Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 09:39
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 348 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: boj o kostičku
PříspěvekNapsal: sob 31. říj. 2009 20:57 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
Nebo to jakoby sebrat botou - když je to něco většího - zašlápneš to a stojíš v klidu na tom nebo se pomalu se posouváš dokud to nevzdá. Má to tu výhodu, že pes to vlastně vzdá sám, takže nekousne - no a i kdyby tak jen do boty. Bývalá čuba se takhle úplně odnaučila vrčet okolo mňamek venku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: boj o kostičku
PříspěvekNapsal: sob 31. říj. 2009 21:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
No,ale já mám problém jen když už to má v tlamě...to co je na zemi řešit tolik nemusím.A hlavně jsem spíš chtěla vědět jak řešit,když jsem pomalá a trefí se mi do ruky.Jak zareagovat?Aby pochopil,že takhle ne.Že i kdybych mu sahala až na dno krku kousnout prostě nesmí.Protože se přiznám,že když se to stane, je mi to moc líto...že je na mne takovej.

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: boj o kostičku
PříspěvekNapsal: sob 31. říj. 2009 21:44 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jak? Že je pes - psí?

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: boj o kostičku
PříspěvekNapsal: sob 31. říj. 2009 22:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 31. říj. 2008 19:17
Příspěvky: 251
Bydliště: praha
Jasně - já myslela, když ta mňamka je tak velká že přečuhuje z tlamy - tak to jde takhle dělat.
Já bych spíš řešila jak to udělat aby nevystartoval - to znamená aby to odebírání proběhlo v klidu nenásilně. Že je ti líto, že tohle dělá, mu nevysvětlíš.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: boj o kostičku
PříspěvekNapsal: sob 31. říj. 2009 22:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
No,to je mi jasný,že to že mi je to líto mu vysvětlit nejde.To jsem jen tak sdělila své pocity z toho.A samozřejmě na tom klidném odebrání pracujeme,měla jsi vidět jeho reakce chvíli potom co jsem si ho vzala z útulku....to bylo odebírání čehokoliv opravdu problém.Teď už se hodně zlepšil!

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: boj o kostičku
PříspěvekNapsal: ned 01. lis. 2009 06:29 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Praktické řešení správného odebrání předmětů psům na netu nevyřešíš, na to si musíš sáhnout.
Evo, je to tlak proti P4 a M1, P1 je ten nejmenší zoubek za špičákem, tam by ti to moc nepomohlo. Nejlépe se morda rozevírá škvírou u P3 a všechno tlačíš proti zmíněným stoličkám. Taky záleží na anatomii lebky. Protitlak druhou rukou dělám buď za týlní kostí nebo za dolní čelistí podle toho, co je výhodnější. Je to trošku podobné otevírání huby hada, jen je to větší a ne všude za lebkou je stejná citlivost (viz.1.věta).

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: boj o kostičku
PříspěvekNapsal: ned 01. lis. 2009 21:20 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Jasně, já to počítala od stoliček ](*,)

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vrčí a vyjíždí při jídle.
PříspěvekNapsal: čtv 18. bře. 2010 14:14 
Offline

