Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 11:21
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: štěkání na lidi
PříspěvekNapsal: sob 03. lis. 2007 11:27 
můj pes štěká na lidi kteří jdou proti němu, někdy ano , někdy ne, netuším jak si vybírá ty nesympatické ale prostě někdy to udělá jindy ne, když vidím že se ježí, tak ho sjedu a většinou poslechne ale taky ne vždy domnívám se že odstranění problému budě vězet ve 100% přivolání které nemá ale jaká je příčina, jednou mi štěkal dost útočně na nějakého mentála, - to se dá pochopit ačkoliv ne omluvit, choval se jinak , tzn asi měl strach, jindy ale na maminku s dítětem, ačkoliv jindy si jich nevšímá
občas navštěvuji kavárnu a to je taky zajímavé, štěká na hosty kteří chtějí vstoupit dovnitř ale potom je hned s nima kámoš,
je to begičák kříženej s NO, mám pocit že ačkoliv ho v tom nepodporujeme má nějaký až moc velký hlídací instinkt, nebo ho to přejde věkem ? - to mi říkala paní co měla stejný problém a její pes skoro ze dne na den to přestal dělat,
lidi kteří psa nemají tak se ho bojí s ostatníma kteří vědí že není nebezpečný tak je hned kamarád, asi vycítí ten strach , poradíte mi


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 03. lis. 2007 14:23 
Offline
Oprávněný poradce

Registrován: úte 20. čer. 2006 08:36
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha 4
Věro, zakaž mu to, na lidi se neštěká. Můj pes byl v mládí špatně socializovaný na lidi i zvířata, musel chodit skoro rok se stopovačkou, abych mohla tyhle prohřešky okamžitě korigovat. Jeho specialitou byli psi, kteří si chtěli jen čuchnout, lidi kteří se ho báli, lidi kteří si ho moc všímali, lidi divně chodící, třeba opilci, cyklisti, motorky, běžci. Takže já to řešila hlavně trénováním poslušnosti, kdekoliv a kdykoliv, což na stopovačce jde dobře. A dnes ho beru sebou kam se dá, do nákupních center jako je třeba Hornbach, do restaurací a docílili jsme toho, že je v klidu a nikoho si nevšímá. A stopovačku už nedávám, když si nejsem úplně jistá, co udělá, dám si ho povelem k noze (což dělám v rámci cvčení i když nikdo nejde spolu s jinými povely), chodí jinak většinou na volno. Být tebou, nespoléhala bych se na to, že ho to s věkem přejde, nemusela by ses totiž dočkat, raději bych mu to prostě "vysvětlila"...:-).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 04. lis. 2007 13:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Věro,
domluv si návštěvu Vlčár. Pes se takhle může chovat z různých důvodů a každý z nich bude mít asi trochu jiné řešení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěkání na lidi
PříspěvekNapsal: pon 05. lis. 2007 08:15 
Offline

