Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 21:04
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. dub. 2008 20:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Ale tak když se začal zlepšovat ještě předtím, tak tam nějaký ten pokrok byl. Teď se to teda ještě zhoršilo, jak říkáte, dobrá a jak se to má teda zlepšit prosím? Nechci mít psa trosku, tak mi prosím poraďte...

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. dub. 2008 20:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Benick píše:
Ale tak když se začal zlepšovat ještě předtím, tak tam nějaký ten pokrok byl. Teď se to teda ještě zhoršilo, jak říkáte, dobrá a jak se to má teda zlepšit prosím? Nechci mít psa trosku, tak mi prosím poraďte...

čeká tě něco velice těžkýho - přesvědčit všechny co se psem zacházejí, aby se k němu chovali stejně jako ty, jinak je to nanic :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. dub. 2008 20:47 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Evi tak to jsi mě teď teda velice potěšila. Hádky kvůli psovi jsou skoro na denním pořádku :(
Sama bych to asi nezvládla co?

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10. dub. 2008 06:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Benick - pokud nesjednotíte přístup, tak asi moc nezmůžeš... ale ty to rozhodně nevzdávej!

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10. dub. 2008 12:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Desenský píše:
[color=darkred]Jen opíši, co už jsem psal zde.

Čím více je pes uštěkaný, tím více dává najevo, že se bojí.
Příklad psa suveréna:
* pes předstírá dřímání, nebo je jen v lehkém spánku, prostě se věnuje svému,
* někdo jde kolem teritoria běžným tempem, pes kouká a nereaguje, ani nezvedne hlavu,
* člověk kolem pozemku zpomalí, nebo jakkoli změní pohyb proti normálu, pes sice zpozorní, ale ještě nic neřeší, protože je to za hranicí teritoria,
* člověk se u objektu zastaví, pes se zvedne a jde kontrolovat situaci, v této situaci je štěkání normální, ale skutečný suverén ještě leží a neštěká, dokud se člověk nedotkne objektu teritoria, nebo je na bezpečné vzdálenosti,
* člověk chce vstoupit do teritoria, pes se ho pokusí štěkáním nebo nějakou blokací zastavit do příchodu pána, kterého štěkáním upozorní na situaci,
* přijde pán, dá nějaký, byť nenápadný povel psu, zda dotyčný vstoupit může nebo nemůže, postačí intonace v první větě vůči příchozímu člověku,
* pokud je člověku umožněno se souhlasem pána vstoupit, pes si jde v klidu po svém a přejde k bodu 1

Prostě pes hlídač, na sebe neupoutává zbytečnou pozornost, ti druzí "nezavřou hubu". To, že pes štěká, neznamená, že hlídá a když, tak leda sám sebe, protože se o sebe příliš bojí.

color]


Pane Desenský, nekolikrát jsem si precetla tuto vasi reakci. Mela jsem 10 let nemeckého ovcáka a ten se choval presne takto, takrka nikdy nestekal, jen vyjímecne na zahrade. Casto jsem si ríkala, jak je to zvlástní, ze vsichni mají psa, co "zdánlive" hlídá tím, ze blafe kolem baráku a ten muj nic. Vzbuzoval v sobe ohromný klid, pohodu a sotva ho neco rozhazelo. Zvládal bez strachu dopravní prostredky, veskerý pohyb mezi lidmi, mnoha lidmi. Premyslela jsem casto take, zda je to tím, ze mu to uz bylo nejak geneticky dáno nebo zda to bylo cástecne vychovou... tedy zda by dokázal být jiny, kdyby vyrustal nekde jinde. Ted mám setro-howavarta, půlrocního, který je mnohem více bazlivejsí ve vztahu k civilizaci...bojí se zatím velkých aut, delajících ramus, autobusu, obcas nekterých lidí. Na jeho socializaci pracuji. Na druhou stranu v terenu, v lese, na cvicáku je bezproblemový, odvázný a klidný. Nemá zádne komunikacní problemy s ostatními psy.
Jeste ke zminovanemu nocnímu stekání. Máme na cvicáku zhruba stejne staré stene NO. Celou hodinu cvicení prosteká...Ano, je jeste malinký a bojí se. Vcera si ho behem tohoto pocínaní vzala na chvilku nase cvicitelka, ktera mluvením a komunikací s ním, ho behem nekolika minut zklidnila a pes prestal a bylo videt, jak má respekt, prestal se bát? a byl schopen se soustredit i na výcvik. A to na nej nijak nervala. Pak si ho vzala samozrejme majitelka a zacal delat bordel znova. Mozná je treba najít nejakou strední cestu mezi vasím tátou a vámi:-)

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 10. dub. 2008 15:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
já se zas tak snadno nevzdávám, ale sama bez rady a pomoci tohle jen tak nezvládnu. Takže kdo máte nějakou radu tak mi kdyžtak napište třeba SZ děkuji

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11. dub. 2008 07:02 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Benick píše:
já se zas tak snadno nevzdávám, ale sama bez rady a pomoci tohle jen tak nezvládnu. Takže kdo máte nějakou radu tak mi kdyžtak napište třeba SZ děkuji


