Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 14:09
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Cushingův syndrom
PříspěvekNapsal: čtv 22. zář. 2011 11:02 
Offline

Registrován: úte 20. zář. 2011 11:04
Příspěvky: 2
Bydliště: Jeseníky
Ahoj,
jsem Vaším novým členem, právě čtu Vaší knížku, jsem z ní nadšená, moc pejsky miluji. Máme doma 2 jezevčíky (asi rozmazlené, jak nemáte rád) ale jsou pro mě strašně moc důležití (Vy víte) :heart: . Lorinka má 12 roků a MVDr. ji přišla na cushingův syndrom. Chemická léčba je prý dost riskantní a tak dáváme v homeo cortizol a na játra nějaké homeo. Zdá se mi, že to moc nezabírá. Je jí sice 12 let ale je ještě veselá, má chuť do života... Nedalo by se jí nějak pomoct Vaší léčbou? Děkuji předem :cry:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cushingův syndrom
PříspěvekNapsal: úte 15. led. 2013 11:12 
Offline

Registrován: pon 14. led. 2013 13:45
Příspěvky: 3
Bydliště: Nádražní 1006, Týniště nad Orlicí
Dobrý den,
nám před týdnem také diagnostikovali cushingův syndrom a teď jsme z toho nešťastní, protože léčba vetorylem je strašně drahá a pro nás tudíž nedostupná. Chtěla jsem se vás zeptat přesně na název homeopatického léku, který váš pejsek užívá, protože nechci jen tak sedět a koukat se jak mi celkem mladý pejsek odchází jen proto, že nemám dost prostředků, abych mu pomohla. Mám 8 letou fenku bostonského teriéra, kterou původní majitel několik let týral a zhruba ve čtyřech letech jsem ji od něj odkoupila a snažila se jí pomoci dát alespoň do relativně dobrého stavu. Máme za sebou několik operací a spoustu léků a už to rok a půl vypadalo, že se vše srovnalo a můžem si spolu užívat. Bohužel od léta se její stav začal měnit a nakonec jsme zjistili že má špatnou štítnou žlázu a bohužel to nebylo všechno a přidal se i cushingův syndrom. S naším veterinářem se snažíme najít nějakou jinou o něco levnější léčbu, ale zatím bez úspěchu.
Předem vám děkuji za informaci.
Hezký den. Martina


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cushingův syndrom
PříspěvekNapsal: úte 15. led. 2013 14:20 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Na cushingův syndrom je několik akupunkturních bodů. Číslo na Pavla je v tématu Akupunktura.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cushingův syndrom
PříspěvekNapsal: stř 16. led. 2013 10:50 
Offline

Registrován: úte 20. zář. 2011 11:04
Příspěvky: 2
Bydliště: Jeseníky
Dobrý den, jsem strašně ráda, že homeopatikum cortizol (který jsem sháněla po půlce zeměkoule, nakonec vyšla Anglie) krásně na mojí fence třináctileté zabral. Jiný pejsek, léčený vetorilem, už prý nevydržel tolik chemie. Mé rozhodnutí bylo správné ohledně homea. Ikdyž jsem na to moc nevěřila. Lorince taky zabraly Shindeleho minerály, než jsem cortizol sehnala - vřele doporučuji, dělají zázraky. Je to takový prášek plný minerálů, který se přidává do jídla (je určeno pro lidi). Dá se lehce objednat. Homeo není tak drahé jako léčba vetorilem. Mám ten cortizol min. na rok a půl a celé mě to vyšlo z Anglie i z poštovným na 20,65 liber. Když tak mi pošlete e-mail a já vám napíšu podrobnosti o firmě. Ať se daří!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cushingův syndrom
PříspěvekNapsal: stř 16. led. 2013 14:21 
Offline

Registrován: pon 14. led. 2013 13:45
Příspěvky: 3
Bydliště: Nádražní 1006, Týniště nad Orlicí
Dobrý den, děkuji za odpověď. Posílám e-mail, protože vážně budu moc ráda za tuto alternativu a když nebudu muset do pejska cpát zbytečnou chemii. Napište mi prosím i přesný název přípravku, abych věděla co mám objednat. Mám v Anglii známou a mohla by mi to koupit. Ale radši mi napište i tu firmu kde se to dá objednat. Ať mám šanci to sehnat pokud by známá nemohla. Předem moc moc děkuji. Jsem ráda, že váš pejsek je už vpohodě. já jsem si zatím objednala alespoň bachovy kapky, protože by prý taky měly pomoct, zatím než seženu to homeopatikum a než se vrhneme na akupunkturu.
e-mail: slunicko.martina@seznam.cz
Hezký den


