Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:39
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Hlídání ve vlaku
PříspěvekNapsal: pát 22. kvě. 2009 08:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Možná někde podobné téma je, ale začínám mít trošku problém (jak se to vezme) :D s cestováním vlakem. Štěndo ČV mi odrostlo do půl roka a když nastoupíme první do kupečka, hlídá ho. Bez problémů tam můžou moji známí třeba ze školy, ale to je asi tak všechno. Ikdyž spí, tak pokud otevře dveře někdo jinej, sedne a začne výhružně blafat. Navíc když jsem usnul a průvodčí se mě jala budit, prakticky ji tamodtud vyhnal. Většinou zůstane klidně i ležet, ale musí se ozvat než tam je. Než vytáhnu doklady, tak si blafe Potom průvodčí odejde a je klid, ale rád bych to utnul dřív, než se to začne stupňovat. Děkuji za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání ve vlaku
PříspěvekNapsal: pát 22. kvě. 2009 14:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
tak to jsme dva :x mě hlídá kupé,když tam je ona jako jediný pes,stačí,když potom někdo otevře dveře a začne taky dělat vrrr. po chvíli přestane,většinou jí říkám,že se ohlídám sama,co blbne. Průvodčí se jednou tak lekla,že mi potom strkala zpátky jízdenku malou škvírkou ve dveřích. Je na vodítku s košem,takže nemohla nic říct....

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání ve vlaku
PříspěvekNapsal: pát 22. kvě. 2009 16:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 28. lis. 2008 15:33
Příspěvky: 85
Bydliště: Praha
No ona čévéčka jsou docela dost různorodá a to platí jak po povahy, tak pro extieriér. Ale naprosto neplatí, že čím víc vypadá jako vlk, tím víc se jako vlk chová. Některá jsou hodně hlídací a neohrožená, bez reakce na střelbu, bez větší plachosti, což znamená, že mají výrazně, ale fakt výrazně, co jsem nastudovala a zjistila, víc genů psích, tedy genů NO, než vlčích.
Některá nehlídají vůbec, vůbec neštěkají, klidně můžou být přátelská k lidem, ale před cizími raději utečou, pokud je zrovna nepodporuje páníček. A nejde až tolik o socializaci, ta je samozřejmě důležitá, ale můžeš dva psy socializovat úplně stějně a jeden se bude chovat jako ti vaši a druhý jako ten můj. Ten můj lidi jako takové miluje, nemá problém v cizím prostředí, ale v životě by si kupé ani cokoli nehlídal, opravdu nic si nehlídá. Buď je přátelský, nebo utíká. Kdybych u cizích lidí nebyla já, tak uteče a bude je sledovat zpovzdálí, a to je socializovaný fakt velmi dobře.
Ale protože se u čsv podporuje v tomto smyslu povaha jako u NO, tedy neohroženost v jakékoli, i neznámé situaci, pak můžete být jenom rádi, že vaši psi takto reagují. Já na bonitaci dostala méně odvážný, sdělili mi, že má zjevně víc vlčích genů, a kdybychom byli saarloos, bylo by to fajn :-). Ale zase jsme hezcí :-).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání ve vlaku
PříspěvekNapsal: pát 22. kvě. 2009 17:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 31. bře. 2008 13:20
Příspěvky: 1504
Bydliště: Praha-Vysehrad
je pravda,že vyloženě plaché čévéčko u kterého proběhla socializace a vtiskávání,tak jak má, jsem .taky tam vidím ten cvičákovský "trend" na bonitacích,kdy dostane Of /sangvinik- lehce ovladatelný/ pes,který by si figuranta nejraději dal k večeři.Ale je zajímavé,že cokoliv "hlídat" jsem ji nikdy neučila,začala to dělat sama. Někdo mi jednou říkal,že mu arwen připadá,že má hodně z vlka,ale jak tak sleduju její reakce,tak bych ani neřekla...

_________________
Jestliže něco děláte naplno, pak jste teď a tady...
Arwen má svůj vlastní profil


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání ve vlaku
PříspěvekNapsal: pát 22. kvě. 2009 23:35 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. zář. 2007 23:48
Příspěvky: 1267
Bydliště: Praha / Tábor
Undertaker píše:
...rád bych to utnul dřív, než se to začne stupňovat. Děkuji za radu.

Sorry, ze to vyslo zrovna na tebe, neber si to osobne, ale me tohle vzdycky dostane. Proc tady chteji lidi porad cist nejaky presny navody jak na automatickou pracku? Akkona mas uz nejakou dobu, na Vlcary jezdis pravidelne, spoustu veci jsi videl i slysel. Jakou potrebujes radu? Nejsi prece novacek a Akkon neni zadny agresivni ani rozmazleny hovado, tak co resis? Moje rada, jak mu to zarazit je - primerene durazne!

_________________
Se zvířaty si povídá hodně lidí, ale ne všichni jim naslouchají.

Zonerama | provizorní Rajče 2009-2011 | původní Rajče 2007-2009


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání ve vlaku
PříspěvekNapsal: sob 23. kvě. 2009 00:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Zbyňku, Akkon asi rozmazlený hovado je. Napsal jsem sem a dneska jsme vystřídali cca 10 vlaků a 10 průvodčích a obešlo se to bez keců. Chtěl jsem jen radu veřejně, protože by to mohlo pomoct i jiným. To moje tele nikdy nebude bezproblémový... když budu mít pocit, že to tak je, tak mi okamžitě ukáže že ne :D Samozřejmě se snažím ho přiměřeně krotit, ale myslel jsem, že se třeba ozve někdo zkušenější, kdo by měl něco, co by mě nenapadlo a fungovalo to. Víc asi rozebereme na Vlčárech. Toto freečko nestihnu, ale hned jak bude čas a příležitost, ukážu se tam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání ve vlaku
PříspěvekNapsal: pát 29. kvě. 2009 07:24 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Zbyňku, díky. Lépe bych to nenapsal.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hlídání ve vlaku
PříspěvekNapsal: pát 29. kvě. 2009 08:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 25. pro. 2008 03:29
Příspěvky: 539
Bydliště: Praha / Rabštejnská Lhota
Tak u nás v pohodě, zvládli jsme to, ale třeba bude mít někdo podobnej problém.

A tak nějak se za začátečníka pořád považuju. Mám prvního přímo svýho psa a na Vlčárech sem byl zatím všehovšudy asi jen pětkrát. Radši se zeptám než abych něco zkazil.

Ale snad vyřešeno i s tou průvodčí, která mě budila... tenkrát panická hrůza a že je výluka a abych se neopovažoval mu sundávat košík v autobuse. Košík jsem mu sice nechal, ale seděli jsme uprostřed mezi dětma z mateřský školy. Říkal jsem, že opatrně si ho hladit můžou a děti nadšeně hladily. Akkonek si lehnul do uličku pro jistotu i na záda a vesele chrápal. Když to průvodčí viděla, asi si přebrala, že tak nebezpečnej nebude. No a potejdnu sme s ní jeli znova, pes neměl košík, ležel a koukal na ni. Tak se ptala, jestli si ho může pohladit a jasně. Těžko říct, jestli za tejden zapomněla, kdo ji vyhnal z kupé :D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!