Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pon 29. dub. 2024 05:13
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 681 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: pát 10. pro. 2010 11:18 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář. 2009 13:00
Příspěvky: 196
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
Obávám se, že nikdo z nás nemá zrovna po ruce křišťálovou kouli, abychom dokázali takhle z fleku a bez jakýchkoliv vyšetření říct "ano, po kastraci bude určitě zdravá". Teď budu asi hodně drsná, ale pokud nechcete svojí fence nechat udělat potřebná vyšetření, tak zbývá pro určení příčiny potíží asi skutečně jen věštec nebo kartářka. Pokud tedy jste přesvědčená, že jsou její potíže způsobeny "něčím mezi nebem a zemí"... v tom případě ale zase nechápu, jak by vlastně mohla pomoct kastrace, tedy naprosto přízemní fyzický zásah do organismu provedený "nedůvěryhodným" veterinářem :shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: pát 10. pro. 2010 11:25 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
pokud máš sama problémy je možné že je čuba z tebe muže stahovat- ty s tou štítnou žlázou myslím. to co popisuješ je naprosto tipický přáznak snížené funkce- minimálně v době hárání případně po ní- kdy kolísání hladiny hormonů v tomto období vyžaduje zvýšenou funkci štítné žlázy. to vyšetření ti fakt nezabere moc času ani nevezme moc peněz a možná odpoví na spousty otázek- a pokud to ta štítná žláza nebude pak je to ano něco mezi nebem a zemí- třeba cisty na vaječníku atd atd pak by stálo zato zajet na vlčáry i s čubinkou a popovídat si s rudou

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: pát 10. pro. 2010 11:41 
Offline

Registrován: pát 13. bře. 2009 14:39
Příspěvky: 16
Bydliště: Stochov
O peníze u nás vůbec nejde. Také mám autoimunitní onemocnění, štítná žláza téměř nefunguje. Přišlo se na to náhodou, jsem hubená, akční, žeru jako mlejn, i když jsem unavená, okolí mi nestíhá. Po letroxu lítám jako na koštěti. Díky, štítnou žlázu vyšetříme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kastrace
PříspěvekNapsal: pát 10. pro. 2010 13:12 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. lis. 2010 17:44
Příspěvky: 130
Bydliště: Kostelec nad Černými lesy
Ahoj, rozhodně to vyšetření nech udělat co nejdříve, je to jen jeden odběr krve, z výsledků ti řeknou jestli se jedná o nedostatečnou funkci štítné žlázy nebo nadbytečnou nebo o jiné onemocnění. Mojí tibetce toto onemocnění začalo po prvních štěňatech v 5. letech, začala být jakoby bez života, pak ztráta srsti na ocase, dost vylínala nakonec úplná apatie, díky tomu dost přibrala. Ze začátku jsme dávali 7 prášků Euthyroxu 150 denně, teď jsme na šesti, léčí se rok a půl, viditelné zlepšení po měsíci a půl, po půl roce výrazné zlepšení srsti. I když ti veterináři řeknou, že u tohoto onemocnění není prokázaná dědičnost, rozhodně bych na takové feně nechovala, protože po mé zkušenosti vím, že po psychické stránce je to na delší dobu, ale myslím, že tam nějaké dědičné dipozice určitě budou... Spouštěč choroby prý není znám...

_________________
Ali a smečka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: sob 11. pro. 2010 14:02 
Offline

Registrován: ned 21. lis. 2010 19:58
Příspěvky: 167
Bydliště: Praha
Hyena píše:
Jinak mě osobně vždycky zvedne mandle jakýkoliv pokus zhora o plošná zjednodušená řešení. A děsí mě, kolik lidí ho vítá.Proč učit lidi osobní zodpovědnosti a zabývat se individuálními kauzami- nařídit kastrace je jednodušší....