Registrován: úte 16. bře. 2010 22:22
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha - západ
Dobrý den, máme 3-měsíční štěně border kolie. Pokud má v misce granule, můžu se jí v ní hrabat, dokonce jí je brát a krmit ji z ruky. Před jídlem poslušně čeká až jí dovolím si je vzít. Horší je to v momentě, kdy dostane kousek jablka nebo mrkve, případně sušené ucho. Když se k ní přiblížím tak to buďto chce spolknout naráz celé nebo začne vrčet a už po mě i vyjela. Chytnu ji za ušima, přimáčknu k zemi, seřvu ji, ale příště se to opakuje znovu. Teď má průjem a veterinář mi poradil ovesné vločky s kuřetem. Málem mě u té misky sežrala, nesmím se vůbec přiblížit, hned začne vrčet. Následoval výše popsaný trest, udělala to znovu. Na absolutní poslušnost je ještě asi malá, co mám dělat? Díky za radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: boj o kostičku a jiné dobroty
PříspěvekNapsal: čtv 18. bře. 2010 19:37 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Jeanny prvá a najdôležitejšia rada je prestať s tou agresiou a neadekvátnymi trestami. A chce to rýchlu zmenu. Druhá rada je prečítať si staršie príspevky v tejto téme a pomocou funkcie "Hledat"na hornej lište poradne si vyhľadať podobné riešené problémy, zadaním napr. "vrčí při jídle", "agrese při jídle" a pod.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: boj o kostičku a jiné dobroty
PříspěvekNapsal: čtv 18. bře. 2010 20:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Kddyby ses jí nehrabala v misce a nebrala jí jídlo, neměla by důvod si ho hlídat. Kdybys nepoužívala vůči ní agresi typu přimáčknutí k zemi a řev, nebyla by ona agresivní na tebe. Pejsek ti vždycky vrátí to, co do něj vložíš. Uber na tlaku, přečti si příspěvky a začni pracovat na vašich dobrých vztazích. Protože jsi udělala tak hrubé chyby, že budeš mít co dělat získat si její důvěru zpátky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčí, když jí chci něco vzít
PříspěvekNapsal: pát 19. bře. 2010 11:08 
Offline

Registrován: úte 16. bře. 2010 22:22
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha - západ
Já už to tu skoro všechno přečetla. Škoda , že jsem tu nezačala. Napůjčovala jsem si knihy v knihovně a to byl kámen úrazu. Navíc sousedi - to si nesmí dovolit, to jí musíš zatrhnout dokud je malá!!! Takže jí mám dát žrádlo do misky a odejít? Pokud dostane nějakou dobrůtku tak nerušit dokud to nastláská? Co mám ale dělat venku? Na zahradě s ní nejsem pořád a ona doslova luxuje kočičince (sousedi mají pět koček, které naši zahradu milují), když jdeme na procházku, tak jsou to zase zaječí lentilky. Na povel fuj s tím uteče dál ode mě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčí, když jí chci něco vzít
PříspěvekNapsal: pát 19. bře. 2010 11:23 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Máš dát povel k přivolání, ne nějaké fuj.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčí, když jí chci něco vzít
PříspěvekNapsal: pát 19. bře. 2010 11:47 
Offline

Registrován: úte 16. bře. 2010 22:22
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha - západ
Fajn, ale nepřijde (v jiných případech přibíhá s radostí pro piškot, ale bobky jsou lepší) a na stopovačku je ještě malá. Má 4kg. Na vodítku si zase nezaběhá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčí, když jí chci něco vzít
PříspěvekNapsal: pát 19. bře. 2010 11:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
život je otázkou priorit...
a jinak rozlišuj žrádlo v misce a pamlsky které jí dáš x nalezené fujtajbly. To první jsi jí dala, tak proč jí to brát? To druhé si nepřeješ aby vůbec zvedala, tak jí to dej jasně najevo. Jo a vždy je lepší tohle řešit v okamžiku kdy má pes nad fujtajblem otevřenou tlamu s cílem uchopit a sežrat, než o vteřinu později, kdy už uchopil a žere (a může s tím utíkat). Přečti si celé tohle téma


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčí, když jí chci něco vzít
PříspěvekNapsal: pát 19. bře. 2010 12:56 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Měla jsem to štěstí, že jsem šla akorát okolo, když mi fena ponořila čumec do kočičího písku. Čapla jsem ji za ocas a docela razantně odhodila bez jediného slova. Písek jakoliv použitý kočkou přestal pro ni existovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčí, když jí chci něco vzít
PříspěvekNapsal: pát 19. bře. 2010 12:59 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Přesně o tom to celé je, o tom precizním načasování.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčí, když jí chci něco vzít
PříspěvekNapsal: pát 26. bře. 2010 19:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 28. říj. 2009 20:32
Příspěvky: 673
Bydliště: Vršovice / N. Sedlo
Desenský píše:
Přesně o tom to celé je, o tom precizním načasování.


