Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 22:16
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 5 letá fena Fr. buldočka má vyjíždění psech jako sport?
PříspěvekNapsal: úte 01. říj. 2013 16:03 
Offline

Registrován: pát 27. zář. 2013 08:50
Příspěvky: 5
Bydliště: Chocerady
Dobré odpoledne, máme fenu Fr. Buldočka, kterou jsme očividně nikdy moc nevychovávali (bez vodítka ani ránu, jančení při kočičkach, nenávist k ježkům,ostatní psi by roztrhala), což se nám poslední dobou docela ukazuje. Narodil se nám syn v den přijezdu domů z porodnice jsme se snažili postupovat jak všude píšou, očichat atd...jenže to absolutně nešlo, je přišerně prudká a my samozřejmě měli strach, tak jsme byli pěkně nervozni, ona očividně taky, řvala jako protržená, že na "něco" mluvim a není to ona....po 40 minutách scén jsme jí odvezli k rodičům, že za čas až to jako rodina zvládneme, vrátí se k nám. Dokonce jsme byli navštivit Vlčáry, kde jsem koukala jako blázen, že se v Rudově smečce chovala naprosto normálně a to by i impuls, že to prostě půjde.
Máme jí týden doma, vymezili jsme jí prostor jen v hale (do dveří jsme dali samozavírací zábrany), na krku má neustále couračku, venku chodíme s HALTI a když vidím co je okolo, tak má 12metrů na stopovačce. Celý ten týden na nás koukala, uplně ukřivděně, pořádně nežrala a je jakoby smutná. Scény ale nedělá, s malým si k ní můžu sednout, normálně mě přivítá s tím rozdílem, že nesmí skákat a je úplně v pohodě, řekla bych že jsme to zvládli.
Venku na HALTI se chová slušně a na dlouhem, ještě to není ideální, ale trénujeme přivolání.
Při prvních procházkách mi vystartovala na obřího psa za plotem a ňafali na sebe, takže jsem jí strhla a dala jí na krátko, když se neumí chovat a při cestě na zpátek jsem jí nechala sednout u toho plotu, zády k řvoucí feně...zvládla to ale od plotu utíkala a další tři psy, který potkala, vyřvala zase ona. Mluvila jsem tedy s Rudou a ten říkal, ok, ale musí od toho plotu odcházet jako "dáma v klidu".
DNES NA PROCHAZCE jsem si vyhlídla jednoho psa na konci vesnice, který opravdu jančí když jdeme okolo, vzala jsem jí k němu a že jí posadím a zkusíme to, jenže při tom "štelování" po něm vystartovala, tak že se poštěkali a ona má šrám (maličky) na hubě.Nevzdala jsem to, pořád jsme tam byli chytla jsem jí hlavu a koukala na ní ať se uklidní...asi to pochopila, sedla si a čekala jenže po chvíli se zase otočila, že do něj půjde...byla jsem rychla, sundala jí a zase řekla sedni....takhle jsme tam šaškovali, dokud neseděla, nedychala a pak jsme pomalu odcházeli. U dalších vrat, kdy byla na HALTI šla slušně a u dalšího plotu kde byli tři psi, kteří štěkali zase neviděla, neslyšela a šla by do nich, jenže to byla opravdu na krátko, takže jsem jí zase chytla, že tohle jí nebudu tolerovat....už mám objednaný košik....děkuji za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 5 letá fena Fr. buldočka má vyjíždění psech jako sport?
PříspěvekNapsal: úte 01. říj. 2013 20:32 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
A jaký rady? Tohle vypadá v principu dobře, jen u toho používáte špatné emoce. A to po netu asi nevysvětlí nikdo :(

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 5 letá fena Fr. buldočka má vyjíždění psech jako sport?
PříspěvekNapsal: stř 02. říj. 2013 08:35 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Nepochopila jsem ten konec....u posledních psů za plotem byla bez halti? Jestli ano, voďte ji v těch místech také na haltině. Vše co popisujete vypadá báječně, obdivuji Vás.... jen nevím jestli jí za klid i odměňujete, chválíte. Když nebude mít z celé výchovné akce užitek, nebude jí to dávat smysl. :-)

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 5 letá fena Fr. buldočka má vyjíždění psech jako sport?
PříspěvekNapsal: stř 02. říj. 2013 10:44 
Offline

Registrován: pát 27. zář. 2013 08:50
Příspěvky: 5
Bydliště: Chocerady
Říkala jsem si, že třeba je nějaké účinné vyčinění nebo tak něco, kdy si to zapamatuje....takže vše je o tom, jak se k tomu stavím já? :? Myslíte, že vycítí, že jí uplně nevěřím a je pro mě někdy nečitelná? :?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 5 letá fena Fr. buldočka má vyjíždění psech jako sport?
PříspěvekNapsal: ned 06. říj. 2013 08:58 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
saruska086 píše:
...Myslíte, že vycítí, že jí uplně nevěřím a je pro mě někdy nečitelná? :?
Jistě že to ví.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 5 letá fena Fr. buldočka má vyjíždění psech jako sport?
PříspěvekNapsal: stř 30. říj. 2013 15:27 
Offline