Jestli můžu říct svůj názor - nelámala bych to takhle přes koleno, to štěkání je jen dílčí problém. Velmi pomalu, trpělivě, ale důsledně ( aspoň bych se snažila o důslednost, protože ta je někdy to nejtěžší ) bych se snažila o upevňování vztahu se svým psem a to tak, že bych s ním trávila dost intenzivně čas, který mu chceš věnovat - cvičení, hodně chválit, hry, pohoda, klídek. A když se něco nepovede, nedělat závěry, máš přece dost času. Tak, aby u tebe nakonec cítil oporu i autoritu. Nerozmazlovat ho, důsledně vyžadovat všechny povely, ale zároveň se s ním i smát. A zas o tom moc nepřemýšlej, používej selský rozum, je to přeci kámoš.
O to se teď snažím taky se svým psem, je to na dýl, ale to je to, co mě na tom baví, vymýšlet, "jak ho dostat", tak se nenechej odradit při prvním nezdaru.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11. dub. 2008 07:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Dorotka- Děkuji, můj vztah se s mím psem zlepšuje a já z něj chci mít pohodovího a poslušnýho pejsánka. Ale jde to těžko, když já se k němu chovám tak a ostatní z baráku zase onak. Postup a metodu jakou jsem si zvolila k našemu bližšímu rozumnění mi vyhovuje a lepší se, i když pomalu, ale všechno chce čas. Ale potřebovala bych poradit, jak na ostatní, aby se k němu taky chovali takto, ale to už bych raději rozebírala v SZ....

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11. dub. 2008 11:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. lis. 2006 11:23
Příspěvky: 475
Bydliště: Praha 8 - Troja
Benick píše:
Dorotka- Děkuji, můj vztah se s mím psem zlepšuje a já z něj chci mít pohodovího a poslušnýho pejsánka. Ale jde to těžko, když já se k němu chovám tak a ostatní z baráku zase onak. Postup a metodu jakou jsem si zvolila k našemu bližšímu rozumnění mi vyhovuje a lepší se, i když pomalu, ale všechno chce čas. Ale potřebovala bych poradit, jak na ostatní, aby se k němu taky chovali takto, ale to už bych raději rozebírala v SZ....

Je to dlouhá cesta, zalezí uplne nejvic na tobe, jak dokázes posílit jeho sebevedomí, duveru a najít mu vnitrní klid a vyrovnanost. Urcite vetsina z nás bojuje s tím, ze máme psa a nemuzeme s ním byt porád a v tom momente ho má na starost nekdo jiny...a pejsek se chová jinak. U me je to taky tatínek, o nemz vím, ze mu u nej nekteré veci projdou, které si u me nedovolí. Ale tady je pro me zásadní, ze ho má rad a ze se vím, ze se o nej postarat umí. To, jakého psa jednou z nej chci mít já, zálezí jen a jen na me, na me duslednosti, trpelivosti a kazdodenní práci s ním.

_________________
Žádný člověk není ostrov sám pro sebe...A proto se nikdy nedávej ptát, komu zvoní hrana. Zvoní tobě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11. dub. 2008 12:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Taky pravda, já se s nim snažim být co nejvíc a věnovat se mu so můžu....
Ale myslim, že je to jako s dítětem. Totiž jestli ten pes nemá potom v hlavě zmatek, když mu každej dovolí něco jinýho?

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11. dub. 2008 12:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
benick většinou se ten pes naučí- ha u toho mužu neposlechnouta sakra tady musím poslouchat

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11. dub. 2008 12:40 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Benick píše:
Taky pravda, já se s nim snažim být co nejvíc a věnovat se mu so můžu....
Ale myslim, že je to jako s dítětem. Totiž jestli ten pes nemá potom v hlavě zmatek, když mu každej dovolí něco jinýho?


Benicku, ještě jedna moje zkušenost. Nakonec Ruda to tu zmiňuje často, nelez psovi, víš kam. Od té doby, co mám víc psů, tak nemám na jednotlice tolik času jako dřív a světe div se, oni jsou za mnou jako diví, což dřív nedělali, využijou každé chvilky, aby se vtírli.
Nejvíc to vidím, když nejdu do práce, udělám si kávinku, sednu si a to je naše chvilka, sesypou se na mě, mazlí se a pak spokojeně usnou. Přiznám se, že tyhle rána miluju.
To píšu jako reakci - "snažím se být s ním, co nejvíc" - někdy míň je víc, ale když jsi s ním, tak naplno. Když jsi totiž s tím psem míň, tak on se pak na tebe těší a líp poslouchá. Ale nic se nemá přehánět, takže všeho s mírou. :wink:
P.S. Ty rodiče bych neřešila, zatím. Dej tomu všemu čas....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 11. dub. 2008 12:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Dorotka píše:
Benick píše:
Taky pravda, já se s nim snažim být co nejvíc a věnovat se mu so můžu....
Ale myslim, že je to jako s dítětem. Totiž jestli ten pes nemá potom v hlavě zmatek, když mu každej dovolí něco jinýho?


