Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 11:16
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: noční štěkání
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2007 18:55 
Prosím o radu,máme doma bojácného psa Flat coated Retriver,má asi 10 měsíců.Dříve se bál všeho,ale dělá velké pokroky.Dělá nám starosti,že večer štěká a nechce přestat.Mám dojem,že štěká ze strachu,protože je na zahradě sám.Dříve vůbec neštěkal,až jsme meli strach,že se to nenaučí,teď štěká skoro pořád.Další problém je,že nechce jít do boudy.Teď se to dá,ale v zimě nevím co budeme dělat.A to jsem mu tu boudu zateplil polystyrénem.Jak ho tam naučit?Jak ho odnaučit štěkat?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: noční štěkání
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2007 19:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Kopeček píše:
Prosím o radu,máme doma bojácného psa Flat coated Retriver,má asi 10 měsíců.Dříve se bál všeho,ale dělá velké pokroky.Dělá nám starosti,že večer štěká a nechce přestat.Mám dojem,že štěká ze strachu,protože je na zahradě sám.Dříve vůbec neštěkal,až jsme meli strach,že se to nenaučí,teď štěká skoro pořád.Další problém je,že nechce jít do boudy.Teď se to dá,ale v zimě nevím co budeme dělat.A to jsem mu tu boudu zateplil polystyrénem.Jak ho tam naučit?Jak ho odnaučit štěkat?

do boudy se naučí sám. Oba moje hafíky jsem se pokoušela naučit aby spali v boudě různýma trikama (dávat jim tam misku.....) ale nic nezabralo. Tak jsem si řekla že nejsou blbí a oni tam zalezli sami když potřebovali. Většinou spěj venku, to už musí bejt aby si zalezli do boudy.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. zář. 2007 19:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
taky ymslím že tu boudu bych nehrotlla moji hafani chrápouv zimě na sněhu zasněžený a flat není zrovna krátkosrstej a apson dobře osrstí :-)) stím štěkáním bohužel neporadí

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 18. zář. 2007 04:06 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Jen opíši, co už jsem psal zde.

Čím více je pes uštěkaný, tím více dává najevo, že se bojí. Pakliže jste mu dali moc brzy "na krk" hlídání, o to více to nebude dělat dobře. Správný hlídací pes štěká jenom, když je skutečně ohroženo teritorium, do té doby na sebe zbytečně neupozorňuje. Ti psi, co se při štěkání zaseknou a blafou na kde co, i to, co není, prostě si vymýšlí důvod ke štěkání, jasně dávají najevo "všichni vypadněte, nebo se budu bát...".
Příklad psa suveréna:
* pes předstírá dřímání, nebo je jen v lehkém spánku, prostě se věnuje svému,
* někdo jde kolem teritoria běžným tempem, pes kouká a nereaguje, ani nezvedne hlavu,
* člověk kolem pozemku zpomalí, nebo jakkoli změní pohyb proti normálu, pes sice zpozorní, ale ještě nic neřeší, protože je to za hranicí teritoria,
* člověk se u objektu zastaví, pes se zvedne a jde kontrolovat situaci, v této situaci je štěkání normální, ale skutečný suverén ještě leží a neštěká, dokud se člověk nedotkne objektu teritoria, nebo je na bezpečné vzdálenosti,
* člověk chce vstoupit do teritoria, pes se ho pokusí štěkáním nebo nějakou blokací zastavit do příchodu pána, kterého štěkáním upozorní na situaci,
* přijde pán, dá nějaký, byť nenápadný povel psu, zda dotyčný vstoupit může nebo nemůže, postačí intonace v první větě vůči příchozímu člověku,
* pokud je člověku umožněno se souhlasem pána vstoupit, pes si jde v klidu po svém a přejde k bodu 1

Prostě pes hlídač, na sebe neupoutává zbytečnou pozornost, ti druzí "nezavřou hubu". To, že pes štěká, neznamená, že hlídá a když, tak leda sám sebe, protože se o sebe příliš bojí.