Registrován: sob 10. čer. 2006 19:27
Příspěvky: 17
Bydliště: Čechy
Ne, s věkem se to zhorší. Může to být strach z lidí a tam není řešením psa "sjet", ale naopak mu ukázat tváří v tvář jeho strach, aby zjistil, že se bojí zbytečně. Vše v klidu a pohodě. U Rudy to uvidíte v praxi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. lis. 2007 08:25 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Prosím o radu, jak jsem se měla správně zachovat. Čekala jsem na přechodu na zelenou a v davu lidí asi třináctiletý chlapeček začal provokovat mého psa ( dupal, dělal posunky ). Kluk byl od nás asi 2 metry a schovával se za lidi.
Břeťa ( můj pes ) na něj začal štěkat, feňule zůstaly v klidu. Psa jsem posadila, dala mu ruku na hlavu a řekla velmi mírně - klídek. Začal mě hlavou šmajchlovat a kluka si nevšímal. Když naskočila zelená, kluk naposledy ještě "zašpásoval" na Břeťu a prudce vyběhl přes silnici. My jsme vyšli také, ale Břeťa na něj po tom, co kluk vyběhl, znova 2x štěknul. Z toho usuzuju, že jsem asi byla málo razantní, myslím na psa, s klukem vím přesně, co bych udělala... :D
Děkuji za názory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 15. lis. 2007 09:26 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zkus Břeťu přesvědčit, že i toto chování je zcela normální a netřeba se tomu jakkoli věnovat.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 12:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Mám jeden dotaz (problém) ohledně hlídání. Můj pesan, pokud je světlo a někdo prochází kolem vrat, tak zpravidla ani neštěkne, ani se nejde podívat. To samé když jsme někde venku. Problém začíná, když se setmí. V sobotu jsme byli na oslavě narozenin v našem "sklípku". Dveře neustále dokořán, psi na volno mohli běhat dovnitř i ven, spousta lidí, které ovšem pes od malička zná, i "sklípek" zná jak své boty. Dokud bylo světlo, pes v klidu sledoval dění okolo bez jakéhokoliv vzrušení, prošlo okolo x cizích lidí a s ním to ani nehlo. Změna nastala, když padla tma. Kdokoliv se z dálky vynořil ze tmy, pes mu vyběhl vstříc a štěkal jak pominutý, reakce na povely žádná. Teda byla, ale to už jsem jooo musela zařvat. Řvát jsem asi neměla, já vím. Když takhle blázní na zahradě (což je minimálně), tak ho v pohodě odvolám, ale jak jsme někde jinde... Ještě dodám, že tam s námi byla 5 letá labradorka, která dělá takovýto humbuk i ve dne. Asi tuším, že mi doporučíte, aby měl pes příště alespoň krátné vodítko, což snad nebude problém, jestli mu ho nějaký "dobrotivec" neodepne. Ale chtěla bych vědět, jakou zvolit intonaci, jakou navodit atmosféru, jak s povely??? Moc děkuji za rady!

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 13:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
asi bych se mu vysmála co blbne co řeší?

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 13:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
mě se vyplatilo když se pes takhle bojí - jemu říct "co blázníš? neřeš" a dotyčnýho "bubáka" pozdravit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 13:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Děkuji, až se naskytne příležitost, tak vyzkouším :)

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 14:23 
Offline
Lidový vypravěč
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 23:25
Příspěvky: 1874
Bydliště: Osek u Duchcova
Nevím jestli je to stejné, ale když Rocky se ve tmě bál třeba nového polena, které tam ještě odpoledne nestálo a začal na to vrčet a štěkat, protože nedokázal identifikovat co to je, tak jsme šli k tomu. Já odvážněji a on pomalu a opartně za mnou, protože se bál, no ale když tam jde panička.... Já na to dala ruku, tak on si to pak očuchal taky. Já přitom takovéto:,, Co blbneš, to je jen kláda." A smála jsem se tomu. To navíc o tu kládu byl už zachycenej pytlík, kterej šuštil. Schválně jsem to nechala tak jak to bylo. A jen jsem u toho stála a čekala, s rukou položenou na tom. O pomalinku přišel, čuchnul uskočil. Viděl že se nic nestalo, tak už odvážněji přišel očuchal, očůral a mohli jsme pokračovat. :lol:

_________________
“Pokud není milováno zvíře, část vlastní duše zůstává uspána.”


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 15:01 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ozzy píše:
...Změna nastala, když padla tma. Kdokoliv se z dálky vynořil ze tmy, pes mu vyběhl vstříc a štěkal jak pominutý, reakce na povely žádná. Teda byla, ale to už jsem jooo musela zařvat...
Neřval bych, potichoučku bych se k němu nenápadně připlížil a fest ho vyděsil, aby pochopil, že jednak jsem i tam, kde by mne nečekal, navíc aniž by si toho všimnul, a zároveň bych ho tak nechal spotřebovat zásobu adrenalinu pro to vyděšení se ze mne, ještě k tomu bych se náramně pobavil tím, že jsem ho dostal. Moji psi už tohle znají a když je takto nachytám, začnou se spolu se mnou bavit, protože vědí, že je to v podstatě výzva ke hře a nemusí si tedy hlídat kožich tam, kde jim ho hlídám já. Ještě je tam více pozitivních paralel, ale to zase jindy. Je to hodně o pocitech, tak snad jsem to napsal srozumitelně.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 07. dub. 2008 16:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 23. črc. 2007 07:49
Příspěvky: 173
Bydliště: Kutná Hora
Týjo, tak to by mě i přes mojí fantazii opravdu nenapadlo :) Moc děkuji! To řvaní bych stejně už neaplikovala, protože to stejně nemělo žádný efekt. Šlo mi přesně o to co píšete, pejskovi vysvětlit, že tam, kde jsem já se on nemusí o případné vetřelce starat. Ještě jednou děkuji :)))

_________________
"Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe."Josh Billings


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03. říj. 2008 06:10 
Ahoj, jak podobný problém vyřešit ve městě, když je pes na vodítku na procházce? Jedná se mi taky o procházky za tmy - pozdě večer a brzy ráno.... Pes je z útulku a máme ho asi 2,5 měsíce, ale tento problém nastal až po tom co se "zabydlel" .


