Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 22:43
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Podřízená poloha a následné ohnání se
PříspěvekNapsal: stř 15. srp. 2012 20:08 
Offline

Registrován: sob 11. srp. 2012 07:47
Příspěvky: 1
Bydliště: CV
Píšu do této části poradny, protože myslím, že jednání mého psa je ze strachu. Mám z dočasky 3 letého středního křížence slepého na jedno oko. Vypadá to na něco s kokrem. Je hodný na děti, dobře zvladatelný, chytrý, rychle se naučil základní povely.. Od začátku s ním jednám, jako bych nevěděla o jeho minulosti, kdy byl převážně na řetězu u boudy a pravděpodobně týraný. Neumí si hrát, pomalu se odvažuje do vody a je to takové vesele nevydováděné tele. Přes tuhle skvělou povahu má jeden problém, který se objevil až u nás doma. Když jsem ho poprvé viděla, okamžitě si lehnul na záda. Vím, že je to podřízená poloha, ale paní, která se o něj chvíli starala mi řekla, že chce jen drbat na břiše. A tak jsem ho asi půl hoďky drbala, načež si mi lehl k nohám a bylo jasné, že spolu opravdu odjedeme. Asi po dvou dnech začal vrčet na určité typy mužů, řekla jsem mu nesmíš a změnila směr cesty. Po týdnu tohle ustalo. Skoro všichni mí přátelé obou pohlaví už s ním ale mají nepříjemnou zkušenost, pes k nim přijde, nastrčí hlavu, po chvíli hlazení si lehne na záda, načež ho automaticky začnou drbat na břiše. Do půl minuty se pes po ruce ožene a zlostně vrčí. Lidi hned uskočí a v tu chvíli si pes zase sedne, začne vrtět ocasem a provinile na "napadeného" dotírat. Nikdo už se ho podruhé hladit neodváží. Mě, mým dětem, cizím malým dětem (těm do cca 12 let), ani manželovi to nikdy neudělal. Po hlavě se nechá hladit i od cizích, jednou mi vyjel i po paní, která mu sáhla na krk.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podřízená poloha a následné ohnání se
PříspěvekNapsal: pon 20. srp. 2012 04:56 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
sonije píše:
... řekla jsem mu nesmíš ...
Předpokládám, že tohle nefunguje, protože je to docela předpotopní styl komunikace se psem. Tento typ agrese je po netu neřešitelný.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!