U mých psů obvykle poznám, jak daleko je někdo od plotu, kde přesně a kam se pohybují, kolik jich zhruba je, jakého mají případně psa a spousty dalších informací. Dokud mi nedají echo, že někdo přijel a jde k nám, ani se nenamáhám zvedat. Nepotřebuji zvonek, raději si vychovám psy, aby se nebáli, ale jednali jako suveréni. Tudíž je učím dávat jen echo, ne dělat hystericky "bordel". V nočních hodinách preferuji klid, ačkoli jsem na samotě, nehodlám řešit kolik šlo kolem plotu srnek nebo je na place zajíců. Pokud si uloví potkana, také mi to mohou říci až ráno a ne mě kvůli tomu budit, jinak bych se vůči nim stal velmi nepříjemným. Pravdou je, že je vždy podržím, když se skutečně něco děje a radím jim, jak se to řeší. Kromě toho, žijí spolu se mnou i větší kavkazáci, než je váš pyreneják, aby se ode mne naučili, co řešit a co ne, případně jak co řešit. pokud je pes nucen na to přijít sám, většinou to nedopadne dobře, ale na už jste jistě přišli sami.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. bře. 2008 13:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Když jde někdo kolem plotu tak si vybírá na koho bude štěkat, hlavně na děti a malé psy, ostatní ho tolik nevzrušují, pokud to není něco zvláštního a nového co nikdy neviděl. Ale štěká každý večer někdy i v noci a ne a ne přestat.
Jak mu máme vysvětlit, že je je všechno v pohodě a nic se neděje?

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. bře. 2008 13:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Základy máš na hlavím webu - bojky. Pokud to nepochopíš, nemá cenu ti tady nic dalšího vysvětlovat. To bys možná pochopila až u Rudy při osobní konzultaci.

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. bře. 2008 14:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Děkuji, pročtu a prostuduju. Ale ještě jsem se chtěla zeptat proč nechce sám chodit ven? Je jedno jestli je noc či den, ale pokud nejde několem plotu tak ven nepude ani když se potřebuje "vyvenčit", to už musí opravdu hodně potřebovat aby šel.

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. bře. 2008 14:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Protože všechno souvisí se vším.

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. bře. 2008 14:59 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Benick prosím prečítaj si metodickú časť poradne a potom sa pýtaj, na veľkú väčšinu tvojich otázok tu už odpovede sú. Súvislosti pochopíš, až keď začneš vnímať.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. bře. 2008 18:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Benick, jak chceš mít sebevědomého psa, když sebevědomí sama postrádáš? Před hodinou jsem přivezl dvě totální vyplašenky a víš jak dlouho bude trvat zvednutí jejich sebevědomí? Přijeď se tak v půlce týdne podívat a poznáš sama. Déle na to nepotřebuji. Už teď jsem si srovnal jejich strach ze psů do roviny a jsou tu s mými psy, kdy po příjezdu pes startil ze strachu po všem, co se jen tvářilo, že by mohlo štěknout a fakt dost zle.
To, co chceš, se srovnává vlastním sebevědomím, což, dokud se nesrovnáš sama, nikdy nemůžeš zvládnout. Nečekej, že si dáš psa do úrovně, kde ani sama nejsi. Nikdy nemůžeš dostat psa dál, než kde jsi sama. Vím, že jsi tuto odpověď slyšet nechtěla, ale jsem v tomto realista.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. bře. 2008 19:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Desenský- Tak Vám děkuju, ale od toho abyjste radil jak mám nakládat sama se sebou tu žel nejsme, tak mám asi holt smůlu a budu muset čekat až se pes večer vyštěká a teprva potom budu moct normálně usnout

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. bře. 2008 19:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
benick jenž ve vašem chování v chování člověka celé rodiny atd je ten záklasdní problém - aneb jaký pán takový pes tohle prostě platí. aneb pes se enzmění do doby než se změní páneček

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. bře. 2008 19:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
cim viac citam tvoje reakcie, tym viac sa nemozem ubranit dojmu, ze si robis srandu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. bře. 2008 19:55 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Benick, je mi líto tvého psa.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. bře. 2008 20:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Amaguk Bela píše:
cim viac citam tvoje reakcie, tym viac sa nemozem ubranit dojmu, ze si robis srandu...