Já jsem jednoznačně raději pro plošnou kastraci, protože lidi nikdy nikdo zodpovědnosti nenaučí!! Pochopila jsem to u koček, když jsem viděla kočičí bezdomovce u popelnic hledat zbytky jídla. Jedna měla něco s packou, dvě zase něco s okem. Všechny byly podvyživené, zablešené a určitě i začervené. Být tou kočkou, tak raději než mít takový život, bych si přála, aby moje matka byla kastrovaná a nikdy mě neporodila. To nemluvím o kvantech koťat, která skončila utopená, umlácená či upálená ještě než rozlepila oči. Uvažovat nad tím, že všem lidem pomůžeme pochopit, že "vyrábět" sériově křížence (ostatně i PPčka) není fajn, je sice super a kéž by to dopadlo alespoň jako s tříděním odpadu. Ale drtivá většina to bude dělat dál. Vždyť to vidíte všude kolem...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: sob 11. pro. 2010 14:24 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Absolutně nemůžeš srovnávat kastraci psů (fen) a koček (kocourů). Pes by měl být pod vlivem pána nebo doma, je vycvičitelný, navíc fena hárá 2x do roka a když fena nikdy nemá štěňata, nic se neděje. Kočky jsou ve své podstatě naprosto jiné, kočka na vodítku je výjimka. Nedá se vycvičit (dá se naučit trikům, ale ne vycvičit). Kočka začne mrouskat prakticky hned po skončení předchozího, pokud nezabřezne delší dobu, může se to vyvinout v permanentní mrouskání, což je velký zdravotní problém. Mrouskající kočka vytrvale řve, nežere a ojíždí vše, trpí ona, její lidé i okolí. Prakticky nepřetržitě! Nekastrovaný kocour často znečišťuje domov, toulá se, pere se.
Plošné kastrace koček a kocourů rozhodně ano, u psů a fen rozhodně ne. A odlišný názor mám právě proto, že jsou to odlišná zvířata, nesrovnatelná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: sob 11. pro. 2010 16:28 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Já bych takovým lidem psa nedala.
Povinné čipování, s tím související registrace majitelů a samozřejmě plná odpovědnost toho kdo je v registru. Obrovské pokuty za nečipovaného psa, za jakýkoliv průšvih který pes udělá. On by si pak vlastnictví psa každý dobře rozmyslel a množitelství by se snad konečně přestalo vyplácet. A vědomí že musím do osmi štěňat strčit osm čipů za tisícovku by snad odradilo i jednorázové "chovatele z lásky".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: ned 12. pro. 2010 13:35 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. čer. 2006 20:58
Příspěvky: 90
JirkaSi píše:
Můžeš řešit následky, ale mnohem efektivnější je řešit příčiny.

A jak to chceš udělat?
Když nechám vykastrovat psiska co jsou v útulku tak se nikdy nerozmnoží.
A o to jde aby se dál nemohli množit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: ned 12. pro. 2010 14:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Hyeno, přesně, první dva dny to bolí ZATRACENĚ HODNĚ, to svědění pak je proti tomu nic. Navíc to hnusně hýbe s psychikou, má to další zdravotní následky - ostatně stačí si Rudovu druhou knihu přečíst do konce, kde shrnuje hromadu veterinárních studií na toto téma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: ned 12. pro. 2010 18:04 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob 07. bře. 2009 23:22
Příspěvky: 2858
Bydliště: Ústí nad Labem-Bratislava
Fakt treba zmeniť mentalitu ludí.Na muj-pes.cz som sa dočítala ako sa jedna pani pýta či može nakryť fenu kríženca velkosti cca bígla s border kóliou.Keď som jej odpísala prečo to robí keď útulky praskajú vo švoch,napísala že šteňatá ale nechce dávať do útulku,má pre ne nových páničkov. :Hangman: Téma je vo fóre na téme Krytí psů v Nejnovějších tématech.

_________________
Neexistuje nic, co by pes neuměl. To jen člověk ho to neumí naučit.http://dogaboston.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: ned 12. pro. 2010 20:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 06. led. 2010 14:32
Příspěvky: 621
Bydliště: Praha 10, Vršovice - Břeclav (občas)
Baysha píše:
Takže plošné kastrace ÚTULKÁČŮ vidím jako jedinou skutečně reálnou možnost, jak významně snížit počet narozených psů.


