Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 18:48
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Agresivní pes souseda
PříspěvekNapsal: ned 15. zář. 2013 01:04 
Offline

Registrován: sob 05. led. 2013 14:27
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha 9
Dobrý večer.
Předem chci říct,že jsem četla vaše knihy (první dvě,třetí mám,ale ještě nebyl bohužel čas),takže většinu věcí si v nich vyhledám.Bohužel na věc,na kterou se chci zeptat jsem zapomněla a není moc času jí znovu hledat :(
Jde o to,že bydlíme v RD napojeném na RD souseda,rozdělený jen nízkými ploty.
Zhruba před půl rokem si pořídil ročního psa z útulku.Rasu nevím,podle známých by to mohl být kříženec nějaké dogy.Je veliký a zdá se nám i dost nevyspitatelný.
Celá ulice z něj má strach.Přes noc hodně štěká,co je ale horší,stačí aby někdo prošel i na druhé straně ulice a zuří.Štěká jak pominutý a téměř boří plot.My máme v baráku celkem 4menší psy a já i rok a půl starou dceru,která na dvoře běhá.Min.týden nebyl soused doma a pes se zjevil u nás na předzahrádce,kterou od dvorku dělí jen metrový plot.S jedním psem už takhle přišel do kontaktu a div se přes plot neporvali,tak jsem našeho psa honem vzali do baráku.
Souseda jsme prosili o zabezpečení psa,zvýšení plotu,ale jen se nám vysmál do obličeje.My psovi samozřejmě ublížit nechceme.Dokonce se nám zdá,že jak se k němu nechovají hezky,chce pryč od nich.Je nám ho spíš líto.Majitel ho "učí" agresí,stále ho jen bije,ale co máme dělat,kdyby nám sem skočil a napadl nás,psy nebo dokonce dítě?Je nějaký způsob,jak psa "zneškodnit",ale moc mu neublížit?Bohužel plot,který,kdyby se zvýšil,by situaci alespoň pro nás vyřešil je majitele psa,tudíž s ním nesmíme ani hnout.
Předem děkuji.
Veronika T.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní pes souseda
PříspěvekNapsal: pon 16. zář. 2013 03:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Uf, tohle se mi teda vůbec nelíbí a asi bych to důsledně řešila přes policajty - až by se pes příště objevil u mě na zahradě, zalezla bych domu a zavolala 158 s tím, že mě a moje dítě na mém pozemku ohrožuje sousedův pes. A jestli máte pocit že psa týrá, zavolejte na Krajskou veterinární správu. Pravděpodobně se vše nevyřeší hned, ale je důležité začít oficiálně jednat, jestliže se sousedem není domluva a vy jste v docela nepříjemný situaci :dontknow:

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní pes souseda
PříspěvekNapsal: pon 16. zář. 2013 09:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Existuje možnost udělat vlastní plot, dejme tomu půl metru od hranice pozemku. To je právně zcela v pořádku, my jsme takto dočasně řešili situaci, kdy byl starý plot (také v sousedově majetku) polorozbořený, a naše fenky ho snadno překonaly a chodily na výlety. Agresivního psa v sousedství by to vyřešilo taky. Výhodou zdvojeného plotu je to, že pes nemůže ani při promáčknutí toho jeho pletiva nebo při prostrčení například dětské ruky nebo čumáku malého psa, ublížit.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní pes souseda
PříspěvekNapsal: pon 16. zář. 2013 13:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 18. srp. 2011 20:33
Příspěvky: 1091
Bydliště: Ostrava
Taky mám zdvojený plot, i když jsou oba moje. Nechci, aby psi doráželi na plot, kde to soused následně řeší poléváním mých psů a řvaním na ně, což je teda cesta do pekel.
Vznikla mi tak dost velká plocha, sloužící teď jako výběh slepic. Druhý plot mám ale ve vzdálenosti cca 5m.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní pes souseda
PříspěvekNapsal: pon 16. zář. 2013 13:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 11:52
Příspěvky: 1050
Levnejsi reseni nez novy plot je natahnout podel toho plotu mobilni sitovy elektricky ohradnik.

_________________
Ladislav Tejml (Tchor)
SKYPE: ladislavtejml
tchor2@gmail.com , tchor@pesani.cz
http://www.pesani.cz http://tchor.rajce.net
viphone: +420325203956


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní pes souseda
PříspěvekNapsal: pon 16. zář. 2013 14:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Levnější jo, otázka je, jestli účinnější a jestli by se to vůbec dalo použív, když tam jsou děti...

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní pes souseda
PříspěvekNapsal: pon 16. zář. 2013 14:53 
Offline

Registrován: pát 16. zář. 2011 19:22
Příspěvky: 2801
Bydliště: Praha
no, hlavně by to asi bylo na té straně, kde jsou nejen děti /které to asi i pochopí/ ale taky ten pes, terý je hodný..
asi bych zkusila na cízí vlastní plot nehledět a pokud je pozemek malý, opravit ten sousedův tak, abych se zabezpečila v první řadě před tím psem sama - svojí rodinu..
ti cajti, veterinární správa - to je sice dobré, fakticky, ale pokud s tím psem a majitelem máte potíž po nejvíc vy a je evidentní, e je to kre... tak bych se bála jeho mstění na vlastním zvířeti /lidi prostě takoví hnusní jsou/.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní pes souseda
PříspěvekNapsal: pon 16. zář. 2013 17:49 
Offline

Registrován: úte 23. čer. 2009 22:00
Příspěvky: 344
Bydliště: Praha 6
Už neplatí, že plot je můj, či souseda, ale je společný. Pokud není se sousedem domluva, tak kromě policie, krajské veterinární zprávy, bych uvažovala o stavbě plotu, či navýšení plotu na stejném místě. Samozřejmě, soused může škodit, ale i to bych vzala přes "oficiální" místa. Asi by to chtělo konzultaci právníka...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní pes souseda
PříspěvekNapsal: pon 16. zář. 2013 17:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
My jsme agresivniho velkeho psa od sousedu vyresili vysokym plnym drevenym plotem hned vedle klasickeho drateneho. Sousedovi se to nelibilo, ale stavba byla radne ohlasena a schvalena, i s navrhem od architekta (takze na to nebyl nutny jeho souhlas s provedenim stavby).
Jinak asi nevim.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agresivní pes souseda
PříspěvekNapsal: pon 16. zář. 2013 19:53 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Zuzka M píše:
Levnější jo, otázka je, jestli účinnější a jestli by se to vůbec dalo použív, když tam jsou děti...

Děti a ohradník není problém - na ranči máme kilometry ohradníku, dětí je tu taky stabilně od 2 do 20 každej den a nikdy se nic nestalo.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!