle stránky nestačili. Držím pěstě.. Vl.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 17. čer. 2007 22:33 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Je od tebe hezké, že nám sem svůj příspěvek kopíruješ třikrát zcela stejný, ale:
1. lidé, kteří mne nebo tuto poradnu vyhledávají kvůli tomuto problému bydlí obvykle v bytě ve vyšším patře, kde nemohou sledovat psa oknem
2. tito lidé také obvykle nemají na kameru nebo jiný bezpečnostní systém sledování svého psa
3. pokud psa sleduješ psa kamerou, můžeš konstatovat jen to, že pes ničí, nebo dělá jinou nepřístojnot, ale neuděláš s tím nic, pokud nebudeš psa monitorovat notebookem za dveřmi a v reálném čase jej nepotrestáš. Už po dvou vteřinách po ukončení nežádoucí činnosti již dělá činnost jinou a tudíž spojitost s nežádoucí činností je nerelevantní.
4. lidé žijící v domcích s kamerovým systémem, který by mohl monitorovat i jejich psa mají obvykle k dispozici i člověka na venčení nebo jinou možnost k vyřešení tohoto problému mnoha jinými způsoby než spreyovým obojkem s omezeným dosahem.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: vyje jak o život, nepříde mi však nesamostatná..
PříspěvekNapsal: pát 14. bře. 2008 09:44 
Krásny den všem.
Jsem na tomto foru nová,no už jsem toho stihla přečíst docela dost :D
Moc se mi Vaše fórum líbí!!

Potřebovala bych však poradit..
Mám vipetku, je 6 mesícu stará.
Je pravda že je dost citlivá...ale ne nesamostatná..dokáže se sama hrát i dvě hodiny...v místnosti zůstane sama uplně v klidu.Když jí necháme před obchodem je uplně v klidu, čeká a kouka dovnitř.
Náš problém je že kdykoliv jsme pryč z bytu vyje jak na poplach..a to jí tam necháváme max.2 hodiny denně...vím že je tady již víc odpovědí na tohle téma a doufám že nikoho nenaštu tím že se ptám zase na to samý!
Začali se nám stežovat i sousedi..jeden nám dokonce strká sirku do zvončeku..myslí si že to přestane..naštestí se budeme stěhovat... :wink:
Budu moc ráda za každou radu!!


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14. bře. 2008 10:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Myslím, že nesamostatná je. To, že se dokáže sama zabavit, když jste u toho nebo že vydrží v místnosti, když ví, že jste v bytě - ví o vás, není sama, má ve vás oporu - neznamená, že je samostatná. Právě to vytí, když je opravdu sama, znamená, že není.
Jak se chováte, když odcházíte a když přicházíte domů? Nelitujete jí, že bude muset být sama, když odcházíte, nejste předem ve stresu z toho, jetli bude nebo nebude výt? Jestli ano, ona to pozná, vy jste rozhození a ona je rozhozená už jen z toho.
Začala bych jí zvykat na odchody tak, aby měla pocit, že to je normální věc - ona také je. A zrovna tak příchody - ne přehnané vítání, chudinko, ty jsi tu byla sama a tak. Zkuste odchody třeba na 215 minut, pak se vraťte. Prostě normálka, nic se neděje. Nechávejte jí doma přiměřeně unavenou, aby pokud možno spala, když nejste doma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14. bře. 2008 10:47 
Děkuji moc za odpověď.
Práveže jí když odcházím ani si jí nevšimnu..ani neřeknu ahoj...
a když se vrátím tak jí nevítám...vždy se nejdříve svlíknu, převlíknu, odložím věci, udělám pár maličkostí a až když vidím že si hraje nebo tak až tehdy se s ní pomazlím..


