Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 15:58
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: B.M.T. Bowenova technika masáží psů
PříspěvekNapsal: pát 22. čer. 2012 08:26 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Bodová myofasciální technika neboli B.M.T. (Bowen)

Inspirovaná prací Tomase Bowena

Co to je B.M.T. technika?
BMT technika patří mezi holistické metody (tělo je zde vnímáno jako celek). Tato technika byla inspirovaná prací Tomase Bowena. Můžeme ji popsat jako práci s měkkou tkání (svaly,šlachy, fascie). Skládá se ze sérií jednotlivých pohybů přes přesně definované body lidského těla. Jedinečný je právě tento pohyb, kdy terapeut svými prsty nebo palci pohybuje kůží přes sval nebo úpon,šlachu speciálním pohybem, poté vyvine tlak a po krátké čekací době a stále pod stejným tlakem sklouzne s kůží zpět. Tato technika se zabývá nejen kontrakcemi ve svalech, ale i ve svalové fascii.Ta představuje z hlediska fyziologie člověka zcela jedinečnou strukturu. Jedná se o spojitou tkáň, táhnoucí se od hlavy až ke špičkám prstů. Po cestě obepíná každý sval, orgán a svalové vlákno. Fascie se skládá ze dvou vrstev: vnější obsahuje tuk, vnitřní je tenká a pružná. Mezi oběma vrstvami se nacházejí žíly, tepny, lymfatické cévy, prsní žlázy a obličejové svaly. Hluboká fascie obaluje stěnu celého těla, končetin a drží svaly u sebe a dělí je na jednotlivé funkční skupiny. Hluboká fascie umožňuje pohyb svalů. Má podpůrnou a stabilizační funkci a napomáhá udržení rovnováhy. Fascie usnadňuje lymfatický a krevní oběh. Diferenciace hluboké fascie začíná přechodem obalu jednotlivých svalů ve fascii, která obaluje snopce svalových vláken, jež se dále diferencuje na tkáň pronikající dovnitř svalových vláken. Tento systém je plynule napojen na systém šlach, prostřednictvím nichž se svaly upínají na další struktury(kosti, vnitřní orgány). Z toho vyplývá, že pokud kontrakce fascie dokážou produkovat dysfunkce dalších struktur(orgánů, kloubů, atd.), může uvolnění takové kontrakce pomocí BMT vést k obnovení funkčnosti příslušné struktury.
Uvolněním nejrůznějších omezení a kontrakcí v rámci myofasciální struktury pomocí BMT dosahujeme zlepšení krevního oběhu, lymfatické drenáže či vodivosti nervových vzruchů.Kromě toho často dochází k vylepšení funkce vnitřních orgánů (somatoviscerální reflexní vazba).Myslí se tím stavy, kdy myofasciální kontrakce přímo způsobují viscerální symptomy(tachykardie, průjmy, zvracení, anginu pectoris, poruchy menstruace apod.). Ze základního principu fungování BMT vyplývá, že se nesoustředíme na uvolňování kontrakcí v jednom konkrétním svalu, ale pracujeme s celými oblastmi těla(kvadranty), popřípadě s celým tělem. Tento přístup vede k uvolnění na několika úrovních těla povrchových i vnitřních, a k přímému nebo nepřímému ovlivnění vnitřních orgánů, takže dochází k celkovému zlepšení zdravotního stavu.

Autoři techniky B.M.T.?
Autoři této techniky jsou dlouholetými praktiky v oblasti holistického přístupu k lidem. Po absolvování kurzů Bowenovy techniky, kde jedním z jejich učitelů byl i Jock Ruddock začali využívat svých dlouholetých zkušeností z práce s lidmi z oblasti masáží, práce s energiemi, regresními terapiemi, kineziologií, reflexními terapiemi, akupresurou, meditacemi a vznikla nová velmi účinná technika BMT – bodová myofasciální technika.