Registrován: pát 27. zář. 2013 08:50
Příspěvky: 5
Bydliště: Chocerady
Tak jsem se zkusila nadechnout a začít jí chápat. Náš vztah se změnil, snad to není jen z mé strany z lepšímu, netahá ani už bez halti (i pres to jí použivám), přivolání zvládáme na 80% a děláme pokroky....doma je naprosto bezproblémová, malého bere tak jako všechny ostatní z rodiny, které miluje....venku už jde v pohodě okolo plotu se štěkacím psem, pokud zrychlí, tak jí brzdím s tím, že se nic neděje...protože jsem nakonec vypozorovala, že ona není agresivní a histerická, pro to, že prostě je, ale ona má STRACH, tak rovnou útočí...před dvěma dny se to bohužel pěkně podělalo, protože sousedka neudržela jejich černou čubu, která Gwen uplně nesnáší, takže já i přes to, že jsem jí měla na vodítku, tak se mi do ní pustila a do toho i ten jejich velkej boxer, který je údajně "nekonfliktní", asi jsem měla něco udělat, jenže ty 4 vteřiny byly hrozně rychlý a já nebudu strkat ruce do bitky, protože ta od sousedky je kříženec staforda a ten boxer je fakt obří...moje se bránila a dobře, naštěstí ta čuba má zlomenou čelist, tak neumí cvaknout, takže nemá ani šrám, jenže má sakra šrám na duši a celá práce je v pr... teď jsem jí odstrčila nohou za plotem ať neřve po štěněti od vedle a vyjela po mě, čapla jsem jí, pořad vyjížděla, tak jsem jí přitiskla k zemi, jenže to není řešení...tohle mi není ani přijemný, chci pro ní něco udělat a teď nevím co....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 5 letá fena Fr. buldočka má vyjíždění psech jako sport?
PříspěvekNapsal: čtv 31. říj. 2013 05:55 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
saruska086 píše:
...chci pro ní něco udělat a teď nevím co....
Srovnat si jí na nějaké klasické Free sobotě na Vlčárech.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 5 letá fena Fr. buldočka má vyjíždění psech jako sport?
PříspěvekNapsal: stř 05. bře. 2014 12:55 
Offline

Registrován: pát 27. zář. 2013 08:50
Příspěvky: 5
Bydliště: Chocerady
Halo, halo tak po čtyřech mesich jsme schopni přijet protoze maly uz me uplne cely den nepotrebuje, ale to sem nepatří… chci se zeptat jestli neplanujete do budoucna nejaky výlet kolem Benesova. A kdybych se dostala na Vysocinu tak mam dat vedet predem a dat ji asi kosik co… planujeme si ji vzít na dovolenou do Beskyd takze do te doby bych rada nasla alespon reseni. Jinak chodi stale na 10ti metrovym voditku, daleko volnejsi, k psum za plotem je nevsimava kdyz nahodou se nelekne…ale porad je priserny kdyz nekoho potkame venku… neplati" k noze", vubec nic, nereaguje a jen rve, silou a noznim poštouchnutim to taky nejde… nevidi neslysi… tak mi pomůže snad free sobota. :grr:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 5 letá fena Fr. buldočka má vyjíždění psech jako sport?
PříspěvekNapsal: stř 05. bře. 2014 23:40 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: pon 28. kvě. 2007 12:42
Příspěvky: 1360
Bydliště: Brno
Myslím, že žádná free sobota v okolí Benešova se neplánuje, Ruda jezdí tam, kde někdo zorganizuje akci, sám je jako "zvláštní host". Takže maximálně kdyby jste si to vy sami vymysleli, zorganizovali, zjistili, jestli by byl dostatek zájemců a domluvili se s Rudou na datu.
Pokud plánujete přijet na freečko, tak se nahlašovat nemusíte, jinak na samostatnou konzultaci je samozřejmě nutné se domluvit. A košík s sebou určitě nebude od věci :wink:

_________________
Zonerama, do dubna 2013 Rajče


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: 5 letá fena Fr. buldočka má vyjíždění psech jako sport?
PříspěvekNapsal: pát 07. bře. 2014 11:54 
Offline

Registrován: pát 27. zář. 2013 08:50
Příspěvky: 5
Bydliště: Chocerady
Diky za info…. Tim ze nase holka je lehce pes asocial tak tu ani nikoho neznám, takze si uděláme výlet na Vysocinu :-)… jsem na to zvedava sama jak to zvládneme...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!