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14. bře. 2008 10:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Udělejte těch příchodů a odchodů v tomhle klidném duchu víc a kratších. Hlavně se vyvarujte toho, aby jí vyšlo, že vyvádí a vy se vrátíte domů, to pro ní znamená, že vyváděním si vás přivolala zpátky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 14. bře. 2008 11:20 
Dekuji moc!!!Provedu :D


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Vytí
PříspěvekNapsal: pát 28. bře. 2008 16:06 
Pane Desenský,
chtěla bych vás poprosit o radu. Vlastním 7 letého psa Flat Coated Retrievera. Celý den je puštěný na zahradě, chodíme s ním na procházky. Je ovladatelný a bezproblémový. S jednou věcí si nevíme rady.Každé ráno vyje. Je to nepříjemné nám i sousedům. Chtěli bychom to potlačit, ale nevíme jak. Nepomáhá zavření do kotce ani striktní povely.
Děkuji za odpověď.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 29. bře. 2008 08:44 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jestliže chci potlačit jakoukoli nežádoucí chybu, musím správně načasovat argument ke jejímu potlačení. Nejspolehlivější je v okamžiku počátku chyby. Čím déle pes nevhodnou činnost provádí, tím nižší účinek trest má. Měřeno ve vteřinách. Pokud řekněme psu při pokusu o vytí "něco hupsne na hlavu", a to vždy, spojí si, že nestojí za to výt. Ovšem když vyje, nic se neděje a pak se mu navíc věnujete, a to bacha, pes dokáže velice ocenit i to, že na něho budete zlí, prostě se mu věnujete, tudíž dostál svého, tak nevyřešíte vůbec nic.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Proč vyje?
PříspěvekNapsal: stř 05. lis. 2008 11:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Můj skoro 2letý RR se nijak nahlas neprojevuje, štěká opravdu sporadicky a to jen když by u nás někdo zazvonil nebo by šel rovnou do vnitř (což teda nikdo radši nedělá). Máme před barákem kapličku, kde 2x za den zvoní zvon. Ranní zvonění je mu zcela ukradené a nijak na něj neraguje, ale zvonění v 18.00 ho přiměje k tomu, že celých těch 5 minut vyje (stojí je napnutý, má hlavu nahoru a vypadá jak vlk bez chlupů). Když na něj promluvím tak toho nechá, ale třeba před koncem si ještě trochu zavije. Já to neřeším, nikomu to nevadí, ale zajímalo by mě co tím míní. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. lis. 2008 12:53 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. črc. 2008 15:13
Příspěvky: 36
Bydliště: Trnava
robil to aj pes mojich rodičov Jašo, bolo to milé, tiež by ma to zaujímalo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. lis. 2008 19:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 30. pro. 2007 20:17
Příspěvky: 206
Bydliště: Praha 5 - Smíchov
Naše NO nejlépe zpívala při výjezdu hasičů (a také zmrzlináři byli její oblíbení parťáci na vytí). Hasiči byli lepší - blízko u nás byla hasičárna a my jsme kolem ní chodili na procházky. Nejlepší číslo bylo (teda z pohledu hasičů - nám už tak do smíchu nebylo), když byla Fram takové odrostlejší stěně a my jsme vůbec netušili, co za produkci předvede, protože poprvé jsme se trefili s procházkou přímo do výjezdu hasičů. Hasiči vyjeli, zapnuli sirénu, Fram se úplně fascinovaně přidala k siréně a procítěně vyla - ale co jiného - rozběhla se a za stálého vytí běžela vedle hasičského auta. My jsme Fram naháněli - hasiči se mohli uválet smíchy, když viděli jak je pronásleduje štěňák NO a vyje s nimi do noty. Naštěstí měli srdce, přibrzdili, my jsme si psindu odchytli a od té doby jsme bedlivě a pečlivě hlídali, zda není výjezd a pokud byl, tak hned byla na vodítku - jinak měla poslušnost a přivolání úplně perfektní - ale holt hasiči byli její slabost.
Domnívám se, že psovi siréna připomíná vytí smečky a přidává se. Stejně tak na našeho předchozího psa - také NO - působilo brnknutí na strunu kytary. Na takové A předvedl vytí a zpěv, že by se za něj nestyděl baskervil. Jsou to zřejmě určité tóny, které psy provokují ke zpěvu.
Měla jsem tyto zpěvy ráda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. lis. 2008 19:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
No jo, ale proč vyje jen odpoledne a ráno je mu to fuk?