Miroslav Francl – († 2007) dlouholetý praktik v oblasti klasických masáží, reiki, bowen masáží jak na lidech tak na zvířatech od roku 1998.

Jiří Beran – dlouholetý praktik v oblasti klasických masáží, reflexních terapií, bowen masáží, HAP. Reiki učitel od roku 1996. Od roku 2000 se intenzivně věnuje vzniku BMT.


autor článku: Jiří Beran

---------------------------
První kurz B.M.T. techniky jsem poprvé absolvoval v roce 2005 u lektora Miroslava Francla. Dokud nás v r. 2007 na vždy neopustil, doučoval mne Mirek Francl této technice na konkrétní problémy psů, převážně na potíže s DKK, řešili jsme respirační potíže a další, které se u psů poměrně často objevují. Další kurzy jsem absolvoval v r. 2012 u lektora Jiřího Berana, kde jsem dosáhl úrovně lektora pro výuků B.M.T pro psy. Díky početné smečce v mém mikroazylu a častým návštěvám klientů s problémovými psy jsem snadno získal praxi v této technice a neustále ji zdokonaluji cíleným ovlivňováním akupresurních bodů, jako je to u reflexní terapie, jenž byla základem pro vznik právě Bowenovy techniky. Jak už z článku Jiřího Berana vyplývá, není to jen nějaké to "brnkání" přes fascie, ale i nabíjení meridiánů energií. Abych dosáhl co lepších výsledků při tomto nabíjení, používám u této techniky nejen energie přes své ruce, ale také TLC krystaly, jejichž princip spočívá v harmonizaci energií z nízkých (nemocných) frekvencí na frekvence značně vysoké, to zn. zdravé. Celý tento "koktejl" technik ve výsledku opraví chyby v systému těla a dosáhne tzv. samoozdravného procesu, kdy se tělo, duše i mysl začnou samy regenerovat.

O čem většina lidí vůbec neví, nebo si nechce připustit
V dnešní konzumním světě si většina lidí zvykla na bolest hlavy nebo zad vzít prášek a se psem dojít za doktorem, aby mu něco píchl. Sice to přestane bolet, ale zdaleka to nevyřeší problém jako takový, jelikož se nehledá zdroj problému, řeší se jen zjevný důsledek, který vyplaval na povrch. Organismus se práškem vždycky ještě více oslabí, protože cílem aplikace chemie při bolesti není nic posilovat, ale naopak otupovat tu bolest, to jest oslabovat. Jenže veškeré oslabení organismu je projevem poklesu životní energie, ať už chvilku místně nebo (ale i) celkově.
A teď trochu k věci.
Ať to zní jakkoli neuvěřitelně, veškeré tohle oslabení ovlivňuje dokonce i kvalitu replikace DNA, transkripci RNA nebo translaci. To můžete znát z oboru genetiky a týká se to nejen psů, ale i nás samotných. V každém z nás se každou vteřinu odehrávají milióny procesů, díky nímž rosteme, dospíváme a stárneme, za což může věčný koloběh nejrůznějších přepisů naší DNA. Jestliže je organismus trvale přetížen, nebo jakkoli oslaben, dochází během zmíněných procesů v naší DNA, zvané též šíleným názvem kyselina deoxyribonukleová k nějakým těm chybám, což má samozřejmě naprosto fatální vliv na celkovou kvalitu genetického kódu slabého jedince. Už z toho důvodu nemůže mít jedinec s nízkými energiemi nikdy zdravé potomky, i kdyby pocházel od zcela zdravých rodičů a sám se "tvářil" zdravě. Jakmile se však tyto disharmonie opraví a zvýší se tok životní energie, zkvalitní se i výše zmíněné procesy neustálého koloběhu v našem organismu na úrovni DNA.
Holystická, tedy celostní medicína tyto procesy do značné míry ovlivňuje právě tím, že spouští již zmíněné samoozdravné procesy a zvyšuje energii celého těla natolik, aby docházelo k co nejmenšímu počtu chyb z "opotřebení", což zároveň snižuje proces stárnutí. To znamená, že v podstatě veškerá celostní medicína včetně B.M.T. má značný vliv nejen na jedince uzdravovaného, ale i na jeho potomky. Každý, kdo si zvyšuje svou životní energii od meditací, přes zdravý životní styl, až po akupresuru, akupunkturu, B.M.T. nebo jakoukoli jinou techniku založenou na správném proudění životní energie, jíž na východě nazývají energií Čchi, se dostane dál než ti, kdo hledají prastarý "Pramen mládí", nebo si mlsnou kdejakou tu tabletku.