A když jsem toto načasování měla - pes štěkal, dostal kousanec rukou do zadního stehna, pochopil, ale 3 dny chodil jako připos... a tvářil se, že já mu bůhví jak ublížila?

_________________
Každý je tu proto, aby se něčemu naučil...
S přáním pěkných dní, Soňa, Jíra a kočičáci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčí, když jí chci něco vzít
PříspěvekNapsal: pon 29. bře. 2010 08:48 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
doisso píše:
... 3 dny chodil jako připos... a tvářil se, že já mu bůhví jak ublížila?

No a co jako? Když tě zastaví policajti za překročení rychlosti a osolí tě pokutou, také jsi z toho nadšená?... Prostě o co si kdo řekne, mělo by se mu splnit a důsledky jsou jeho problém, ne toho, kdo je nástrojem splnění těch důsledků.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčí, když jí chci něco vzít
PříspěvekNapsal: čtv 29. dub. 2010 19:35 
Offline

Registrován: úte 16. bře. 2010 22:22
Příspěvky: 4
Bydliště: Praha - západ
Ahoj všichni, tak jsem tu po pár týdnech zpět. Tarinka je zlatíčko, trénujeme přivolání (už i na cvičáku) a scény kolem krmení se uklidnily. Nasypeme krmení a odejdeme. Když dostane dobrůtku většinou si ji odběhne sežrat dál od nás, takže jsme se naučili všichni vrčení a vyjíždění předcházet. Dnes jsme si šli hrát k sousedům, mají 3-měsíční štěně, Tara se s ním kamarádí. Sousedka nechala ležet misku s krmením pro jejich psa na terase a já si toho nevšimla. Má ji tam celý den a žere průběžně. Tara se do toho samozřejmě s vervou pustila a sousedka jí chtěla misku vzít, se slovy "ukaž, to už není dobrý". Tara na ni vyjela. Jak ji to mám odnaučit? Doma jsme vyškolený, ale máme s nimi jet na dovolenou a možná tam bude ještě více psů. Nerada bych aby Tara některého pokousala, protože bude chtít jeho jídlo!!! Díky za radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčí, když jí chci něco vzít
PříspěvekNapsal: čtv 29. dub. 2010 21:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Myslím, že jediná rada je - mít psa pod dozorem a nenechat jí cpát se do misek jiným psům, než se naučí smečkové krmení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Agrese...
PříspěvekNapsal: pon 24. kvě. 2010 19:13 
Offline

Registrován: sob 22. kvě. 2010 19:12
Příspěvky: 1
Bydliště: Šumperk
Dobrý den, mám podobný problém, můj pes po mě i po všech členech vyjíždí většinou to bývá, že si najde nějakou věc a brání si ji a nechce se ji za žádnou cenu vzdát, nebo když leží v pelechu tak zničeho nic začne vrčet tak to se k němu moc nepřibližujem...Ale když je potřeba tak dostane zavyučenou, ale později udělá třeba to samé... Mám psa jack russell teriera a má jeden rok.Děkuji za rady ocením vše :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčí, když jí chci něco vzít
PříspěvekNapsal: úte 25. kvě. 2010 11:11 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
barbora v tejto, aj v ďalších témach v sekcii o agresivite nájdeš veľa užitočných informácií. Toto sú chyby evidentné už pri prvom príspevku:

barborasittova píše:
...tak to se k němu moc nepřibližujem...
...tak dostane zavyučenou,...


Čítaj ďalej a iste ich nájdeš viac, aj správne riešenie.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při jídle
PříspěvekNapsal: stř 15. zář. 2010 07:53 
Offline