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. lis. 2008 20:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Vladimíra Hovorková píše:
No jo, ale proč vyje jen odpoledne a ráno je mu to fuk?

na co byl pejsek zvyklej u chovatele?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. lis. 2008 20:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
On to předvádi teprve v posledních cca 4 mesících (budou mu 2 roky) a u chovatelky nic takového nemají a co já vím tak to jejich čuby nedělají.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. lis. 2008 20:58 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
aha, a nemůže tam mít spojitost třeba s krmenim, s návratem člena rodiny z práce, venčenim, háravkou kterou venčej v ten čas?...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. lis. 2008 21:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 13. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 613
Bydliště: Praha 10 a Jindřichův Hradec
Je to malá vesnice, jezdíme tam na víkendy a jsme jediní kdo venčí psa. Ostatní psi jsou na zahradách a dvorcích. V Praze to nikdy nedělá. Na chalupě je jedno jak jsme tam dlouho, odpoledne prosté vyje. Nevysledovala jsem žádnou souvislost.

_________________
Vlaďka, Endy a Dex
http://dexendy.rajce.idnes.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 09. pro. 2008 23:30 
dobrý den, mám roční fenku ČSV a poslední dva měsíce nás trápí problém, že začala výt. Mám jí v kotci. bydlím sice na vesnici, ale sousedy to už dost obtěžuje. Vyje ve dne, v noci, prostě pořád dokud jí neokřiknu, pak toho na dvě hodiny nechá a jede znovu. Nejhorší je to v noci, vždy kolem 2,4,6 hodiny. Vždy musím vylézt ven a křiknout na ni. Do práce chodím nevyspaná a sousedi taky. Příjdeme z procházky, dám jí do kotce a ona za půl hodiny začne zase výt. A nebo když odejdu do práce, vydrží i hodinku tahem. Jsem z toho zoufalá, nevím jak ji to mám odnaučit a el. obojek jí dávat nechci. Myslím si, že se jí asi stýská, nějakou dobu žila s námi doma, zkoušela jsem ji i neokřikovat a trpělivě jsem čekala, že ji to přestane bavit, ale její trpělivost je silnější než moje a mých sousedů...Za každou radu děkuji


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 07:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
S tím vytím, pes je šelma, šelmy loví v noci či navečer, tak si tak říkám, zda by to neměl být rituál před lovem...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 08:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
doma vyla taky?

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 11:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
Jana21 píše:
Myslím si, že se jí asi stýská, nějakou dobu žila s námi doma, zkoušela jsem ji i neokřikovat a trpělivě jsem čekala, že ji to přestane bavit, ale její trpělivost je silnější než moje a mých sousedů...Za každou radu děkuji

myslim, ze si pricinu popisala. styska sa jej a dozaduje sa vasej pozornosti...
ma pes dostatok pohybu? kolko casu a s nou travite a akymi aktivitami? ma pristup do domu?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 14:08 
ne doma nevyla. ani první 2 měsíce v kotci nevyla. chodím s ní každý den na hodinku. o víkendu, když nejsem v práci, tak i na 3 hodiny a dlouhé (od 4 do 10km) procházky. nevim, jestli to má na to vliv, někdy totiž vyje i hodinu po procházce...na procházkách jí hází aport, běhám s ní, válíme ,,sudy'' po louce, přetahujeme se na šňůře... atd. :-)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 14:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
no, promiň, ale hodinu procházky denně pro psa velikosti a temperamentu ČSV a ty se divíš že vyje z nudy a samoty?
A jestli ti teda 4-10 km přijde jako dlouhé, tak my v létě denně chodíme okolo 15ti + ráno a večer jenom vyvenčit. V zimě je to horší, bo je tma, tak to nahrazuji aportama, cvičením a maximálním vybitím přes víkendy...

ČSV potřebuje společnost. Vem ji domů, ideálně jí umožni volný výběh dům/zahrada a vsadím se s tebou skoro o cokoliv, že výt přestane. Pokud ji k tomu ještě budeš častěji venčit (tzn. tak aby pokud možno nemusela kálet na "svém" pozemku), budeš mít spokojenou feňuli.
A o el. obojku ani neuvažuj, fenka se teď dost trápí i bez něj.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 14:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Jana21 píše:
ne doma nevyla. ani první 2 měsíce v kotci nevyla. chodím s ní každý den na hodinku. o víkendu, když nejsem v práci, tak i na 3 hodiny a dlouhé (od 4 do 10km) procházky. nevim, jestli to má na to vliv, někdy totiž vyje i hodinu po procházce...na procházkách jí hází aport, běhám s ní, válíme ,,sudy'' po louce, přetahujeme se na šňůře... atd. :-)