Amaguk tohle neni sranda,buhuzel.je mi lito toho hafana.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. bře. 2008 20:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 02. pro. 2007 20:29
Příspěvky: 90
Bydliště: Bratislava
tak to je horsie :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. bře. 2008 22:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Benick píše:
Aha tak se asi budu psovi vyhejbat velikým obloukem abych na něj neměla žádný vliv a nechám to na ostatních, ti jsou narozdíl ode mě normální

Benick
Jeste jednou si prosimprcti co jsi napsala,reagujes hodne ukvapene a neadekvatne dane situaci.Ono rceni ze jaky pes takovy pan je strucnym popisem reality. Tve rozpolozeni,nalady ale i cast Tvych povahovych vlastnisti se opravdu prenasi na Tveho hafana.Dokud sama nebude v pohode necekej ze v pohode bude i Tvuj hafan,to jak momentalne reraguje a projevuje se je do znacnemiry dano i vzorci Tveho chovani.Skus pouzit vyhledvani a zadej si do vyhledavace povaha,strach ...nebo se rovnou podivej na sousedni vlakno Odstranovani strachu,fobie a jeste na tema Agresivita.Zdanlive tohle nesouvysi s Tvym problemem,ale vse je dost provazane navzajem.Az prejdou emoce ktere ted citis a prozivas jeste jednou skus vse procist a pak premyslej...vic Ti nemuzu pomoc nez Te nasmerovat tak hak Ti tedpisi.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. bře. 2008 22:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Tak proč se na tom psovi projevuje moje mentalita a né třeba mamky? Která je snim snad nejvíc a nejvíc se mu věnuje? Ona je opak mě. Já toho psa pouze zabavuju hrami

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. bře. 2008 22:32 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Na toho psa vplýva všetko, čo je okolo. Ostatné k tomu písať nemusím, je to dolu v mojom podpise.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. bře. 2008 22:33 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
benick taky nevím rpoč se Black chová jako já když sme s ním 3dny v tejdnu a nechová se jako mamka co je s ním každej den ale rpostě to tak je!
a ten eps je očividně bojka bojavá

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. bře. 2008 22:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
mam to podobně jako ajka a pes velice rád ovládá a loví ostatní zvířátka, nehlídá...jako já, a to ho vidim cca 4 hodiny v tejdnu - bohužel


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: ned 16. bře. 2008 22:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Benick píše:
Tak proč se na tom psovi projevuje moje mentalita a né třeba mamky? Která je snim snad nejvíc a nejvíc se mu věnuje? Ona je opak mě. Já toho psa pouze zabavuju hrami

je mnohem lepsi psa videt,pak je snazsi i zjitit vyvolavajici priciny..videt jak spolupracue hafan s panem,vas vzajemny vztach,proste si vytvorit uceleny pohled a navrhnout idealni reseni daneho problemu site na miru pro toho konkretniho jedince,to ponetu dobr nejde,jeto stale popis jen jedne strany a to cloveka,nevidim co delas pes.Proto Ruda pise at lide prijedou za nim a radeji vse ukazuje osobne pri reseni podobnych problemu.
Stale si myslim ze pes je nejisty z Tebe protoze jsi pro nej necitelna,nevyrovnana a mnohdy reagujes neadekvatne dane situaci.Tohle Tve chovai ma nejakou pricinu....a je dost mozne ze se tohle prenasi napsa mimo jine a celkem jasne velmi male sebeduvery psa v sama sebe.To stekani muze byt projevem jak ventylovat strach,flustraci ze samoty,pes muze napr. takhle reagovat i pokud se nanej prilis zatlacilo..
Opravdu jen odhaduji.ale spis se ten pes boji a moc si neveri...tohle rozhodne neni chovani vyrovnaneho ,pkojeneho a vysmateho psa.Takze neco je spane.Skus premyslet co to muze byt...kde mohla nastat chyba ....a premyslej co stim dal.

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2008 07:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Benick,
ten pes má asi větší vazbu na tebe než na tvoji mámu. Nezáleží na tom, kdo s ním tráví kolik času, ale komu čí ten pes chce opravdu být. Vypadá to, že se rozhodl být tvůj.
Podle toho, co píšeš, vůbec v pohodě nejsi a ten pes je tvůj obraz. Lišíte se tím, že ty svoje problémy ventiluješ například svým podpisem nebo vzhledem svých netových stránek. On zatím - zatím - tak daleko nedošel. Možná ti přišel do života proto, aby tě donutil něco dělat sama se sebou tím, že začneš tím, že se budeš snažit udělat něco pro něj. Zkus to, stojí to za to.

Nejsem moderátor, ale přesto prosím ostatní, aby upustili od poznámek typu..... chudí duchem .... a tak podobně. Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2008 08:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Essi - Benickovi ještě pár let potrvá než dospěje, na netu si chce akorát pokecat a nic jinýho. Nikdo z vás, nás jí pohled na svět nezmění, i když se do ní hučí jak kdo umí!