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 03. říj. 2008 14:45 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: sob 12. dub. 2008 20:33
Příspěvky: 209
Bydliště: Boskovice
Mam asi divnyho psa. Boji se vic za svetla nez ve tme.

_________________
Kdyz dva lide ctou totez neni to totez


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěkání na lidi
PříspěvekNapsal: sob 21. úno. 2009 19:25 
Dobrý den,
Našla jsem podobný problém, ale nebyla u toho žádná odpověď. Mám 3letou fenku Border kolie. Problém je, že když jdeme venku a jde okolo nás nějaká osoba, která se jí „nezdá“ tak začne štěkat a jde po nohách, nikdy nikoho nekousla, spíš intenzivně poštěkává paty…většinou se jedná o muže to za všech okolností, na ženu je to v případě, že má něco neobvyklého,velký batoh/ kabelku, nějaký nezvyklý kabát, nebo svěšený deštník, který nesou v ruce.
Radili jsme se s cvičitelem na cvičáku a ten nám poradil, abychom jakmile někdo prochází okolo psa, abychom ji zaměstnali a mluvili na ní a následně pochválili…zkoušeli jsme to, ale nezabírá to…Vodíme jí na vodítku a někdy se to dá odhadnout, že něco chystá, ale občas se stane, že nechá toho člověka v klidu jít a když nás míjí z ničeho nic vyjede…
Posledně nám vyjela na souseda a nenechala se vůbec odvolat…občas se stane, že když k nám přijede cizí návštěva dělá to co venku(ale zas jen na muže), ale po tom, co se napomene se uklidní a je bezproblémová, ale bohužel se nám nepovedlo toto chování odbourat venku.
Řekla bych, že to není ani tak agrese, jako spíš to, že se těch lidí bojí .
Mužský element v naší rodině je zastoupen, takže to není tím, že by s muži nepřišla do styku.
Na psích loukách nemáme problém, je puštěná, poslechne ihned…pejskaře miluje a chodí se k nim mazlit (to už jí je jedno jestli je to muž nebo žena) .
Prosím o nějakou radu, která by nám pomohla tuto situaci vyřešit. Předem děkuji Denisa


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěkání na lidi
PříspěvekNapsal: sob 21. úno. 2009 19:59 
Offline

Registrován: sob 27. zář. 2008 21:03
Příspěvky: 36
Bydliště: Poprad-SR
My máme navlas rovnaký problém s našou ročnou border koliou. Takže aj ja som zvedavá na odpoveď. Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěkání na lidi
PříspěvekNapsal: pon 23. úno. 2009 13:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Tak si pročtěte poradnu zaměřenou na strach. Jsou tam popsané zíkladní principy, pomocí kterých to lze vyřešit. Jo a samozřejmě přivolání na první a jediný povel za všech okolností.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěkání na lidi
PříspěvekNapsal: stř 17. úno. 2010 18:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
Posledních cca 14 dní začal štěkat Jackie na moje rodiče!Situace je vždy asi taková : spím ve svém pokoji (ve dne)
a Jackie je tam semnou a naši nečekaně vejdou a on je vyštěká.Pak se většinou vrátí spokojeně zpátky ke mě do postele.Já většinou nestihnu nijak zareagovat,protože spím.Naši to nechápou a myslí si,že mě takhle hlídá,ale to je asi blbost,co?Když spí taky,tak bych chápala,že se lekne,ale když jen leží?Přece by měl po čichu poznat,že to jsou rodiče a né vetřelec.