Mám čsv, od malinka doma, pokud má zájem, spí se mnou v posteli. ČSV jsou společenští, smečkoví psi, kteří mají rádi společnost. Jsou hodně aktivní a chytří a chtějí být prostě s člověkem, se svojí smečkou. Pořídili jsme si jí až v době, kdy byly podmínky, kdy nemusela být nikdy dlouho sama doma. I když to snáší a nikdy nic nezničila, máme možnost nenechávat jí samotnou déle než tak 4 hodiny, a to ještě jen někdy. Víš, nikdy by mě nenapadlo pořídit si psa a nechávat ho v kotci, když jsem doma, kdy můžu být s ním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 14:47 
no ale když dělám 12tky, krátkej dlouhej týden, tak si 4 hodiny venku se psem dovolit nemůžu každý den. bydlím ve vesnici mezi lesy, takže v zimě, kdy je tma už v 5, tak chodím jen okolo vesnice, a ta moc velká není...časově to výjde akorát na hodinku.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 14:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Tak proč máš čévéčko? :-))))))))

OT pro Alču, Ajku a ostatní: Myslim, že právě na tohle sem se ptala v tom tématu Lajka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 14:52 
já bych si jí domů vzala hned, ale bydlím ještě s rodiči a ti jsou po tom, co zničila sedačku a 3 křesla, těžce proti, hádála jsem se s nimi přez měsíc, ale jelikož nemám kam jít (možnost je, ale bez psa, takže pro mě žádná), musím jim vyhovět... když nikdo není doma, tak si ji vezmu k sobě, ale to je bohužel málokdy...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 15:02 
protože jsem jí dostala ještě když jsem byla na škole a z důvodů finanční krize v rodině jsem byl nucena opustit školu a jít pracovat. a bez praxe jsem si práci vybírat nemohla!!! A když ji naši doma nechcou, tak ji musím nechat v kotci, pořád lepší než kdybych jí dala do útulku nebo nechala utratit, nemyslíte?? chodím s ní ven každý den. Hele chtěla jsem poradit jen ohledně vytí a ne abych tady s někým byla nucena rozebírat detaily o mém životě. Hold dokud si nebudu moci pořídit byt, tak bude muset vydržet.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 15:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 18. říj. 2008 13:00
Příspěvky: 360
Bydliště: Loučka u VM
ty rady ohledně vytí ale souvisí i stím, jak se tomu psu věnuješ. Nemůžeš řešit důsedky bez příčiny. A jak jinak je najít, než se ptát.

_________________
Kristýna a Amigo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 15:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Jana21 píše:
Hold dokud si nebudu moci pořídit byt, tak bude muset vydržet.

No tak navrhuju odhlučnit kotec, něco na způsob zkušebny pro heavy metalový kapely. Pak to rušit nikoho nebude. Klidně se vztekejte jak chcete, máte čévéčko, nemáte čas se mu věnovat, řešit vytí jinak než příčinou toho vytí je stejný jako léčit horečku ze zánětu zubu paralenem na snížení teploty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 15:21 
no, ale co mám dělat, když do té práce chodit musím...a domů si jí vzít nemůžu...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 15:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
Sama bych zkusila zhodnotit svoje možnosti, vyčlenit si co největší množství zbytku volného času a ten velice úporně věnovat psovi. Hodinová procházka je prd ve srovnání s cvičením a psycho únavou psa za cca 15 minut intenzivní práce. Nevim, jak je to s výcvikem ČSV, jak můžou a jak na ně. jen bych zřejmě zkusila to malé množství času, co mám, investovat do psa nějak intenzivně, aby ho to odpálilo tak, že bude po tý hodině rád, že může jít chrápat do kotce....Příklad - ráno zaspim a nemám čas na delší prochajdu s čubou. Vemu dobroty a jdem dělat pachovej čtverec. Za 15 minut je čuba odvařená. Pak trénujem ještě nějaký "kousky", je zničená, je ráda, že se jde domů vyspat a že už konečně vysmahnu do práce. A tím utavím psa na kratším časovém intervalu. Hele nevim, třeba plácám kraviny, nechte si tu poradit od čévéčkářů, co se s tim psem dá dělat, aby to zvlád, než budete mít lepší možnosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 15:46 
asi máte pravdu, budu muset naplánovat nějaké cvičení které by ji během cca 20 minut utahalo, aby dala pak chvilku pokoj., prosila jsem už i mamku, aby s ní chodila, když jsem v práci, ale ta to odmítla, protože se bojí, že by jí utekla (poslouchá jenom mě). no těším se až z těch deseti tisíc ušetřím a vypadnu na byt, kde budem zase spolu spávat v postely a být spolu skoro pořád...tak hned jak dneska dojdu domů (v 9 :evil: ) tak pofrčíme na dětský hřiště na prolízačky, snad dá do rána pokoj.děkuji


