Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 23:43
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zlé sny
PříspěvekNapsal: stř 29. dub. 2009 13:56 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
Vyhladavac mi nic ohladne zlych snov nevyplul, takze zakladam novu temu:
Moj problem spociva v tom, ze moj pes ma od soboty velmi zle sny. Strhava sa zo spanku, cely sa strasie, knuci. To ma samozrejme zobudi, tak si ho akoby nic privolam a pytam sa ho, co sa deje. Prosi ma, ci smie ist hore, takze mu poviem hop a on sa ku mne prituli, upokoji sa a zaspi. To sa niekolko dni opakuje aj niekolkokrat za noc. on totiz najradsej spi v pet boxe, takze sa tam po case vrati, potom sa zase strhne a pride ku mne a tak dokola. Neviem si vysvetlit, co to sposobuje. predtym si v spanku vzdy parkrat pobuchal chvostikom o postel (asi pre nieco prijemne). Vycvik a vencenie mam na starosti ja, viem teda, ze sa mu nestalo nic, ze by mu niekto ublizil alebo by sa niecoho velmi zlakol alebo take nieco. Ked mi ho vzala mamina, do detailu mi vzdy porozprava, co sa dialo na prechadzke, takze som dokonale informovana o kazdom jeho kroku. Neviem, ci hladam spravnym smerom. Nemoze to byt sprievodny jav nejakeho ochorenia, ze ho trebars nieco boli? Nic take na nom vsak nepozorujem :dontknow: Je trochu lakavejsi ako obycajne, veterinar na nom nic nenasiel. Zmeny v rodine nemame ziadne, ani napätie ci hadky, nic take. Nebijeme ho, nekricime, cvicim podla moznosti vyhradne pozitivne (s klikrom), netlacim, nestresujem :( Je to uz 4. noc, bojim sa, ze to bude len horsie, lebo teraz nemozem spat ani ja a co z toho asi bude, ked sa ani panicka nebude v pohode :cry: Prosim o akykolvek nazor. Dakujem.

_________________
Bígl v núdzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlé sny
PříspěvekNapsal: stř 29. dub. 2009 16:46 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jeho pet box (jestli si dobře představuju co to je) mu zkus dát na nějaký jiný místo. Třeba hned k tvojí posteli. Má tyhle sny i přes den?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlé sny
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub. 2009 05:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Vypadá to, že zpracovává nějaké informace z nežádoucího stereotypu nebo řady stereotypů. Přijeď mi ho ukázat, na něco jistě přijdu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlé sny
PříspěvekNapsal: čtv 30. dub. 2009 12:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. říj. 2008 12:40
Příspěvky: 238
Bydliště: Bratislava, SK
Desenský píše:
Vypadá to, že zpracovává nějaké informace z nežádoucího stereotypu nebo řady stereotypů. Přijeď mi ho ukázat, na něco jistě přijdu.

Velmi dakujem, som dohodnuta s čiernou, ze by ma vzala, tak sa urcite ukazeme.

Odpoved na Evkin dotaz: Spinka v takej platenej, skladacej prepravke, ktoru pouzivaju niektori vystavovatelia na vystavach. Box ma pri ocinovej posteli, sam si to miesto vybral. Cez den spi tam, kde sme my, takze maximalne zdvihne hlavu, ci sme tam, ale inak nic zvlastne. :|

_________________
Bígl v núdzi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlé sny
PříspěvekNapsal: pon 20. zář. 2010 12:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 17. zář. 2010 13:53
Příspěvky: 4
Bydliště: Zlatníky
Mám francouzského buldočka (příští týden mu bude rok), který ze sna štěká a tak jakoby vyje a někam jde - cuká ťapkama. Nevím, co by to mohlo být. Nedávno manžel říkal, že spal a nadskočil tak, že málem převrhl konferenční stůl v obýváku a u toho si ještě zadem pustil trošku do gatí.