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěkání na lidi
PříspěvekNapsal: čtv 18. úno. 2010 11:19 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přesunul jsem to sem, kam to tématicky patří.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěkání na lidi
PříspěvekNapsal: čtv 18. úno. 2010 13:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
teoreticky ano nicméně bych tam viděla asi oboje- hlídání i leknutí o tom jak to řešit už tu napsáno je

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěkání na lidi
PříspěvekNapsal: čtv 18. úno. 2010 17:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
ajka píše:
teoreticky ano nicméně bych tam viděla asi oboje- hlídání i leknutí o tom jak to řešit už tu napsáno je


Noo,nějak extra řešit to právě nemůžu,protože než se stačím probrat už je zas ticho.Jen jsem právě myslela,že hlídací pes neštěká,že štěkání je spíš projev strachu,ale kdyby mne takhle hlídal,aby mne nikdo nechodil budit,to bych se na něj ani nezlobila. :love4: Protože někdy mne ani ten jeho štěkot neprobudí a jen mi to pak rodiče říkají,že zas na ně štěkal.

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Štěkání na lidi
PříspěvekNapsal: pon 19. dub. 2010 13:21 
Offline

Registrován: ned 18. dub. 2010 18:06
Příspěvky: 4
Bydliště: Ostrava
Dobrý den, máme doma 10ti měsíční fenku bílého švýcarského ovčáka. Chodíme spolu mezi lidi, pejsky, na cvičák, na výlety, na výstavy, na výcvikové víkendy. je hodná, poslouchá, na ostatní psy je hodná, na lidi taky.. ale jenom na ty, které zná. Před měsícem mi začala štěkat na cizí lidi, které náhodou potkáme na ulici. Příklad: Jsme na procházce, míjíme pána a ten se se mnou začne bavit o mém psovi, protože se mu líbí atd. Jenže stačí aby ho můj pes spatřil a čichnul si k němu a začne na něho štěkat. Ne vrčet či zuřit, jenom stojí a štěká. Nebo když ke mně nečekaně přiběhne známý člověk, který po mě něco chce, tak pejsek se rozštěká. Zatím se to naštěstí stalo jen párkrát, ale nevím jak si vybírá lidi, na které štěkat bude a na které ne. O víkendu jsme byli na výstavě, spoustu lidí, psů a tam za celý den na nikoho neštěkla, naopak se nechala hladit a vypadala velice spokojeně. Nevíte někdo, proč mi tedy pes štěká? či jak mu tuto činnost zakázat? (většinou ji chytnu čumák a řeknu fuj a ona toho po krátkém nesouhlasném zakňučení nechá, ale neměla by přece na lidi štěkat jen tak vůbec!) Děkuju


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štěkání na lidi
PříspěvekNapsal: úte 20. dub. 2010 04:56 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Maki píše:
...většinou ji chytnu čumák a řeknu fuj ...
Je vidět, že jsi nečetla mou kniho a jestli ano, měla by sis jí přečíst znovu.
Nebo přijeď na free sobotu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěkání na lidi
PříspěvekNapsal: úte 20. dub. 2010 06:59 
Offline

Registrován: stř 22. črc. 2009 11:16
Příspěvky: 1
Bydliště: Kamenice 10, 294-04 Dolní Bousov
Stejný problém jsem měla s mojí bernardýnkou taky. Při procházce hlídala, štěkala na kolemjdoucí lidi a byla jak umanutá. Jak se někdo blížil, já byla už předem nervózní, co zase bude - a bylo. Já ve stresu, co bude, čubina ve stresu, že já se bojím a tak pořád dokola - začarovaný kruh. Díky poradně už je na procházkách klid - když jsem pochopila, že nejdřív musím být v pohodě já a pak bude i pes. A to by jeden nevěřil, jak to funguje. Dneska se maximálně jen koukne, co já na to- já v klidu pokračuju dál a mluvím na ní, že to je všechno úplně normální. Horší to je doma za plotem - tam hlídá. Ale to jí neberu, protože psa mám na hlídání. Když jde návštěva k nám, tak zase sejný scénář - já v pohodě a pes taky (jen dvě osoby zatím nesnese, ale pracujeme na tom). Hoď se do pohody a na všechno jdi v klidu. Každou známku nervozity si pes vyloží jako tvůj strach a chce tě bránit. Fakt to fuguje - jde jen o to překonat pár prvních pokusů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěkání na lidi
PříspěvekNapsal: úte 20. dub. 2010 14:35 
Offline

Registrován: ned 18. dub. 2010 18:06
Příspěvky: 4
Bydliště: Ostrava
Oka, hodím se do pohody, i když si teda neuvědomuju, že bych byla nějak ve stresu, ale díky zkusím to..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: štěkání na lidi a kňučení v autě
PříspěvekNapsal: úte 08. čer. 2010 18:24 
Offline