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 15:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
myslim, že lidi se zkušenostma s timhle plemenem vám poraděj nějaký kousky, co tyhle psy bavčí. A když ste z Brna, spojte se se Štemberovou, ta tam páchá psí vycházky furt, minimálně bude mít vaše čubka kámoše a Eva vám může spoustu věcí poradit a provést vás loukama i za tmy - vona se nebojí, má hyenu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 16:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Jana21 píše:
asi máte pravdu, budu muset naplánovat nějaké cvičení které by ji během cca 20 minut utahalo, aby dala pak chvilku pokoj., prosila jsem už i mamku, aby s ní chodila, když jsem v práci, ale ta to odmítla, protože se bojí, že by jí utekla (poslouchá jenom mě). no těším se až z těch deseti tisíc ušetřím a vypadnu na byt, kde budem zase spolu spávat v postely a být spolu skoro pořád...tak hned jak dneska dojdu domů (v 9 :evil: ) tak pofrčíme na dětský hřiště na prolízačky, snad dá do rána pokoj.děkuji


ČSV neutaháš několika minutama cvičení, i když nic proti tomu, jestli víš, jak na to a jak pracovat s zrovna s ČSV. Nenašel by se třeba ve vesnici někdo, kdo by byl ochoten s ní jít přes den na procházku? Jestli poslouchá jen tebe, tak určitě na stopovačce. Nebo se zkus domluvit s někým dalším, kdo má třeba pejska kluka, s kým by si hráli přes den, abys jí mohla dávat občas "do školky" nebo tak něco. Kotec asi zrovna moc neodhlučníš, to se nedá. S tím ostatním ti držím palce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 19:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Prosaď, že kdykoliv bude někdo doma bude aspoň chvíli doma i pes (pod dozorem přece nic nezničí, ne?), kdykoliv budeš dlouho v práci a někdo bude doma, vezme psa ven aspoň na vodítku, prostě věnovat se čévéčku hodinu denně je týrání a přeber si to jak chceš

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 20:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
nejlíp se utahá ČV při hře s jiným psem,ale já mám ještě štěnici tý stačí docela málo zatím,není v plné síle.Ona je v bytě sama momentálně tak 4 hodiny 2-3x týdně.když je sama a přijdu,tak jdem do lesa a fakt tak na hodinu,to si běhá nebo za aryou kamarádkou,kde hodinu lítají a hryžou se jak střelené. jinak o víkendech se snažím výlet,třeba ZOO nebo u Rudy. Jedna sousedka si stěžovala,že prý vyje a to celý den,tak jsem jí odvětila,že asi těžko,když ráno sama doma nebývá.Ale souhlasím,je to smečkový pes,já bych ji do kotce nikdy nedala,spí s náma v posteli,prostě jsme jedna smečka,taky ten byt podle toho vypadá,ale to už je maličkost... :wink:

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 20:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
jak radí holky sežen si partáka na venčení, dohodni se doma že když seš doma vezmeš si jí apson na chvíli k sobě- mužete dělat blbosti i doma v pokoji- hrát si spolu a tak- přesně jak píše petra pod dozorem snad nic nezničí.
proč si nedat rpocházku klusem? udělá to dobře tobě i jí. tu stopu zkusit mužete ikdyž ajk znám čevečka taka si nic moc ale těch zpusobu jak psa utavit je spousta