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cushingův syndrom
PříspěvekNapsal: stř 30. led. 2013 21:18 
Offline

Registrován: stř 30. led. 2013 00:13
Příspěvky: 1
Bydliště: Jeseník
Pája_Jezevčík píše:
Dobrý den, jsem strašně ráda, že homeopatikum cortizol (který jsem sháněla po půlce zeměkoule, nakonec vyšla Anglie) krásně na mojí fence třináctileté zabral. Jiný pejsek, léčený vetorilem, už prý nevydržel tolik chemie. Mé rozhodnutí bylo správné ohledně homea. Ikdyž jsem na to moc nevěřila. Lorince taky zabraly Shindeleho minerály, než jsem cortizol sehnala - vřele doporučuji, dělají zázraky. Je to takový prášek plný minerálů, který se přidává do jídla (je určeno pro lidi). Dá se lehce objednat. Homeo není tak drahé jako léčba vetorilem. Mám ten cortizol min. na rok a půl a celé mě to vyšlo z Anglie i z poštovným na 20,65 liber. Když tak mi pošlete e-mail a já vám napíšu podrobnosti o firmě. Ať se daří!

Dobrý den.
Byla bych Vám velice vděčna za jakoukoliv informaci o homeopatiku Cortizol. Jsme z Jeseníku a nevíme kde ho sehnat, paní veterinářka se ho pokoušela objednat, ale zatím nedošel a náš pejsek se trápí.
Děkuji Šustková, marketa.beth@post.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cushingův syndrom
PříspěvekNapsal: pát 01. úno. 2013 11:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 30. lis. 2008 23:13
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha 6
Bakouškovi byl také před 10-ti dny diagnostikován cushingův syndrom. Léčba Vetorylem ho bohužel po čtyřech dnech dostala na kapačky. Jeho podávání jsme samozřejmě ukončili a včera jsme byli navštívit homeopata Michala Jiřičku. Doporučil mi podávat cortizol jako podporu k homeu namíchanému přímo pro něj. Taky mi dal tipy, kde se dá cortizol sehnat: nejlepší je anglická lékárna helios.co.uk(kterou mi doporučila i Pája-Jezevčík), pak rakouská remedia-homeopathy.com, a nakonec trochu dražší německá gudjons.com

_________________
Jediné hranice jsou ty, které si dáváme sami.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cushingův syndrom
PříspěvekNapsal: pát 01. úno. 2013 16:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Kdyby to někomu z vás pomohlo, kdyby byly potíže se zasláním do zahr., hledáním na cizojazyčných webech a podobně - do Rakouska cca. jednou za měsíc jezdím, můžu si tam i něco nechat poslat, pokud bude potřeba tak i pomůžu s němčinou při objednávce.

Všem cushingům přeju co nejmíň potíží a Bakouškovi posílám jedno speciální podrbání!

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cushingův syndrom
PříspěvekNapsal: pon 25. úno. 2013 10:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 30. lis. 2008 23:13
Příspěvky: 41
Bydliště: Praha 6
Daruji homeopatika Cortisolum LM a Mercurius LM, oboje zhruba 80ml. Prodám Vetoryl 60mg 26 kapslí za 1800,-. Původní cena 30 kapslí za 2415,-. Datum expirace 11/2014. Snad to někomu pomůže.

_________________
Jediné hranice jsou ty, které si dáváme sami.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cushingův syndrom
PříspěvekNapsal: stř 05. čer. 2013 20:32 
Offline

Registrován: stř 22. kvě. 2013 11:51
Příspěvky: 1
Bydliště: Sedlčany
Pája_Jezevčík píše:
...homeopatikum cortizol (který jsem sháněla po půlce zeměkoule, nakonec vyšla Anglie) krásně na mojí fence třináctileté zabral...

káťa a bak píše:
Bakouškovi byl také před 10-ti dny diagnostikován cushingův syndrom...


Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jak se Vašim pejskům daří nyní, po několika měsících léčby... Řeším momentálně rozhodnutí, jestli našeho pejska léčit Vetorylem nebo homeopatiky a trochu se obávám, jestli se mám spoléhat jen na homeopatika.
Díky moc. Silvie


Naposledy upravil zbynek dne čtv 06. čer. 2013 11:11, celkově upraveno 1
příspěvky sloučeny do jednoho


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cushingův syndrom
PříspěvekNapsal: čtv 06. čer. 2013 05:14 
Offline

