Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je čtv 28. bře. 2024 22:37
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: autoimunní onemocnění
PříspěvekNapsal: pát 11. pro. 2015 21:59 
Offline

Registrován: pon 07. pro. 2015 14:11
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava
Ahoj,
má někdo zkušenost s autoimunním onemocněnim u psa? U našeho psa bylo toto onemocnění zjištěno, má špatnou srážlivost krve, bez Prednisonu 20 (kortikosteriody) mu srážlivost klesá šíleně nízko. Než mu byly léky nasazeny, dostal se až na hranici 9. Normální hodnota srážlivosti je 200-500. Nyní je asi 4 měsíce na tomto léku (0,75 - 0 - 0,5) a srážlivost je v normálu. Nicméně je nyní náchylnější na záněty (díky Prednisonu), již jednou měl ATB, nyní hrozí opět. Také se mu začaly na končetinách a břichu tvořit hnisavá ložiska (vypadající jako puchýře), pravděpodobně po nějakém poranění při běhání venku, je to lovecký pes, takže prolízá co se dá. Snažím se potírat roztokem hypermanganu a natírat framykoinem, něco se ztrácí rychleji něco pomaleji, ale nacházím každou chvíli nové ložiska.
Pokud má někdo zkušenosti a cenné rady jak se zbavit zánětů a nastartovat imunitu tím správným směrem abychom mohly vysadit to svinstvo (kortikoidy), budu mu nesmírně vděčná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: autoimunní onemocnění
PříspěvekNapsal: sob 12. pro. 2015 20:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Ten framykoin bych nedávala. Jsou to další kortikoidy. Ze své nedávné osobní zkušenosti vím, že lepší je heřmánková mastička, hlavně zklidňuje a vysušuje. Mohl by pomoct i odvar z řepíku. Určitě by stálo za to, popsat zde, co je to za psa - rasa, jak je starý x mladý, jak jste ho získala, z jakého pochází vrhu, co ostatní štěňata, prostě co nejvíc informací.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: autoimunní onemocnění
PříspěvekNapsal: pon 14. pro. 2015 10:52 
Offline

Registrován: pon 07. pro. 2015 14:11
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava
Framykoin doporučil veterinář. Po rankách zůstávají holá místa, jen jsem nešťastná z toho, že se objevují další hnisavá ložiska. Je to maďarský ohař s PP, stáří 2,5 let. Je ze tří štěňat, ze sourozenců nemá nikdo žádné potíže. Matka zdravá, doposud bez problémů a otec umřel v 7letech na epileptický záchvat, jinak dle majitelky bez vážnějších problémů. Takže nějaká dědičná zátěž není. Co se týče autoimunitního onemocnění, dle veta nelze zjistit příčinu propuknutí. Dle dostupných informací je to léčba dlouhodobá ne-li doživotní. Kortikosteroidy způsobují spoustu vedlejších účinků, sice Prednison nastartoval a vyburcoval krevní srážlivost správným směrem a do správných hodnot, ale začínají pravděpodobně nastupovat vedlejší účinky. Vet říkal, že při této léčbě bývají častější záněty, což se poprvé potvrdilo z odběru, kdy mu stoupla hodnota bílých krvinek (jiné viditelné příznaky neměl), tudíž nasadil první ATB, nyní mu před 3týdny bral opět krev a opět se mírně zvedly hodnoty bílých krvinek, chtěl nasadit opět ATB, ale jelikož je to v tak krátké době po sobě cca 2měsíce, zatím jsem je odmítla s tím, že se uvidí při dalším odběru. Jinak je pes veselý, žravý. Krmím syrovým masem (kuřecí, hovězí)+přílohy+zelenina+ovoce, dále přidávám řasu kelpu a ostopestřecový olej. Občas v časové tísni nasypu granule. Ještě jsem teď objednávala "Energy Drags Imun" na rady z jiných příspěvků a k tomu mýdlo téže značky, že bych zkusila místa i omývat.
Velké díky za reakci na náš problém