Co všechno pomáhá B.M.T. vyléčit?
Spíše se mne zeptejte, co vyléčit neumí. Pokud je mi známo, neumí po "bowenkách" dorůst chybějící noha, nebo se sama spravit zlomenina. Ovšem rychlost zhojení chirurgem spravené zlomeniny bowenky ovlivnit zcela jednoznačně umí. Bowenova technika masáže je sama o sobě docela zázrak, ale v kombinaci se vším ostatním, co umí vyčistit tělo, duši i ducha, je neskutečný zázrak.
Jelikož jsem si už mnohokrát ověřil pravdivost těchto informací, mám jasno v tom, zda si na bolest v zádech vezmu "zázračnou" pilulku, nebo raději navštívím kamaráda, který umí perfektně akupunkturu, případně si dojdu za jiným kamarádem, který se společně se mnou učil technice B.M.T. neboli Bowena a stejně tak to řeším u mých psů.
Když nevím, co mému psu je, dojdu s ním za doktorem. Doktor udělá diagnostiku, potom s ním dojdu za léčitelem. Ten mi udělá mnohem detailnější diagnostiku, dokonce celého jeho organismu. Na základě všech dostupných informací teprve zvolím směr léčby a je-li to alespoň trochu možné, vyhnu se podávání jedů zvaných léky. Vždy se snažím řešit nemoc tou nejšetrnější léčbou celého organismu, při čemž použiji kombinaci B.M.T., THW, byliny, akupresuru, laser, případně něco dalšího z celostní medicíny. Ta totiž nic dalšího v organismu neničí, jen napravuje a tím bez vedlejších následků uzdravuje.
Pohybový aparát mi kromě zlomenin doktoři už hodně dlouho neléčí, stejně tak bolesti všeho možného, ani poruchy trávení, nachlazení a mnoho, mnoho dalšího. Znám totiž lepší cestu než jsou léky a vím, za kým si dojít, když na něco sám nestačím.

