Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 17:25
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: strach z mužů
PříspěvekNapsal: ned 01. srp. 2010 20:18 
Offline

Registrován: úte 01. čer. 2010 18:54
Příspěvky: 2
Bydliště: Stupárovice 22, Golčův Jeníkov
Dobrý den,
mám 20 měsíční fenku bearded kolie a bojí se chlapů, které nezná. Když například cvičíme agility a u tunelu stojí chlap s fotoapárátem, tak mi do tunelu nevběhne. Udržuje si odstup alespoň 2 metry, tak ji vždy chytnu, dovedu ji blíž a směju se ji, že je prdlá co dělá. Na některé chlapy si již tímto způsobem zvykla a nebojí se, ale jak přijde někdo cizí, tak z něj má strach. U žen toto neplatí, těch se nebojí vůbec, je k nim mazlivá a chce ci hrát. Mužských členů v rodině se také nebojí. Mohl byste mi prosím tedy poradit, jak bych měla lépe v těchto situacích reagovat, abych ji tento strach odbourala? Vím, že musím být hlavně v klidu já, ale asi dělám něco špatně, když se stále bojí. Děkuji moc za odpověď.
Katka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z mužského pohlaví
PříspěvekNapsal: pon 02. srp. 2010 06:51 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Podobné chování se v této formě projevuje především z důvodu chyb v socializaci, která je prováděna na jistých šablonách a lajnách. V momentě, kdy se pes do naučené šablony nevejde, vznikne problém, protože není naučen na úrovni variabilních kombinací.
Co se týče detailů nápravy, ty ti tady nikdo nevysvětlí, protože neznáme ani tebe, ani tvého psa, natož vaši vzájemnou komunikaci.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z mužského pohlaví
PříspěvekNapsal: pon 02. srp. 2010 09:22 
Offline

Registrován: úte 01. čer. 2010 18:54
Příspěvky: 2
Bydliště: Stupárovice 22, Golčův Jeníkov
Dobrý den,
děkuji za odpověď. :D Někde dělám chybu, to je jasné. Zkusili bychom tedy za Vámi s Belou v průběhu srpna dojet, abyste nám poradil, co děláme špatně. Snad by s tím šlo ještě něco udělat, aby se pořád nemusela takhle bát.

Hezký den
Katka a Bela


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z mužů
PříspěvekNapsal: ned 11. lis. 2012 20:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 21. črc. 2009 14:49
Příspěvky: 34
Bydliště: Slovensko
Mám problém so svojom nemeckou ovčiačkou, socializačný základ mala dobrý, ako šteniatko so mnou všade chodievala....no akonáhle dovŕšila 1.5roka z ničoho nič sa začala báť cudzích mužov (nemala žiadny negatívny zážitok, do dvora sa nikto nedostane, sú tam ďalší traja psy a vonku je pod kontrolou) a teraz sa bojí prejsť okolo skupinky chlapov,v panike sa ťahá preč, na cvičáku sa nesústredí pokiaľ je chlap bližšie ako na dva metre.... Skúšala som resocializovať, ale výsledný efekt žiadny (nechávala som ju kŕmiť rôznymi mužmi, dostávala náhodne od mužov pamlsky....akurát sa menej bála tých,od ktorých už niečo dostala)

_________________
Pes má jediný životný cieľ... Venovať svoje srdce... (L. R. Ackerley)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z mužů
PříspěvekNapsal: úte 13. lis. 2012 08:59 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
linda99 píše:
... socializačný základ mala dobrý...
....no akonáhle dovŕšila 1.5roka z ničoho nič sa začala báť cudzích mužov
Tyto dvě věty si značně odporují. Evidentně máš nesprávnou představu o tom, co je to opravdová socializace. Proč občas nepřijedeš na nějakou tu akci, kam jezdím, abych ti opravil omyly? Letos jsem byl na Slovensku několikrát, vím, v jakých omylech tam žijete. Jenže to není na debatu po netu, protože socializace je jistý, předem promyšlený, specifický kontakt a ten po netu nepřeneseme. Letos už v SK nic nemám, až na jaře, proto by stálo za to si udělat výlet až sem na Vysočinu. Pokud to tedy chceš řešit s pozitivními výsledky. Každé fríčko je tu možno být přes celý víkend a občas tu máme svátky, které ta fríčka o den prodlužují.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nervozita z mužů
PříspěvekNapsal: pát 10. led. 2014 10:06 
Offline

Registrován: úte 22. úno. 2011 12:39
Příspěvky: 3
Bydliště: Stašov
Maxovi jsou 3 roky (RTW x VO) a pořád nemůžeme odstranit nervozitu z cizích mužů. Kamarády snáší celkem dobře, když se na něho vyloženě nezaměří. Všeobecně platí jak u cizích tak známých, že potřebuje čas na očichání a za chvíli je z něj mazel. Ale bohužel u cizích je to horší. Trénujeme od malička v běžném provozu i na cvičišti. Ne moc často, jsme venkovský, ale dá se říct že 1x týdně. Např. uličky, odložení v rušném prostředí (Kaufland, Horbach atd.). Absolvoval jsem s ním i rock. koncert, vinobraní, armyshow. Chodím s ním na fotbal, děti toleruje, jezdí vlakem. Vše zvládá celkem dobře, ovšem nesmí si ho nikdo všímat. Pak je v panice, není to nic hrozného ale nemůžeme se přes to pořád překlenout. Podržení ode mě a hlazení cizím snese, ale těžce.
Doma dobře hlídá (mám ale vyzkoušeno, že před cizím člověkem co nám vlezl na zahradu ustoupil), v cizím prostředí značkuje na každém rohu. Ve městě prochází těsně kolem mužů. To je v klidu, ale nesmí být na něj upřena pozornost.
I v největším tlaku nebyl zatím v ochranném útlumu, i přes opakování a zvyšování dávek stresu se to moc nelepší. Tak pořád hledám nějakou strategii. Vím, že bych mu mu mohl dát pokoj a mít ho jen na zahradě a chodit s ním na louku za vesnici na procházku. Já ale chci mít doma obříka, který se lidí nebojí...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: strach z mužů
PříspěvekNapsal: sob 11. led. 2014 10:06 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Doporučuji freečko, tam je dost cizích lidí i psů a udhladí se tam, kde je problém, když na první pohled vypadá, že postup máte dobrý. Bude tam nejspíš jen "lehký detail", který je ale zásadní. Ať už emoce, nebo načasování a tak.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!