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2008 11:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nikdy nikdo nezmění pohled na svět někoho jiného, dokud ten člověk nebude sám chtít a nebude ochoten pro to něco udělat. Ty mu můžeš buď pomoct nebo ho dostat ještě hlouběji do problémů. Asi si odpovíš sama, co jsou člověku, který má problémy, ty vaše zmíněné hlášky dobré.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2008 12:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Essi - já jsem si prošla hodně podobným obdobím jako ona. A dokud se ta holka nenaučí smát se OD SRDCE sama sobě, nenaučí se nic.

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2008 17:30 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
tak si ještě obědnej tu Haltinu a mužete se sbližovat ještě víc :-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2008 18:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Ajka- No dneska jsem šla vyzkoušet, jak jste mi tady někdo poradil, to s tim košíkem. Výborný nápad, sice se ze začátku zmítal, ale potom jsem ho ovládala jediným prstem a to jsem potkala plno psů a dokonce kočku.
Takže dík, jdu změřit krk, jen doufám že mi nerozkouše centimetr, a budu objednávat, určitě

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 17. bře. 2008 18:20 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Máš-li v plánu Haltinu, tak trojku. Nejlépe polstrovanou, ta tak neškrábe na čenichu.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08. dub. 2008 09:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 07. bře. 2008 09:31
Příspěvky: 46
Bydliště: Slaný
Ahoj,
pročetla jsem si na hlavní straně i v poradně vše o strachu a zvýšení sebevědomí, ale pořád jsem nenašla radu na můj problém.
Roční fena leonbergra večer a v noci štěká na bubáky. Je od štěněte zvyklá venku, má volno do chodby. Když štěká jdeme za ní, projdeme dvůr a děláme si z toho legraci, ale hned cca po 10 minutách štěká znovu, trvá to již nějaký měsíc.
Z jedné odpovědi pana Desenského jsem se dočetla, že se má štěkání razantně zarazit, ale chybí odpověď jak? Je správné hubovat psa, když se vlastně bojí?

_________________
Švendovka

„ A z vodorovné polohy že nejsnáze lze vstáti tak, že se opřeš o nohy a ruka pomáhá ti...“
Karel Kryl


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08. dub. 2008 10:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
BTW: Svendovka
Tech duvodu proc pes tak reaguje muze bit vice ,jak jste poznamenala od strachu po upoutavani pozornost.Kazdy duvod ma trosku jine reseni,ono bez znalosti toho konkretniho psa nejde rici co mate delat a jak.Stejne tak neexistuje univerzalni navod jak zarazit nezadouci stekani..to co mne zabere na meho psa mi uz nemusi zabrat na Vase,stejne pokud na psa zatlacim Vas pes bud v pohode ,ale muj uz ten stejny tlak neustoji....tohle je veciindividualniho pristupu k tomu kteremu jedinci,citu pro psa,momentalni situace a jak pes reaguje na me podnety,co mi rekne zpetna vazba...

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08. dub. 2008 11:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Benick píše:
Ajka- No dneska jsem šla vyzkoušet, jak jste mi tady někdo poradil, to s tim košíkem. Výborný nápad, sice se ze začátku zmítal, ale potom jsem ho ovládala jediným prstem a to jsem potkala plno psů a dokonce kočku.


Benick, co jsi dělala s košíkem? Nějak mi ta rada utekla.

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08. dub. 2008 11:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Alčo - měla ho jakoby imitaci halti, takže vodítko připnutý na košíku.

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08. dub. 2008 11:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 07. bře. 2008 09:31
Příspěvky: 46
Bydliště: Slaný
BinLadin píše:
BTW: Svendovka
Tech duvodu proc pes tak reaguje muze bit vice ,jak jste poznamenala od strachu po upoutavani pozornost.Kazdy duvod ma trosku jine reseni,ono bez znalosti toho konkretniho psa nejde rici co mate delat a jak.Stejne tak neexistuje univerzalni navod jak zarazit nezadouci stekani..to co mne zabere na meho psa mi uz nemusi zabrat na Vase,stejne pokud na psa zatlacim Vas pes bud v pohode ,ale muj uz ten stejny tlak neustoji....tohle je veciindividualniho pristupu k tomu kteremu jedinci,citu pro psa,momentalni situace a jak pes reaguje na me podnety,co mi rekne zpetna vazba...


Byla jsem s ní u pana Desenského, říkal, že je to strachem, ale já přeci nemůžu každých deset minut chodit ven a ukazovat jí, že tam nic není.