A dále jako štěně na schodech strhl vysavač a on se ho lekl - po..l se, od té doby se občas leká nějakých prudkých pohybů různých velkých věcí. Co by tak mohlo pomoct zmírnit tento strach? Jinak když je venku ohňostroj a střílí se, je v pohodě. Jen ty velké věci, těch se leká.

Díky za info


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlé sny
PříspěvekNapsal: pon 20. zář. 2010 12:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Má obyčejný REM spánek - zdají s emu sny. Je to normální a u všech psů, lidí, koní, koček.....
Co se týče strachu - je tu toho popsáno víc než dost, jak reagovat, když se pes bojí. Důležit je nelitovat, ale naopak, klidně se mu vysmát, jaký je hlupák. Pročtěte si tu část poradny, zaměřenou na strach i článek na hlavní straně webu.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlé sny
PříspěvekNapsal: pon 20. zář. 2010 13:07 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 17. zář. 2010 13:53
Příspěvky: 4
Bydliště: Zlatníky
ikdyž ze spánku jakoby brečí??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlé sny
PříspěvekNapsal: pon 20. zář. 2010 13:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 17. zář. 2010 13:53
Příspěvky: 4
Bydliště: Zlatníky
jestli bych mohla poprosit o odkaz, bylo by to fajn. Jsem tu nově a jelikož tu tápu, čtu a čtu a čtu a čtu a už asi nevím co kde ještě číst, nevím, kde je myšleno článek na hlavní straně. Pokud tím obtěžuji, omlouvám se.

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlé sny
PříspěvekNapsal: pon 20. zář. 2010 13:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Timmycek píše:
ikdyž ze spánku jakoby brečí??

Brečí dítě, ne pes. Pokud poznám, že se psu zdá noční můra - zlé vrčení, ocas mezi nebohama, hysterické kňučení a pod, tak psa jemně, v klidu pohladím, tak, abych ho neprobudila a pošeptám mu, že je vše v pohodě. Jakmile se uklidní, zase ho nechám spát.

Hlavním webem jsem myslela tuto stránku a článekm zase toto. A část poradny, zaměřenou na strach, kde jsou roztříděné dotazy podle zdroje strachu; tady, tedy tam, kde jsme teď.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlé sny
PříspěvekNapsal: pon 20. zář. 2010 13:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 17. zář. 2010 13:53
Příspěvky: 4
Bydliště: Zlatníky
no, tak náš pejsek opravdu jakoby brečí. Prostě zvuk je podobný náběhu na brekot, nebo jak bych popsala. Většinou na něj tiše mluvím, že je doma a chlácholím ho nebo když vím, že se schyluje k něčemu podobnému, tak ho volám. Stejně většinou koukne kde je a co se děje a lehne a spí znovu. Jen nevím, zda to neznamená nějakou poruchu nebo ztrach z něčeho jiného, co se mu děje, když je vzhůru.

Díky za odkazy, až tu budu delší dobu, bude mi to jasné, takhle ale tápu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zlé sny
PříspěvekNapsal: sob 10. pro. 2011 13:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 22. led. 2009 10:06
Příspěvky: 150
Bydliště: Brno-Bystrc
Ahoj,

mám takový problém. Už hodně dlouho se Ronymu pořád zdají noční můry. Škube sebou, háže tlapama, občas si i zakňučí. Celkově se mi zdá takovej vynervovanej a podrážděnej. Pohlazení funguje jen v počáteční fázi. Tzn. jdeme spát, začne vyvádět, tak ho pohladím a je klid pár minut. Pak už to hlazení nefunguje.

Nespí tvrdě. Snadno se dá probudit. Připadá mi to, že to bude ze stereotypu (nudný procházky o ničem, nic moc novýho neděláme - posledních několik měsíců, až rok - jsme líní v poslední době). Před tím se pořád něco dělo a tak. A takto blafkal jen když byl přetáhnutej po dlouhým výletě.

Řešení asi znám, ale potřebuju znát i váše názory. Co třeba mu uvařit heřmánek ( mám sušenej)? A pár hodin před spaní mu to dát do misky, mírně osladit, aby mu to chutnalo...

Co navrhujete?

_________________
Student TČM.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  
cron








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!