Registrován: sob 05. čer. 2010 16:12
Příspěvky: 2
Bydliště: Hranice
Dobrý den, pročítám si téma štěkání na lidi, a musím se připojit, protože tento problém řeším také. Mám dvouletého Pražského krysaříka, který štěká venku na lidi , doma na návštěvy ,když zazvoní zvonek a v autě kňučí a je neklidný. Přitom když přestane štěkat, tak začne na návštěvy dorážet a chce si hrát.
Snažím se ho při štěkání okřiknout a uklidnit stále stejným povelem" ticho", ale nepomáhá to. K výcviku používám klikr, povely celkem zvládá, přivolání je slabší. Zkoušela jsem ho učit na povel štěkat, hysterický štěkot se tím malinko zlepšil, někdy zůstane u pár štěknutí (tak jako na povel), ale odbourat se mi to nedaří. Budu ráda když mi poradíte. Marcela


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěkání na lidi a kňučení v autě
PříspěvekNapsal: stř 09. čer. 2010 21:13 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Majuš píše:
Snažím se ho při štěkání okřiknout a uklidnit stále stejným povelem" ticho", ale nepomáhá to.

Tohle ani fungovat nemůže, protože se k němu přidáváš. Pročti si to tu pořádně a najdeš odpověď. Začni pořádně s přivoláním, odvoláním, odložením, odelsáním na místo, netaháním na vodítku (tzn zahoď flexinu a pořiď vodítko, stopovačku). Na klikr se u těchto povelů taky vykašli, protože tohle jsou bezpečnostní povely a ty musí pes bez keců splnit okamžitě a hned, mimojiné s klikrem asi nepracuješ úplně jak se má, když pořád bojujete s poslušností (nebo vám jenom nesedí tahle metoda). Máš velmi aktivní a lehce vzrušivé plemeno, proto nesmíš přilévat emoce (křičení, přehnané pochvaly...), ale naopak psa zklidňovat a učit se ovládat. Když dáš povel, trvej na jeho splnění po uběhnutí refl. obl., mechanicky, rukama, v klidu, bez opakování povelu mu pomoz k jeho splnění. Pak samozřejmě pchvala - mírná, tichá nebo ho zase rozpumpuješ.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: bšo
PříspěvekNapsal: pát 11. čer. 2010 19:50 
Offline

Registrován: ned 18. dub. 2010 18:06
Příspěvky: 4
Bydliště: Ostrava
Dobrý den, už jsem tady jednou psala o mém BŠO, který také vyjíždí po lidech. Vlastně né vyjíždí, jen na ně štěká pokud se mu někdo nelíbí. Chodím s ní pořád mezi lidi a ven a u lidí, které zná problém není, ale lidi, které nezná se potom dělí do tří skupin- 1. skupina- aniž by je znala, aniž by je očichala, běží k nim a nechá se drbat. 2. skupina- zpočátku se bojí (vždycky hned lidem řeknu, že jestli si ji chcou pohladit, tak nesní nic dělat, nechat se očichat a pak to bude v pohodě), lidi očichá a potom už k nim sama přijde na drbání a 3. skupina lidí to jsou ti, kteří si i přes mé slova myslí, že ho dokážou zkrotit a že stačí aby k nim jednou čichnul a hned ho můžou sami drbat. To pak není můj pes k zastavení a štěká a štěká, dokud s ním neodejdu nebo mu nedám povel. Již z přechozího dotazu vím, že nesmím psovi dávat povely fuj a nesmíš atd. Ale i když už dlooouho zkoušíme metodu klidu, smíchu a seznamování, tak prostě na určitý typ lidí to nefunguje. Já jsem vždy v pohodě, nic si z toho nedělám. Zajímalo by mě proč to pes vlastně dělá? a také jestli nemůže být agresivní chování k některým lidem zapříčiněno to, že třeba něco popili? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěkání na lidi
PříspěvekNapsal: pát 11. čer. 2010 21:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Mají ti lidé z třetí skupiny něco stejného? Třeba oblečení, věk, způsob chování - podle čeho si je vybírá?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěkání na lidi
PříspěvekNapsal: ned 13. čer. 2010 16:47 
Offline