Registrován: ned 15. led. 2012 19:17
Příspěvky: 345
Bydliště: Josefodol26,Světlá nad Sázavou
Jak ta nemoc vypadá klinicky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cushingův syndrom
PříspěvekNapsal: čtv 06. čer. 2013 08:29 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
Silvie- odpovím za Káťu- Bakoušek bohužel svůj boj již prohrál

mizsak- klinicky- výrazné pití a močení ztráta srsti .... ty jsou asi nejzákladnější

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cushingův syndrom
PříspěvekNapsal: čtv 06. čer. 2013 11:09 
Offline

Registrován: pon 14. led. 2013 13:45
Příspěvky: 3
Bydliště: Nádražní 1006, Týniště nad Orlicí
Tak bohužel i my jsme boj s touto nemocí prohráli a šlo to tak rychle, že jsme už ani další léky kromě bachových kapiček, které moji Fejdulku alespoň zklidnily, nestihli začít dávat. Cushingův syndrom se potvrdil začátkem ledna a 11.3. jsme Fejdulku museli nechat uspat, protože ten stav již byl neudržitelný. Zavodňovala se a venčit jsme ji musela každou hodinu, protože neudržela stolici a pak už se ani nemohla vyprazdňovat. Nedalo se koukat na to utrpení. :cry: ještě teď i když jsou to už tři měsíce, brečím když si na to vzpomenu. Přeji hodně štěstí všem, aby pokud se s touto nemocí potkají, aby ten boj vyhráli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cushingův syndrom
PříspěvekNapsal: stř 14. srp. 2013 13:35 
Offline

Registrován: úte 13. srp. 2013 10:55
Příspěvky: 1
Bydliště: Ústí nad Labem
Pája_Jezevčík píše:
Dobrý den, jsem strašně ráda, že homeopatikum cortizol (který jsem sháněla po půlce zeměkoule, nakonec vyšla Anglie) krásně na mojí fence třináctileté zabral. Jiný pejsek, léčený vetorilem, už prý nevydržel tolik chemie. Mé rozhodnutí bylo správné ohledně homea. Ikdyž jsem na to moc nevěřila. Lorince taky zabraly Shindeleho minerály, než jsem cortizol sehnala - vřele doporučuji, dělají zázraky. Je to takový prášek plný minerálů, který se přidává do jídla (je určeno pro lidi). Dá se lehce objednat. Homeo není tak drahé jako léčba vetorilem. Mám ten cortizol min. na rok a půl a celé mě to vyšlo z Anglie i z poštovným na 20,65 liber. Když tak mi pošlete e-mail a já vám napíšu podrobnosti o firmě. Ať se daří!

Dobrý den, můžete mi prosím zaslat nějaké podrobnější informace o firmě? Také nám zjistili cush. u naší 9 leté yorkshirky Aishi. Jsme z toho nešťastní a hledáme jiný způsob léčby než vetorylem. Zatím jsme zkusili tibetský zázrak-cordyceps. Ještě jeden měsíc a půjdeme na zátěžový test. Bojím se výsledků a proto dopředu hledám případně jiný způsob léčby. Můj e-mail: daniela.brazda@seznam.cz. Moc Vás prosím napište mi. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cushingův syndrom
PříspěvekNapsal: stř 14. srp. 2013 13:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. led. 2011 17:29
Příspěvky: 3985
Bydliště: Ostrov u Macochy
Paní Brázdová, pokud vím, tak Pája tu bývá málokdy - jistější bude, napsat jí soukromou zprávu (tlačítko SZ pod příspěvkem), to by se jí pak mělo hlásit i na mail.
Držím palce, ať se s cushingem dobře vypořádáte!

_________________
Ve snaze přetvořit svět člověk zapomíná přetvořit sám sebe (A. Platonov)
www.naturaldogfood.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cushingův syndrom
PříspěvekNapsal: čtv 25. kvě. 2017 15:23 
Offline

Registrován: čtv 25. kvě. 2017 07:09
Příspěvky: 1
Bydliště: Praha 9
Dobrý den, máme fenečku je jí 15 let. Asi před měsícem nám pan doktor sdělil, že má asi Cushingův syndrom. Odebral jí krev a poslal na testy, ale první testy syndrom nepotvrdili. za týden dělal druhý test, ten ale vyšel již hraniční. Ačkoliv z krve nebyl syndrom potvrzen, tak si pan doktor myslí, že ostatní příznaky ukazují na Cushinga a doporučuje nám nasazení léku. Bojíme se, jelikož jsme četli o vedlejších příznacích pro pejska. A jelikož našemu pejskovi je již 15 let a má ještě problémy se srdíčkem, tak mu nechceme léky nějak ublížit a nebo mu znepříjeňovat život. Nemáte s tímto někdo zkušenosti a staršího pejska?
moc děkuji Lenka Nováková


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 62 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!