Benicku, ještě jedna moje zkušenost. Nakonec Ruda to tu zmiňuje často, nelez psovi, víš kam. Od té doby, co mám víc psů, tak nemám na jednotlice tolik času jako dřív a světe div se, oni jsou za mnou jako diví, což dřív nedělali, využijou každé chvilky, aby se vtírli.
Nejvíc to vidím, když nejdu do práce, udělám si kávinku, sednu si a to je naše chvilka, sesypou se na mě, mazlí se a pak spokojeně usnou. Přiznám se, že tyhle rána miluju.
To píšu jako reakci - "snažím se být s ním, co nejvíc" - někdy míň je víc, ale když jsi s ním, tak naplno. Když jsi totiž s tím psem míň, tak on se pak na tebe těší a líp poslouchá. Ale nic se nemá přehánět, takže všeho s mírou. :wink:
P.S. Ty rodiče bych neřešila, zatím. Dej tomu všemu čas....


Vidíš tak to mě nenapadlo, ale já s nim zas tak moc nejsem. Snažím se sním být co nejvíc, ale je to jenom pár hodinek, zas tolik času nemám a pak ráda si udělám čas i sama na sebe. Takže s nim jsem tak hodinku někdy i dvě venku na procházce, potom s nim doma tak půlhodinky blbnu. Záleží na tom, v kolik příjdu domů ze školy, kolik mám učení, jestli se tady někdo nestaví a podle okolností....

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: noční štěkání
PříspěvekNapsal: čtv 27. říj. 2011 11:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. led. 2009 10:50
Příspěvky: 1
Bydliště: Šerkovice
Měla jsem s pejskem problémy v noci ze začátku a nad ránem, když kolem domu chodili lidi do práce. A to neštěkal ale vyl. Chvála bohu je od toho pokoj, protože sousedi co mají mimino si stěžovali. Pomohlo to, že jsem vylítla a řekla "na místo" muselo to být i několikrát za noc. Ale odnaučil se to během čtrnácti dnů. No já to vydržela. Ale ono to snad bylo tím, že jsme byli v novém domě a pes ještě neznal sousedy. Teď štěká jinak. To člověk pozná kdy pes štěká, protože se bojí, nebo štěká, že ohlašuje příchod mýho bráchy nebo někoho jiného známého.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Strach před spaním
PříspěvekNapsal: čtv 26. úno. 2015 07:37 
Offline

Registrován: ned 04. led. 2015 10:34
Příspěvky: 22
Bydliště: Liberecký kraj
Dobrý den, mám doma 5 měs. fenku bulíka. Momentálně řeším její noční štěkání. Když jdeme spát, zaleze si do pelíšku, začne spokojeně funět a usíná, usínám taky, ale čubina z ničeho nic vylítne a začně štěkat a bručet. Věty typu: "Co blbneš, to je jen soused. Nech to být." moc nepomáhají, stále je ve střehu a napnutá. Naženu jí zpátky do pelechu, podrbu na jejím oblíbeném místečku, a jdeme zase spát, ale jen do chvíle, než zase něco zaslechne. Přes den mi to dělá minimálně, např. když v televizi zaslechne "divný" zvuk, tak vylítne - zvuk přejde, tak si zas lehne a spí. Občas je to opravdu na infarkt #-o Napadá Vás něco, jak jí vysvětlit, že vše je v pořádku, že se nemusí bát? Předem drěkuji za radu.. :prayer:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: noční štěkání
PříspěvekNapsal: pát 27. úno. 2015 08:23 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
V těchto případech nevyjednávám a neplýtvám slovy. Respektive mluvím až po tom, co jednám. Nejprve psa něčím nebo jakkoli "stopnu", pak mu teprve řeknu, ať se zklidní, že si to tu ohlídám i bez jeho účasti. Je to přesvědčivější, než si o tom se psem jen vyprávět a utěšovat ho.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: pes spánok
PříspěvekNapsal: úte 15. pro. 2015 15:17 
Offline

Registrován: pon 07. pro. 2015 09:42
Příspěvky: 1
Bydliště: žilina
dobrý deň,prosím o radu, náš pes z útulku 1 ročný, je u nás 3-tí týždeň, v noci sa budí na každý podnet, na výťah šteká, aj na hocikoho,kto ide na wc...takže už 3-tí týždeň sme moc nepospali, ukľudní sa , iba keď ho drží niekto za obojok a jednoducho je potom hore s ním...ďakujem za radu..katarína


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: noční štěkání
PříspěvekNapsal: stř 16. pro. 2015 07:37 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nežádoucí nadměrné štěkání je nutno ukáznit stejně jako každé jiné nežádoucí chování, a to bez ohledu na minulost pejska. Přeci si pes nemůže dělat, co se mu zlíbí, jen pro to, že je z útulku. Platí zásada: nový domov - nová pravidla. Tolerovat nežádoucí chování je totéž, jako s nežádoucím chováním souhlasit, ale pak jej pes nevnímá jako nežádoucí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!