Registrován: ned 18. dub. 2010 18:06
Příspěvky: 4
Bydliště: Ostrava
no většinou jsou to ti, kteří nerespektují moje slova, že nemají nic dělat a přijdou k psovi a hnd na něho bafnou: ahoj psisko a chcou ho hladit, to se lekne a začně štěkat. Jde především o muže. Mladé, ale hlavně ty velké a staré. Nedávno jsem měla pejska na výlete u prarodičů, nechala jsem ho dole pod schodama a když chtěl za náma přijít děda, tak ho nepustil a štěkal a odmítal ho pustit na schody, ačkoliv ho zná, jen ho dlouhou dobu neviděl. Zajímavé je, že na vořiškiádách je hodný ke všem, jde okamžitě ke každému, kdo ho chce hladit, nevadí mu, že k němu někdo přijde a řekne: no ty jsi ale pěkný pejsek a ihned ho pohladí. a tam se právě nebojí ani chlapů, nikoho. Myslíte, že je možné ho naučit povel aby přestal štěkat (třeba povel stačí) a uplatňovat ho při těchto situacích?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěkání na lidi
PříspěvekNapsal: ned 13. čer. 2010 17:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
To si nemyslím. Chtělo by to ukázat mu, že se nemá čeho bát a tím pádem je zbytečné po tom řvát. Ale to by chtělo osobní ukázku, objednej se na konzultaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěkání na lidi
PříspěvekNapsal: úte 15. čer. 2010 16:11 
Offline

Registrován: sob 05. čer. 2010 16:12
Příspěvky: 2
Bydliště: Hranice
Ještě k mému dotazu, píši, že když štěká, že ho okřiknu, není to ale okřiknutí ve smyslu přidávání se křičením, snažím se použít povel Ticho pouze jednou, je ale tak vzrušený, že málokdy poslechne. Uklidňuji ho, aby pochopil že se nic neděle, ale nezabírá to.
Klikr jsem používal a někdy ještě používám na povel sedni, lehni, zůstaň a na místo a tady si na neposlušnost stěžovat nemůžu.
Je mi jasné že přivolání je základ, na tom budeme pracovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěkání na lidi
PříspěvekNapsal: úte 15. čer. 2010 18:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Tohle není ale výcvik a učení povelů ve smyslu výcviku, ale je to o výchově a o tom, abys mu ukázal, že se není čeho bát a nemusí na to štěkat. Zakazování a okřikování a povel tomu moc nepomůžou, protože jestli jse v nervech a bojí se, na povel ti neposlechne, jestli je to jen projev nervozity, ten také povelem nestopneš. Začala bych důkladnou socializací pejska. A to, jak ho máš přesvědčit, že není na co řvát, ti Ruda ukáže třeba na nějakém fríčku nebo na osobní konzultaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: štěkání na lidi
PříspěvekNapsal: stř 16. čer. 2010 09:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 30. led. 2009 15:47
Příspěvky: 19
Bydliště: Slovensko
uz som to chcela dat na poradnu davnejsie, ale som este pozorovala moju misu. tak my povedzte, ci toto je o strachu, alebo o poruche pamati? alebo co? pisala som uz o miske v teme o schizofrenii a stale si myslim, ze nema nieco v poriadku s hlavou :-k priklad: misa je v spolocnosti psov a ludi, motka sa, ovoniava, hra sa so psami, chodi za ludmi necha sa hladkat. stoji pri cloveku a moze sa na neho aj pozerat a hrat sa s nim, stravit s nim aj cely den a dotycny na nu prehovori a misa zacne v sekunde vrieskat ako zmyslov zbavena. iny priklad, misa lezi pod stromom, ja vbehnem do krikov, trham nieco, proste sa vzdialim, misa sa na mna pozera ako tam idem, a ked o minutu vyliezam, tak ovrieska aj mna. jeden z mala ludi, ktorych doteraz neovrieskala, aj ked ju znedazdajky pohladil, je Rudo, ale je pravda, ze on na nu nehovoril :-) misa je bojazliva, no inak v „beznych“ strachovych situaciach ju viem odvolat, privolat, upokojit, pripadne ak si niecim nie je ista, sama pride k nohe, alebo pozrie na mna, ci je vsetko o.k. alebo kus zabrble a ja ju upozornim, ze nie je preco ani naco. ale toto su situacie, ked aj mne rozum zastava, aj ked cloveka pozna, aj ked ho zboznuje a aj ked je s nim v priamom kontakte, aj tak ju z nicoho prepadne potreba dotycneho ovrieskat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!