Budu mluvit jen a jen za sebe a věřím, že tu hodně lidí pobouřím a hodně jich se mnou bude souhlasit. Mám dvě fenky a kdyby mi některá z nich zabřezla (mojí nedbalostí) tak ji nechám březost přerušit (pokud by to bylo možné) nebo bych celý vrh po porodu utratil. Pro fenu je to přirozené, že příjde o štěňata, což se o kastraci v žádném případě říct nedá.
Co se týká útulkářů, tak to je kapitola sama pro sebe a odvíjí se to od kvality daného útulku (lidí v něm působících a jejich znalostí). Pokud dají novému majiteli ŘÁDNÉ INSTRUKCE a důkladně ho poučí, nebo se přesvědčí o úrovni jeho znalostí co se výchovy a výcviku týká (následně ho "nasměrují), tak je to OSVĚTA a není to mrzačení zdravých tvorů, na úkor lidské neschopnosti.
Udělat "šmik-šmik" je velmi jednoduché, ale v konečném důsledku je to velké zlo.
Uvědomuji si, že útulky jsou plné a množitelů neubívá a je to problém, ale kastrace není řešení!!

_________________
V myšlení neusilujte o informaci, ale o přeměnu.
Dokud si budete myslet, že cesta hmotného štěstí je pokrokem, nebudete usilovat o to, aby jste změnili sami sebe.

(Bhagavadgíta)

http://jardagungan.rajce.idnes.cz/

Jarda - Gungiskunk a Skůbydunk (Maggie a Bublina)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: ned 12. pro. 2010 21:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. lis. 2008 22:38
Příspěvky: 168
Bydliště: Praha 4, Braník
Selskej rozum - kastrace se může velmi razantním způsobem promítnout do psí psychiky. Pokud by byla zavedena povinná plošná kastrace, svezou se s tím také ti, kterým už tohle dávno došlo a vědí co a jak se psem, aby ho zvládli i bez kastrace. Takže by zase nějaký procento psů mělo život méně kvalitní, než by mohlo :dontknow:
Takže podle mýho by to taky chtělo spíš nějakou kampaň v rámci které by se šířila osvěta (no a vzhledem k lidský mentalitě by to mohlo až jemně hraničit s masáží:)
Plošná kastrace se mi jeví jako pohodlný řešení, který má ale fůru mezer.

_________________
"Ten, kdo má proč žít snese každé jak."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: ned 12. pro. 2010 22:01 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. čer. 2006 20:58
Příspěvky: 90
Gungan píše:
Mám dvě fenky a kdyby mi některá z nich zabřezla (mojí nedbalostí) tak ji nechám březost přerušit (pokud by to bylo možné) nebo bych celý vrh po porodu utratil. Pro fenu je to přirozené, že příjde o štěňata,

Radši zabiješ štěňata než abys nechal vykastrovat svojí fenu?Tak tomu fakt nerozumím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: ned 12. pro. 2010 22:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09. lis. 2008 22:38
Příspěvky: 168
Bydliště: Praha 4, Braník
Romča píše:
Gungan píše:
Mám dvě fenky a kdyby mi některá z nich zabřezla (mojí nedbalostí) tak ji nechám březost přerušit (pokud by to bylo možné) nebo bych celý vrh po porodu utratil. Pro fenu je to přirozené, že příjde o štěňata,

Radši zabiješ štěňata než abys nechal vykastrovat svojí fenu?Tak tomu fakt nerozumím.


Jakože spíš v první řadě ty čuby uhlídat a pokud by se náhodou stalo (pravděpodobnost tak jedno procento) tak umělý přerušení. Ne preventivní kastrace aby se náhodou něco nestalo. Tak jsem to pochopila já.

_________________
"Ten, kdo má proč žít snese každé jak."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 07:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Povinná kastrace??? Tady nejsme (díky Bohu) v Americe a nemusíme si sem přitáhnout každou hloupost.

Informovanost a odpovědnost majitele, to by mělo být to, oč tu běží, ne povinné mrzačení psů. Pohodlné pro lidi, určitě ano, ale co ten pes?? Osvěta nemusí být drahá - hodně lidí čte různá psí fóra, časopisy, co takhle do nich napsat co a jak? Požádate majitele stránek o zveřejnění zrovna třeba té studie? Na facebooku jsou tisíce lidí, proč neudělat profil a informace nedat tam?Domluvit se s rozumnými veterináři a vyvěsit jim to do ordinace? Prostě něco pro to dělat a ne se jen hádat na netu, nebylo by to lepší?