Budete-li chtít také šetrně vyřešit u hafana něco z jeho zdraví, na co nestačíte, víte kam zavolat a nemusíte dodržovat dobu, kdy se mi běžně volá. Problémy s chováním psů zpravidla počkají, zdraví našich psů nikoli. Budete-li chtít vyřešit nějaký svůj neduh, kontakty vám dám.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B.M.T. Bowenova technika masáží psů
PříspěvekNapsal: sob 07. zář. 2013 09:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Je někdo kdo dělá psí bowenky v Praze? Barouš se zase hodně zhoršil a je pravděpodobné že to bude potřebovat často a dlouhodobě (doufám), tak hledám něco bližšího než Vlčáry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B.M.T. Bowenova technika masáží psů
PříspěvekNapsal: pon 09. zář. 2013 06:59 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Neznám nikoho z této oblasti, kdo by měl pokročilý stupeň Bowena. Poslední dobou jsem rovnal několik psů, do kterých se pustili lidé s prvním stupněm B.M.T. a při příchodu fakt nevypadali tito psi dobře. Obvykle to byla dysbalance ve vertikální i horizontální rovině. Z mých kurzů mají lidé zakázáno sahat do marodů, nejsou-li to ti jejich, se kterými absolvovali kurz. Některým z nich jsem dokonce ukázal rozdíl mezi prvním a druhým stupněm a ten rozdíl zřetelně viděli i ti, kteří nejsou moc všímaví.
Už jsem tady několikrát psal o skvělých výsledcích kombinace Pavlovi akupunktury, po kterých dělám Bowena hned, jak Pavel vyndá jehličky. Zlepšení je obvykle viditelné hned po první, někdy až po druhé aplikaci.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B.M.T. Bowenova technika masáží psů
PříspěvekNapsal: úte 03. úno. 2015 11:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 21. zář. 2008 09:14
Příspěvky: 61
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dobrý den, ahoj. Mojí fence (NO, 12 let) zjistili při běžné kontrole a očkování bolesti zad. Prý si tam něco natáhla. Reagovala na pohmat, já jsem si předtím ničeho nevšimla. Doporučili klid, krátké procházky a že to samo odezní. Tak je to asi týden a lepší mi to nepřijde :? Teď mi přijde, že si odlehčuje levou zadní nohu, může to s tím souviset? Jak to řešit? Pomohly by Bowenovy masáže? Prosím poraďte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B.M.T. Bowenova technika masáží psů
PříspěvekNapsal: stř 04. úno. 2015 06:27 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ano, pomohou.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B.M.T. Bowenova technika masáží psů
PříspěvekNapsal: pát 06. úno. 2015 19:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 21. zář. 2008 09:14
Příspěvky: 61
Bydliště: Brandýs nad Labem
A je v Praze či okolí někdo koho mi můžete doporučit? Bojím se jít jen tak k někomu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B.M.T. Bowenova technika masáží psů
PříspěvekNapsal: čtv 19. kvě. 2016 08:18 
Offline

Registrován: pon 05. říj. 2015 16:20
Příspěvky: 5
Bydliště: Praha
Dobrý den, prosím, jak se tady ptaly dámy přede mnou, víte o někom v Praze či okolí, kdo umí kvalitní bowenovi masáže?
Mám šestiletého jack russela a bolí ho záda, veterinář mě děsí možností vyhřeznutí ploténky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B.M.T. Bowenova technika masáží psů
PříspěvekNapsal: čtv 26. kvě. 2016 08:37 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
pokud je tam možnost vyhřezu plotýnky udelejte nejpr rtg páteře at se ví s čím se pracuje. a na kvalitní boweny si zajedte přímo za rudou

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B.M.T. Bowenova technika masáží psů
PříspěvekNapsal: pon 26. zář. 2016 21:02 
Offline

Registrován: ned 14. srp. 2016 15:33
Příspěvky: 1
Bydliště: Na Podlesí 1637, 432 01 Kadaň
Dobrý den, měl by někdo zájem o kurz Bowenovy techniky masáží od Rudy třeba někdy v Listopadu? Je potřeba aby nás bylo alespoň pět, tak kdo by měl zájem tak sem prosím písněte a pak by jsme požádaly Rudu o nějaký termín.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B.M.T. Bowenova technika masáží psů
PříspěvekNapsal: stř 26. říj. 2016 01:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 10. pro. 2010 17:12
Příspěvky: 534
Bydliště: Praha 8
A já poptávám zájemce o Bowenky pro psy, 2. stupeň (je k tomu potřeba mít hotový kurz 1.stupeň lidských bowenů). Ruda kurz uspořádá, jen co nás bude více, zatím jsme 2. Ale někdo taky poptával, ale kdo?? Přiznejte se :)

_________________
Jana, Šiva a Goro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: B.M.T. Bowenova technika masáží psů
PříspěvekNapsal: úte 15. lis. 2016 06:45 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Dotazy ohledně termínů řešte v informační části kurzů zde viewtopic.php?f=7&t=1281&start=200 , nemohu sledovat obě vlákna.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!