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: autoimunní onemocnění
PříspěvekNapsal: úte 15. pro. 2015 23:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Dobrý den,
veti ať dělají co umí. Jejich možnosti jsou omezené a příroda je mocnější. Nasaďte Drags Imun, nám nyní pomáhá, snažte se co nejméně chemie. Za sebe vám můžu poradit pouze to, že psychika dělá s člověkem a následně s jeho psem velké kusy. Několikrát ověřeno u sebe a mých psech. Což je spíše na osobní konzultaci. Budete mít seminář v Ostravě s Rudou, doporučuji se zúčastnit, pokud se ještě vejdete a dohodnout si osobní konzultaci. Jako podpůrnou léčbu doporučuji akupunkturu, ale určitě se zeptejte, aby to na psa nebylo moc. Ještě chybí info o tom, jak jste si psa brala, z jakých podmínek a jak probíhalo počáteční období u vás. Je to těžké po netu něco rešit, protože např. co vám nepřijde podstatné, to jiný vidí ihned. Z tohoto důvodu doporučuji osobní konzultaci. Každopádně držím palce. :wink:

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: autoimunní onemocnění
PříspěvekNapsal: stř 16. pro. 2015 20:10 
Offline

Registrován: pon 07. pro. 2015 14:11
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava
Dobrý den,
dnes dorazil Drags Imun, takže zahajíme podávání.Jen bych raději ještě poprosila o radu jak dávkovat.Pes má cca 30kg.Jinak co se týče těch podmínek odběru u štěněte, nevím co by mělo být podstatné.Dodnes se s majitelkou setkáváme, štěnata se narodila v čistém, klidném, teplém prostředí, řádně prospívala, jen snad malý kožní povrchový problém, který byl rychle odstraněn, nic víc.Adaptace u nás si myslím proběhla normálně.Bydlíme v bytě, Enzo je náš právoplatný člen rodiny, takže kontakt s námi neustálý, samozřejmě až na vyjímky, kdy jsme v práci a děti ve škole. Začátek byl trochu těžší, než si zvykl na to, že se mu smečka když ráno odejde, tak i vrátí zpět.Jen ještě malý dotaz, ten seminář v Ostravě, můžete mi napsat kdy a kde by se měl konat, případně kde tyto informace najdu? Moc Vám děkuji. :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: autoimunní onemocnění
PříspěvekNapsal: stř 16. pro. 2015 21:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 14. úno. 2009 21:43
Příspěvky: 922
Bydliště: Dolní Ředice
Drags Imun - podávání, nahoře v liště je nabídka hledat, zadejte tam Drags Imun a vyskočí vám spousta diskuzí s tímto tématem.
Informace o seminářích apod. jsou vždy na hlavní straně http://www.psycholog-psu.com. Mnou zmiňovaný seminář je zde: https://www.facebook.com/events/506781876149938/ , ale nevím, zda jsou ještě volná místa, popřípadě náhradníci. První seminář https://www.facebook.com/events/914665121922142/ je obsazen.
Pokud se vám nepodaří dohodnout se na semináři, doporučuji osobní konzultaci u Rudy, nebo alespoň po telefonu.

_________________
Pes není zvíře, pes je přítel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: autoimunní onemocnění
PříspěvekNapsal: čtv 17. pro. 2015 20:25 
Offline

Registrován: pon 07. pro. 2015 14:11
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava
Děkuji za info.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: autoimunní onemocnění
PříspěvekNapsal: ned 27. pro. 2015 06:47 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Doporučuji akupunkturu a detoxikaci, viz. zdejší vyhledávač.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: autoimunní onemocnění
PříspěvekNapsal: ned 27. pro. 2015 21:10 
Offline

Registrován: pon 07. pro. 2015 14:11
Příspěvky: 5
Bydliště: Ostrava
Díky za další rady, vážím si Vašeho času čtením řádků a rad. Pokud jsem správně hledala, tak na tu detoxikaci je doporučována černá ředkev a Enterosgel. Určitě vyzkouším. Ještě jsem se chtěla poradit, kde poblíž Ostravy sehnat akupunkturu. Vůbec jsem netušila, že je něco takového možného pro psa. A ještě jedna věc, zda mi můžetě poradit co je na zvýšení červených krvinek - anémie. Teď jsme byli na odběrech a červené krvinky se přehouply pod spodní hranici normálu, dosud se držely na té spodní hranici. Vet tomu dává ještě 14 dní a pokud se to nezvedne, chce mu zvednout dávku Prednisonu, což já bych nerada, nechci do něj cpát to svinstvo ještě více, už jsem z toho zoufalá. Co se týče těch hnisavých ložisek, hodně nám posloužil DragsImun, kterým postižená místa potírám. Jen jsem se dočetla, že se nesmí užívat vnitřně s lékama na imunitu, takže používáme jen zevně, ale i tak se nám osvědčil spolu s mýdlem téže značky. Ještě jednou velké díky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 60 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!