Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 20:55
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bojí se o sebe a ohání se
PříspěvekNapsal: sob 02. úno. 2013 21:21 
Offline

Registrován: pát 07. pro. 2012 23:12
Příspěvky: 2
Bydliště: Praha
Dobrý den, před 4 měsíci jsme si z útulku vzali menšího křížence, je mu asi rok a půl. Většinu času je to neskutečný mazel, je přátelský k lidem i psům, ale občas dochází k situacím, kdy na někoho s vrčením vyjede. Snažila jsem se vysledovat souvislosti a myslím, že se prostě bojí. Když dospěje k závěru, že je ohrožen on a nebo někdo jiný, vystartuje, a zase podle jeho strachu je to od lehkého dotyku zuby až po zakousnutí (to tedy udělal zatím jen jednou a při jeho velikosti je to spíš nepříjemné).

Reaguje takhle obvykle v situaci, kdy nemá kolem volný prostor a vůči němu se něco nebo někdo pohybuje, pokud se někdo chová podle něj podezřele nebo na manipulaci s ním, která se mu nezdá.

Třeba v autě si manžel sahal pro brýle směrem k němu. Nebo když se ve tmě připletl dceři pod nohy, ona o něj zakopla a za ním se najednou objevil nějaký předmět, takže neměl kam uhnout (to se v panice zahryzl).

Hodně se to už zlepšilo, ale teď jsme nově narazili na kapání do uší. Poprvé z toho byl vykulený, podruhé trochu zavrčel a potřetí by nás pokousal všechny. Pak zalezl na půl hodiny pod stůl a odmítal se hnout. Přitom ho to asi nebolí, hladit se přes uši nechá bez problémů. Vím, že se radí kapat nenápadně, ale nevím jak to v praxi udělat, když mu musím ucho otočit, abych se do něj dostala a to už mu vadí. Představa, že se s ním budu týden prát se mi vůbec nelíbí , navíc co to udělá s jeho důvěrou. Nemáte nějaký tip co s tím?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bojí se o sebe a ohání se
PříspěvekNapsal: ned 03. úno. 2013 18:12 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Řešení je sice snadné, ale ne po netu. Telefon na mne je nahoře na této stránce.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bojí se o sebe a ohání se
PříspěvekNapsal: úte 26. lis. 2013 02:02 
Offline

Registrován: ned 10. lis. 2013 13:26
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha/Olomouc
Zdravím,
mám v péči tříletého yorkshira Otíka. Je to rozmazlenec na entou.
Většinu situací řešíme bez větších problémů. Někdy ale nevím jak rychle zareagovat správně.
Když nastane situace, kterou nejspíš zná a má s ní špatné zkušenosti, vrčí, ohání se a "běsní" (nevnímá, snaží se kousnout, když už kousne, nepustí a vrčí při tom). Jen doma, venku ne.
Beru to pomalu, předcházím situacím, kdy chytá ty "hysteráky". Pak to není tak zlé - třeba vrčí, ale jak mu dám čas, nechá toho, i když je pořád vidět, že se bojí.
Doma mít vodítko nemůže, páneček by to sundal. Páneček k němu také nijak zvlášť nezmění chování, ale když vidím, co Otík zvládl, tak věřím, že se s tím srovná.
Zřejmě když dělá chudinku, má pozornost a když dělá vraha, má klid.
Snad se to lepší (v tom "běsnění", když na mě vidí, jakoby znejistěl, zjišťoval, že to nikam nevede, ale ruku do ohně za to nedám).

Tak se ptám:
1) Jak ho mám (a mám vůbec?) v tom "útoku" uchopit, aby to někam mohlo vést a já ho akorát víc neblokovala?
2) mám se chovat jakože "po mě se teda rozhodně nevyjíždí", nebo že "až se tele uráčí vyblbnout, zjistí, že o nic nejde", nebo jinak?
3) mluvit (jak?)/nemluvit/...
4) Co pak? nechat ho utéct k pánečkovi do pokoje a nechat být/ vzít ven (i kdyby jen na 5 minut)/ zkusit pár povelů/ něco jiného?
5) Víte buďto jak přesvědčovat tvrdohlavé lidi k zájmu o výchovu psa, nebo jak se psi srovnávají se dvěma odlišnými systémy fungování?

Díky, Katka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bojí se o sebe a ohání se
PříspěvekNapsal: pát 29. lis. 2013 10:01 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Nikdy nemůže fungovat náhradní dočasná výchova za někoho jiného. Naopak bych si dovolil tvrdit, že se situace začne zhoršovat, už jen kvůli "šprajcům" ze strany psa. Zkuste přesvědčit majitele, aby si sem s vámi a psem udělal výlet. Během krátké doby umím naučit základní postupy.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!