Registrován: úte 15. zář. 2009 19:41
Příspěvky: 35
Včera jsem svýmu kokroušovi dala vepřový ucho odnesl si ho na místo,už s ním byl jednou problém když byl štěně a dost na mě kvůli uchu zaútočil, teď si ho ale tak v klídku kousal,už se šlo spát a on si s uchem vylezl z místa a lehl si s ním do dveří, když jsem ho chtěla po tmě překročit tak nevrle zavrčel, já rozvítila,dala jsem vypadni,ucho vzala schovala,prošla a šla si lehnout po chvíli jsem si uvědomila,že asi není dobré takhle skončit,tak jsem si ho zavolala do postele,pochválila a odeslala na místo.Chtěla bych poprosit o nějaké postřehy.Asi by bylo lepší po odvolání dát "ke mně" pochválit a nechat ho ucho dožrat,z toho bych měla dobrý pocit,ale to mě napadlo až potom když jsem situaci důkladně promýšlela :dontknow:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při jídle
PříspěvekNapsal: stř 15. zář. 2010 08:16 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
vubec bych mu ho nebrala pronesla bych něco jako aby si se nepo... a odešla

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při jídle
PříspěvekNapsal: stř 15. zář. 2010 08:25 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Brát psu něco legálního, co si hlídá, posiluje to samotné hlídání, jelikož k tomu má skutečný důvod. Pouhé zavrčení přecházím jen nějakou arogantní hláškou, při které je cílem, aby pes pochopil, že mu totálně kašlu na něco, jako v tomto případě na nějaké oslintané ucho, ale je lepší se mi klidit z cesty, když procházím. Pokud mu vadím u jeho předmětu zájmu, má si ho v tichosti přemístit a ne být hubatý. Pokud má kecy, jen si psa přivolám, ale předmět nechám ležet, kde je, maximálně mu ho přemístím a pošlu psa za ním. Nevyvolám tak u psa pocit, že mne předmět zajímá natolik, aby měl důvod si ho hlídat, jen si udržuji respekt vůči tomu, jak se ke mně vyjadřuje.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při jídle
PříspěvekNapsal: stř 15. zář. 2010 09:50 
Offline

Registrován: úte 15. zář. 2009 19:41
Příspěvky: 35
Moc děkuju za reakce, potvrdili mi větší správnost spíše mojí druhé neprovedené varianty.Tak dneska mu dám zbytek a když zas bude držkovat, vyřeším to přes přivolání a případné přemístění. Moc díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při jídle
PříspěvekNapsal: stř 15. zář. 2010 19:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30. srp. 2010 16:24
Příspěvky: 65
Bydliště: slovensko
Ja som si psa doniesla ako 8mes. a toľko mal aj môj synko a od prvého dňa (keďže malý mu liezol do misky) som Cera hladila a hovorila mu dobrý... všetci sa chcú napapať :laughing7: a veľa krát jedli aj spolu :? Neviem či to bolo oki, ale je to oki teraz... Oco mal psa, okolo ktorého sme ani prejsť nemohli keď žral, tak som sa tomuto chcela vyhnúť :rolleyes: úspešne :finga:

_________________
Hoci mnohí ľudia nevedia, čo je dobro, predsa ho majú v sebe...KONFUCIUS...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Agrese při jídle
PříspěvekNapsal: čtv 16. zář. 2010 18:44 
Offline

Registrován: úte 15. zář. 2009 19:41
Příspěvky: 35
to zuzkafunny:tak to mate asi pohodare,on je ale pes a pes :rolleyes: :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčí, když jí chci něco vzít
PříspěvekNapsal: čtv 24. úno. 2011 22:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 27. led. 2011 21:32
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha
Ahoj všem, snad jsem na správném místě poradny :-) U našeho 1,5 rtw nalezeného jsme už vystopovali jeden závažný problém. Již 3x nás kousnul-1. táta mu bez upozornění chtěl vzít míček; 2. já ho odsunula nohou od kusu dřeva, který mi ukradl a do třetice byl pod stolem, kde mají pelech ostatní psi a žužlal pelech. Tatá tam omylem dal nohu a Dante mu ji chtěl prokousnout jako mě, naštěstí měl kožené boty s kovovou špičkou. Vždy mu po tomto dáme povel ke mně, řeknu co blbneš a pošlu na místo a nebavím se sním. Pokud mu řeknu předem povel pust je bez problémů. Ale to neřeší, když bychom mu někam omylem dali ruku nebo nohu!Od Rudy jsem se dočetla toto:
Citace:
Když už po mně něco vyletí, neucuknu, klidně se nechám kousnout a zcela rezolutně ukázním psa za tu drzost, že si dovolil mi něco vnucovat a ještě k tomu po zlém.
Jak ho mám rezolutně ukáznit??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčí, když jí chci něco vzít
PříspěvekNapsal: čtv 24. úno. 2011 22:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Tohle bych viděla na osobní řešení, po netu rozhodně nepoznáme jak jít zrovna na tvého psa. Obecně se dá poradit hlavně snižovat tohle "bránění". Tím že mu držím kost kterou kouše, že se přetahujem o balónek na šňůrce... prostě moje (kohokoliv) končetina u žrádla/míčku = tohle znám, nic špatného se neděje. Ta druhá strana - ukáznění - je vždycky ošemetná, protože to co na jednoho psa ani nezabere, na jiného je to pravé a třetího tím srazíš moc.Je důležitý správný okamžik, správná síla, ale i včasné a správné ukončení...