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 10. pro. 2008 20:43 
Večer si o tom promluvím s našima.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proč vyje?
PříspěvekNapsal: pát 13. úno. 2009 10:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Můžu se zeptat, jak se to vyvíjí? Mám taky ČVčko a zatím bude na zahradě po dobu nezbytně nutnou, ale má už i kotec a postupně bude končit v něm... jednoduše nemáme moc vysoký plot. Proto bych se rád vyvaroval rušení sousedů. Že bych se mu málo věnoval nepředpokládám a snad to tak i zůstane. Jak tedy válčíte vy s vytím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vytie
PříspěvekNapsal: stř 23. zář. 2009 10:05 
Offline

Registrován: pát 11. zář. 2009 09:26
Příspěvky: 1
Bydliště: Martin-Slovensko
Potrebujem radu.Mam rocneho labradora a doteraz bolo vsetko v poriadku.Ale asi pred styrma piatimi dnami acalhrozne zavyjat.dokonca niekolko krat za den.a dneska uzano o pol siedmej vcera o siedmej a ja newiem preco.Problem je v om,ze doteraz to nikdy nerobil.vonku s nim chodim styri hod.denne niekedy aj viac vsetko ma co chce jedine,ze kamosky co ma sa haraju.ale jeho vytie znie skor zalostne ako ja newem nejaky sposob volania...newem co to nechat tak a prejde ho to,alebo mu pohrozit..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vytí
PříspěvekNapsal: čtv 24. zář. 2009 18:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
nehárá se někde v okolí nějaká fenka to by tomu asi tak i odpovídalo co s tím neporadím zkušenosti s tím nemám

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vytí
PříspěvekNapsal: pát 25. zář. 2009 06:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
My bydlíme momentálně u rodičů na baráku a přiejli jsme tam zrovna s háravkou v nejlepším, a jejich pes vyl jak praštěnej, když jsem ho dávala do kotce, po dědině byl šílenej rámus. Dnes je klid, už dohárala, taky bych řekla, že máš někde v okolí háravici. Taky jsem vytí neřešila, sousedi se sice po mě koukali nevraživě.... ale přešlo to samo. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vytí
PříspěvekNapsal: stř 03. bře. 2010 19:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Potřebuju poradit se štěňuchem, mám skoro čtyřměsíční ND a když je sám tak děsně vyvádí. Bydlíme v 7. patře a je slyšet až někde ve třetím a to celkem dost. Neloučím se s ním ani nevítám, při odchodu na sobě nedávám nic znát a pes do poslední chvíle neví jestli pude smenou nebo ne. Má tam hračky na žužlání, má tam dokonce i žrádlo, ale hraček dokonce ani žrádla si nevšímá, všechno zůstává netknuté.
Když sem doma tak si hraje sám, já si ho nevšímám, takže si sám se sebou vystačí, ale když odejdu tak ne, proč?
Bojim se, že si sousedi začnou stěžovat, odcházim a po nějaký době zase přicházim aby si na to štěňuch zvykal, ale ten řev kterej slyšim už ve výtahu je šílený....

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vytí
PříspěvekNapsal: čtv 04. bře. 2010 08:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
pročti si celou poradnu o nesamostatnosti ta ti odpoví. základ- utahat utahat utahat

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vytí
PříspěvekNapsal: čtv 04. bře. 2010 11:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
ajka, už u toho sedim druhý den a čtu, čtu, čtu, tak trochu sem o tom mluvila i s Rudou, když sem mu volala. Praktikuju odchody, na pár minut nebo i na dýl, zavírám ho na chvíli na chodbu a nepustim ho dokud nezmlkne. Řekla bych, že je to už trošek lepší, jenže to sem doma a nevim jak se bude chovat až odejdu, za jak dlouho může štěně pochopit, že po každým odchodu se taky vždy vrátim a nemá proto důvod nějak vyvádět??
Zajímá mě to převážně kuli sousedům, jsou tady důchodci a taky maminy na mateřský, tak nechci aby si nějak stěžovala, kdyby sme byli v baráku tak je mi to jednu že si řve, tam nikoho neruší

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 74 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!