_________________
Švendovka

„ A z vodorovné polohy že nejsnáze lze vstáti tak, že se opřeš o nohy a ruka pomáhá ti...“
Karel Kryl


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08. dub. 2008 11:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Švendovka píše:
...ale já přeci nemůžu každých deset minut chodit ven a ukazovat jí, že tam nic není.
To skutečně ne, zvýšení sebevědomí psa se musí provádět jako celek, ne jenom tuto jednu část a ty ostatní nechat být, když s tím přímo souvisí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08. dub. 2008 11:58 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Je nepríjemná kombinácia, ak sa pes naučí zneužívať svoj strach na privolanie majiteľa. V týchto prípadoch musí byť riešenie naozaj individuálne, pretože na každú reakciu majiteľa môže vzniknúť viac reakcií od psa.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08. dub. 2008 14:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Alča- připnula jsem vodítko za košík, když jsem ještě neměla haltinu
Švendovka-Hele náš pes taky každou chvíli večer štěkal, buď jen tak a nebo, že slyšel štěkat venku nějakýho toho psa. Dycky když začal takhle štěkat tak mu to vydrželo klidně i hodinu a když se snim šlo ven tak za deset minut začal znova. Teď když začne štěkat, tak jdu za ním, říkám mu, že je to v pohodě, že se nic neděje a že nemusí pořád jak blbeček štěkat kuli každý krávovince co zaslechne. Dělám to takhle už asi tři týdny. Nepřestal štěkat úplně, ale když začne tak si většinou tak dvakrát třikrát štěkne a je pokoj. Málokdy mu to štěkání teď vydrží na dělší a to i přesto, že skoro celou noc venku "pláče" nějaký psí miminko...

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08. dub. 2008 14:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Benick píše:
Švendovka-Hele náš pes taky každou chvíli večer štěkal, buď jen tak a nebo, že slyšel štěkat venku nějakýho toho psa. Dycky když začal takhle štěkat tak mu to vydrželo klidně i hodinu a když se snim šlo ven tak za deset minut začal znova. Teď když začne štěkat, tak jdu za ním, říkám mu, že je to v pohodě, že se nic neděje a že nemusí pořád jak blbeček štěkat kuli každý krávovince co zaslechne. Dělám to takhle už asi tři týdny. Nepřestal štěkat úplně, ale když začne tak si většinou tak dvakrát třikrát štěkne a je pokoj. Málokdy mu to štěkání teď vydrží na dělší a to i přesto, že skoro celou noc venku "pláče" nějaký psí miminko...

To co funguje jednomu nemusi zabrast jednomu...tech problemmu je tam vic a tohle je podle mne dost zjednodusujici...prvni rade se tam musi resit problem sebevedomi a strachu,a to na dalku bez znalosti konkretniho psa nejd tak jednoduse rici co delat....

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08. dub. 2008 16:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
Lucie+Benick díky, netrklo mě to :D

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 08. dub. 2008 16:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. úno. 2008 20:40
Příspěvky: 369
Bydliště: ČR
S tím štěkáním, určitě na každého platí něco jiného. Na naše čuby platí když mají rozštěkáno jako třeba dneska, že jim řeknu: "hele já se teda k těm vratům mrknu aby jste měly klid", tak se jdu podívat, no a většinou jim se smíchem řeknu, "vidíš blbnete zbytečně", holky jsou spokojený a je od štěkání pokoj. :smajlhihi:

_________________
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal. (Saint Antoine De Exupéry)

http://fenky.odeveliny.com


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. dub. 2008 12:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 07. bře. 2008 09:31
Příspěvky: 46
Bydliště: Slaný
Je pravda, že od návštěvy na Vlčárech se snažíme zvednout čubině sebevědomí a máme s nočním štěkáním výrazné zlepšení.

_________________
Švendovka

„ A z vodorovné polohy že nejsnáze lze vstáti tak, že se opřeš o nohy a ruka pomáhá ti...“
Karel Kryl


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. dub. 2008 12:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 07. bře. 2008 09:31
Příspěvky: 46
Bydliště: Slaný
Benick píše:
Alča- připnula jsem vodítko za košík, když jsem ještě neměla haltinu
Švendovka-Hele náš pes taky každou chvíli večer štěkal, buď jen tak a nebo, že slyšel štěkat venku nějakýho toho psa. Dycky když začal takhle štěkat tak mu to vydrželo klidně i hodinu a když se snim šlo ven tak za deset minut začal znova. Teď když začne štěkat, tak jdu za ním, říkám mu, že je to v pohodě, že se nic neděje a že nemusí pořád jak blbeček štěkat kuli každý krávovince co zaslechne. Dělám to takhle už asi tři týdny. Nepřestal štěkat úplně, ale když začne tak si většinou tak dvakrát třikrát štěkne a je pokoj. Málokdy mu to štěkání teď vydrží na dělší a to i přesto, že skoro celou noc venku "pláče" nějaký psí miminko...