A prosím barvičky NE! Když chceš citovat, použij kód "Quote", podrobný návod na kódy je v technických informacích.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčí, když jí chci něco vzít
PříspěvekNapsal: čtv 24. úno. 2011 22:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
xnika píše:
Jak ho mám rezolutně ukáznit??


Vzhledem k tomu, že jeho skóre je už 3:0 je tohle na osobní konzultaci, ani ne na telefonát.
Je třeba ho "kousnout" v ten daný moment víc = efektivněji, aby pochopil, že je mnohem lepší jít stranou nebo neřešit "kraviny". Je třeba to udělat přesně v ten moment, kdy se zakousne a sledovat reakce, jestli mu docvakne, že přestřelil nebo jestli to bude chtít dál hrotit. Podle toho volit následný postup. Nedá se to dost dobře popsat tak, aby to bylo správně pochopeno a proto je lepší jednou vidět, než stokrát číst :wink:

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčí, když jí chci něco vzít
PříspěvekNapsal: čtv 24. úno. 2011 22:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 27. led. 2011 21:32
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha
On jinak při hře vše pouští bez problémů i mi dává sám všechny hračky. I jsem zkoušela mu po chvíli vzít buvolí kost, tedy s povelem pust a bez problému ji pustil odsedl si a pak jsme se spolu a s ní(kostí) honili a hráli si. a nakonec ji v klidu sežral. Bohužel kousnout si ho nedovolím, obávám se nebo spíš cítím, že by to skončilo mým prokousnutým krkem :( Už 2x byl totiž vrácen majiteli pro agresy, jak víme z jeho čipu od původních majitelů.
Za barvu se omlouvám :dozdi:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčí, když jí chci něco vzít
PříspěvekNapsal: čtv 24. úno. 2011 23:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
:D to "kousnutí" jsem taky dal do uvozovek, protože se nejedná o kousnutí v pravém smyslu toho slova. :lol:
Proto jsem také psal, že je nejlepší s tímto zajet k Rudovi, kde se dají takové situace nasimulovat a vidět jejich řešení v reále. Dá se to dobře a správně vyřešit.

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčí, když jí chci něco vzít
PříspěvekNapsal: čtv 24. úno. 2011 23:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 27. led. 2011 21:32
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha
No já četla, že to kousnutí se dá provést rukou, ale tátu už s prokousnutou rukou máme, takže .... :roll:
Jinak už jsem chtěla jet na free ted v Praze, ale drahoušek neustále trpí průjmem #-o Už jsem mu koupila tu Nuovu Futtoru, tak uvidíme, snad bude v pohodě. Jestli se tím dřív tedy neudáví, jsou to hrozně mrňavý kuličky. Jinak z jiného soudku drahoušek vrčí, tedy spíš chce sežrat jakoukoliv navštěvu. Ale po seřvání pak vedle nás ležel v kldiu. Tak to snad časem zvládnem :book3:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčí, když jí chci něco vzít
PříspěvekNapsal: pát 25. úno. 2011 06:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Nejdete na to dobře, podle mého názoru. On chce sežrat návštěvu - agrese, vy ho seřvete - agrese..., nic moc. Proč mu nedáte najevo, že návštěva je vítána a on nemá důvod ani pravomoc cokoli organizovat a řešit? Chtělo by to nastolit důslednost, klid a pohodu. Objednejte se co nejdřív na konzultaci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčí, když jí chci něco vzít
PříspěvekNapsal: pát 25. úno. 2011 09:02 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 27. led. 2011 21:32
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha
Já si totiž jaksi nedovedu představit, že budu psovi vysvětlovat jak jen ta návštěva hodná a Dante se mezi bude div ne vzpínat na zadních, aby ho sežral. Možná to taky trochu vyprovokovala rotvice Sára, neboť ta sice lidi miluje, ale je to blbka, při každém hlazení vrčí. Podotýkám, že i na zádech. Nikdy nám to nevadilo, až teď se bojím, že nový pes to nechápe. Asi je pro něj nelogické, že když ji hladí cizí člověk, ona má vyceněné zuby. :rolleyes:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčí, když jí chci něco vzít
PříspěvekNapsal: pát 25. úno. 2011 09:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 19. bře. 2007 09:09
Příspěvky: 2169
Bydliště: Modletice
Tak tohle důvěrně znám, Aika mi dělala to samé. Pomohlo budování důvěry, přesvědčit psa, že moje přítomnost u žrádla může být vždycky jenom ku prospěchu, misku nohou podržím, když se posouvá po podlaze, přidám do ní něco dobrého, ruka drží kost či pamlsek a pod. Totéž u hraček, míček beru proto, abych ho mohla hodit, fujtajbly beru výměnou za něco dobrého atd. Samozřejmě taky hodně pomohlo dobře naučit povel pust, ale to vy už máte.

_________________
Zuzka
http://www.clovekpritelpsa.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčí, když jí chci něco vzít
PříspěvekNapsal: pát 25. úno. 2011 09:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
xnika píše:
Já si totiž jaksi nedovedu představit, že budu psovi vysvětlovat jak jen ta návštěva hodná ... rotvice Sára.... při každém hlazení vrčí. Podotýkám, že i na zádech.


K tomu vrceni-ne vzdy musi byt zvuky podobne vrceni znamenim agrese. Bohuzel, to se po netu opravdu neda posoudit proc vrci a jestli je to skutecne vrceni, nebo mruceni.
K navsteve - pujde to. Mam dogouse a kdyz byl mlady, vydesil mi ho znamy. Na hody prisel s pruvodem, opily, v kostymu medveda a zacal ho honit po zahrade. Pozdeji prisel k nam a pes na nej stekal. Takze jsem psovi rekla, co blbnes, nechala ho stekat a navstevu privitala hlasite a velice mile, prehnane a dele objala (znamemu jsem jenom rekla, at si psa nevsima, nediva se na nej at dela cokoliv). Zavedla jsme ho domu, sedli jsme si a povidali. Pes nas hlidal, napjaty jak struna a pak kdyz videl, ze se nic nedeje, nemini mne sezrat, tak se uklidnil a ted uz jsou spolu v pohode a pes ho vita.
Je to jiny pripad, ale jde to i s velkym desivym psem.
Nekdo at Danteho jisti voditkem, aby nemohl napadnout ciziho, ale at tam neni tah, at ma pocit, ze je volny. Vy se nebojte niceho a tvarte se, ze navsteva je straasne vitana, budte v klidu a vesela a psa si nevsimejte, nebo se na neho akorat nechapave podivejte, ze co dela. Takhle bych to delala ja, ale urcite vam tady i jini daji radu.
Na netu nikdo vaseho psa ani vas nezna a ty rady jsou jen hodne obecne a nemusi se hodit zrovna pro vas. Osobni navsteva by asi byla lepsi.