A to chodíš ven celou noc, kdykoli začne štěkat?

_________________
Švendovka

„ A z vodorovné polohy že nejsnáze lze vstáti tak, že se opřeš o nohy a ruka pomáhá ti...“
Karel Kryl


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. dub. 2008 15:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Ne já s nim nechodim ven, já jdu pouze za nim, ale pokud začne štěkat v noci a já už spim tak mě málokdy probudí. Jen na něj neječ, nedávno se takhle v noci rozštěkal a nechtěl přestat (mě žel neprobudil) tak na něj vlítnul táta a zařval na něj. Je sice fakt, že i hned přestal štěkat, ale jakmile se teď rozštěká a už jenom cítí, že se táta blíží ke dveřím tak se začne kryčit a utíkat před ním

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. dub. 2008 15:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
benick jo to křičení sme dneska vysvětlovala kamarádce že to nemá zmysl- kor když to pes dělá ze strachu žel marné:-) ale tak každýmu muže zabírat něco jinýho že:-)

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. dub. 2008 17:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Ajka- jo přesně tak...myslím že by tady měla být i rubrika- jak ostatním lidem vysvětlit co (ne)maj se psem dělat. Řekla bych, že většině lidí by to bodlo nejenom mě....
Ale tak aspoň, že se s tim štěkáním uř zlepšujeme:)

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. dub. 2008 18:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Benick píše:
Je sice fakt, že i hned přestal štěkat, ale jakmile se teď rozštěká a už jenom cítí, že se táta blíží ke dveřím tak se začne kryčit a utíkat před ním


Myslíš teda, že toto je to správne riešenie? Prestane síce štekať, ale kvôli tomu, že sa začne báť vás. Namiesto jedného strachu dva. Zdá sa, že ešte stále viac píšeš, ako čítaš...

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. dub. 2008 18:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Rea- Tak ale já za to nemůžu, že on na něj zařval. Já za nim jdu a snažim se ho uklidnit a vysvětlit mu, že je to prostě v pořádku a nemusí ho to zajímat. Já bych na něj nikdy nezařvala. Však jsem pak byla pěkně naštvaná, když jsem se to druhý den ráno dozvěděla.

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. dub. 2008 18:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Veď ja som ani nepísala, že za to môžeš, to je jasné, že nie. Len to bola odozva na to, že sa so štekaním zlepšujete... Pritom takto sa len vytvára ďalší problém. To klameš sama seba, alebo ťa to len nenapadlo?

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. dub. 2008 19:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. bře. 2008 22:23
Příspěvky: 413
Bydliště: Tábor
Rea-Ahe tak promiň, jsem to špatně pochopila a nebo to bude tou slovenštinou:) Tak ono se to začalo zlepšovat ještě dřív než na něj zařval, to bylo asi tak před třemi dny, už předtím se to jeho štěkání začalo omezovat. Ale bojí se jenom jeho, protože on na něj věčně zvyšuje hlas:( ale je fakt, že mě tohle nenapadlo

_________________
Hledala jsem přítele na život a na smrt a našla psa!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 09. dub. 2008 20:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Benick píše:
Rea-Ahe tak promiň, jsem to špatně pochopila a nebo to bude tou slovenštinou:) Tak ono se to začalo zlepšovat ještě dřív než na něj zařval, to bylo asi tak před třemi dny, už předtím se to jeho štěkání začalo omezovat. Ale bojí se jenom jeho, protože on na něj věčně zvyšuje hlas:( ale je fakt, že mě tohle nenapadlo

Benick
Myslim ze si opravdu namlouvas ze je vse vpohode a vec s ezlepsuje,obavam se ze je spis opak pravdou-to co se stalo psa spis jeste vic zatlacilo do strachu,vytvorila se tam nezadouci spojitost.A zdanlive se problem vyresil tim ze jste psa podstate zlomily...

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!