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčí, když jí chci něco vzít
PříspěvekNapsal: pon 28. úno. 2011 13:08 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 27. led. 2011 21:32
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha
Díky moc za rady :-)
O víkendu jsem ho vzala během procházky do naší hospůdky, ať si zvyká mezi cizí lidi. Pro jistotu tedy s košíkem. Choval se vcelku v pohodě, ale problém s vrčením nastal vždy když na něj někdo ze známých promluvil nebo se na něj podíval. Ale na druhou stranu je v klidu neboť si klidně lehne na záda a vystrčí na mne břicho na podrbání.
Další problém, ale nastal, když jsem včera odjela z chaty. Máma pekla a Danťouš si usmyslel, že trouba je jeho. Vrčel na mámu, když jí chtěla otevřít a poté i na tátu, když ho posílal na místo. Nakonec tam šel, ale na tátu pak vrčel celý večer, když okolo něj procházel ??!! To fakt nechápu.
Ke mně se už chová docela normálně, i se nám podařilo, že věci (dříví, hračka...), které si hlídal mi po slovním komentáři (Pusť, a poté nějaké milé kecičky okolo) vždy bez zavrčení dal. =D>
A už jsme bez průjmu, tedy kromě procházek, takže brzo na Vlčáry \:D/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčí, když jí chci něco vzít
PříspěvekNapsal: ned 13. bře. 2011 13:12 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Připadá mi to jako strachové vrčení a ne že si něco hlídá. Nebo spíš ten strach převládá.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčí, když jí chci něco vzít
PříspěvekNapsal: pon 14. bře. 2011 00:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Eva Štemberová píše:
Připadá mi to jako strachové vrčení a ne že si něco hlídá. Nebo spíš ten strach převládá.

Tiež mi to tak pripadá.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčí, když jí chci něco vzít
PříspěvekNapsal: pon 14. bře. 2011 20:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 27. led. 2011 21:32
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha
Tak u Danteho to s návštěvami už vypadá dobře, několik známých už u nás bylo a ani nezavrčel. Vždy ho pro jistotu mám na vodítku, ale jen si k nim jde čichnout a pak si nevšímá =D>
Ale s kousáním nás to vypadá pořád stejně. Tátu zase hryznul, za to, že na něj když spal šlápnul. Ale to se dá pochopit, pak se teda chodil tátovi pořád omlouvat. Takže to jsme mu prominuli.
Myslíte si, že jeho ostatní kousání je ze strachu? Jako, že mu to vezmu a už nevrátím?
On má občas takové divné záseky, když mu dám povel např. vypadni nebo místo. Tak se z něj stane socha, čumí na mě zpríma a když neustoupím z povelu začne vrčet. Většinou když vstanu jdu mu ukázat kam že jako má jít tak se začne dívat úplně zvesela?? Jinak těmto povelům rozumí moc dobře, ví co po něm chci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčí, když jí chci něco vzít
PříspěvekNapsal: pon 14. bře. 2011 20:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 04. úno. 2010 16:05
Příspěvky: 661
Bydliště: Brno
tak když spím a někdo by na mě šlápl asik by se se zlou potázal taky :twisted: a velice rychle a dlouho bych ho neměla ráda! jak říkáš tohle byla vaše chyba.... to zcepenění je podle mě z nepochopení a možná přílišného tlaku, v tu chvíli si třeba nespojil, že dělal něco, co neměl a byl káravým hlasem(s agresí) vyprovozen. Chce to možná zvolnit. Cvičit povely dát couračku a navigovat. V klidu ale důsledně. Myslím, že se prostě bojí, protože od vás zažil nepřiměřený trest který nepochopil. to pochopení mi tam místy chybí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčí, když jí chci něco vzít
PříspěvekNapsal: pon 14. bře. 2011 20:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 27. led. 2011 21:32
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha
Možná na něj jdu trošku rychle, ale prostě mám další 3 psy a na ty když zasičím tak vědí, že např. nemají loudit a když to nepomůže tak lehce zvednu hlas a pošlu je někam pryč. U něj to spíš vypadá, že sice ví, co se mi nelíbí, ale rozhodne se, že prostě v tu chvíli neudělá co má. Já už to pak beru tak, že zkouší co vydržím.
No a couračku, bych doma ocenila, ale myslím že by se kvůli ní ve smečce poprali. Neboť by se o ní určitě začli přetahovat a Dante by mohl někoho ve smečce kousnout, když by ho v podstatě tahali za krk.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčí, když jí chci něco vzít
PříspěvekNapsal: pon 14. bře. 2011 20:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Ad kousnutí ze spaní - pochopitelné, ale přesto si to nesmí dovolit. Neřešit agresí, ale aspíš "vo co ti jako jde?" Prostě udiveně a pohoda. A co se týče ztuhnutí po povelu - tam to uhrát taky napohodu tím, že se mu přátelsky pomůže. On prostě neví a bojí se.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčí, když jí chci něco vzít
PříspěvekNapsal: pon 14. bře. 2011 20:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
xnika píše:
Možná na něj jdu trošku rychle, ale prostě mám další 3 psy a na ty když zasičím tak vědí...
Oni vědí, ale ví taky Dante? Copak už se plně začlenil do smečky a zvládl váš způsob komunikace? Třeba na něj nefungujou tvoje zažitý postupy a rituály. Snažila bych se být maximálně srozumitelná a jednoznačná, hlídat si i řeč těla, myslet krok dopředu a stále jednat v klidu - nezvedat hlas, koukat kam šlapu a pod. Nečekat, že pes pochopí zasyčení a zvýšení hlasu, ale třeba dát si ho k noze a odvést ho na místo (příklad).

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčí, když jí chci něco vzít
PříspěvekNapsal: pon 14. bře. 2011 21:05 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 27. led. 2011 21:32
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha
Můj odhad je, že ví. Ale je u nás přeci jen 2 měsíce :dontknow:
Jiný příklad jeho chování: Sedím na gauči a mažu si ruce krémem on zvědavě kouká co tomám a když mu dám čuchnout tak chce krém spapat. Tak řeknu počkej a dej mi pac. Dá mi ji ale začne trochu zle vrčet, tak mu ji pustím. Opakuji to a on znovu začne vrčet. tak zavřu krém a on odejde. Jindy mi ale pac podává s nadšením a baví ho. Kruci proč vrčí, protože to prostě zrovna v tu chvíli nehce dělat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčí, když jí chci něco vzít
PříspěvekNapsal: pon 14. bře. 2011 21:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. kvě. 2009 09:13
Příspěvky: 782
Bydliště: Kladno
xnika píše:
Dá mi ji ale začne trochu zle vrčet, tak mu ji pustím.


A je to 100% zlé vrčení???Spousta psů si prostě jen tak povrčává...můj je toho zářným příkladem.Ten je ukecanej jak rádio.

_________________
Linda a Jackie


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčí, když jí chci něco vzít
PříspěvekNapsal: pon 14. bře. 2011 21:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 27. led. 2011 21:32
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha
Jsem zvyklá, že rotvíci vrčí, ale u něj mám strach. Neboť jeho vrčení většinou přejde do kousnutí. Ale je fakt, že jindy to neřeším např. když leží na zádech a pod.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vrčí, když jí chci něco vzít
PříspěvekNapsal: úte 15. bře. 2011 20:38 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Vrčí, protože se bojí (pravděpodobně). To, že povely zná, ještě neznamená, že bude v pohodě při všech situacích. Řekla bych, že tím vrčením říká něco ve smyslu "Nevím co cheš, nevím, co bude následovat, bojííííím". To, že po zavrčení packu pustíš je špatně. Chtělo by to osobní ukázku na Vlčárech, tam bys pochopila hned. Je to totiž o tom, jaký pocit, energii ke psu posíláš. Pokud u něj hrozí, jako že ano, kousnutí, dejte mu pernamentně košík - pohodlný, přes který může pít, žrát, spát, zívat apodobně.
Takže: on sice asi ví, co znamená který povel, ale neví co znamená situace. Zvlášť, když je ze strany člověka jiná, než suevréní, pohodová a sebevědomá reakce, chování, kterým psu ukáže a v klidu navede (třeba po milionprvé), co má udělat.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 348 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!