Já navrhuju facebook, fóra, časopisy, veta. Se třemi vety to tenhle týden zařídím. Co ostatní na to, nějaké konkrétní návrhy a jejich realizace?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 08:21 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
Romča píše:
Já psala hlavně o útulkáčích s vlastníma jste začli sami.
Např. babička si v útulku vybere fenečku k domečku všichni babičku poučí o tom jak se chovat v době hárání jenže babička bydlí na vesnici a sousedovic Bobík má uplně jiný názor.Co teď necháme pejska v útulku, protože babička ji neohlídá před krytím.
S osvětou souhlasím ta musí být i čipování ...

Takhle si brala čubinu babička. Je snad jasný, že čubina byla kastrovaná hned jak to šlo. :wink:

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 11:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Fenrizka píše:
Štěně sem, štěně tam, máš recht. Radši je měla babička každej půlrok topit. :icon_thumright:


Nezapomínáš na tu nejsnazší a nejlepší cestu - čubinu dvakrát ročně ohlídat??


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 11:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
anebo být soudní a babičce nepořizovat psa...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 11:51 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
lenko jenže oni ty starší lidi občas nějakého společníka potřbeujou a pak ymslím že v tomhle ohledu je to přijatelnější pro oba dva. a třeba z vlastní zkušenosti vím že u nás by neměl jaksi kdo toho harajícího psa etda čubu ohlídat taKŽE BYCH TO zas tak šmahem v tomhle konkrétním případě rozhodně neodsuzovala

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 12:31 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
Essi: dokud jsou moji prarodiče v současné psychické kondici, čubinu by zřejmě ohlídali. Ale co za pár let? Proč vůbec riskovat tu možnost, že jí na vesnici plný toulavejch psů neohlídaj? Jen pro svůj dobrej pocit, že jsem nevykastrovala žádný zvíře? Jsou situace, kdy je kastrace na místě. Nic není bílý, ani černý. Kastraci nelze jen odsuzovat.
Lenka Krejčířová: máš pravdu. Necháme ty psy shnít v útulcích. :icon_thumright: Nebrala jsem jim jí proto, aby se měli o koho starat a aby nebyli sami. Tu čubu nám nechali cikáni u popelnic den po narození. Mohla jsem jí nechat chcípnout.

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 12:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 29. led. 2009 13:16
Příspěvky: 531
Bydliště: Ústí nad Labem / Brno
Dala jsem tý čubě šanci žít. Kastrace pro ní byla nejmenším zlem. Nemám pocit viny, jen dobře vykonané práce. 8)

_________________
Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla!
Maky a pan Trix


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 12:48 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Fenrizka píše:
Dala jsem tý čubě šanci žít. Kastrace pro ní byla nejmenším zlem. Nemám pocit viny, jen dobře vykonané práce. 8)

Pak nezbejvá než obdivovat. :prayer:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 12:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Fenrizko,
ono nic není černobílé, jak říkáš. Na druhou stranu, dokud jsou lidé v takové kondici, aby zvládli postarat se o zvířátko, je všechno OK. Když ale nejsou, je to zvířátko na správném místě? Navíc, uhlídat fenku není fyzicky náročné. Stačí zavřít dveře do bytu, případně do kotce a vyvenčit čubinku na vodítku.
Nejsem zastáncem toho názoru, který je prezentován v časopisech a od vetů a pohodlných lidí, že nekastrovat psy, kteří nejsou určení k chovu, je nezodpovědnost. Za nezodpovědnost považuju množení a neuhlídání nechovných psů, ale i zbytečné kastrace.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 13:11 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 19. dub. 2009 07:52
Příspěvky: 1152
Bydliště: Brno, občas Praha
Lenko, v tomhle konkretnim pripade je urcite pro cubinu lepsi, ze se dostala k Fenrizky babicce - kde ji pak vykastrovali - nez kdyby nekde chcipla nebo se dostala nekam do utulku, kde by jen rozsirila rady opustenejch pesu, ktery nikdo nechce a ktery jsou v utulku buhvi jak dlouho. Pokud jsem pochopila spravne, cubu nasli jako nemohouci stene a babicka se ji ujala. Cuba ma pohodovej zivot, nepochybuju o tom, ze u babicly se ji zije dobre, babicka je taky spokojena - v tomhle pripade bych proti kastraci nebyla.

_________________
Čím více poznávám lidi, tím raději mám svého psa...
www.dejtenamsanci.estranky.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 13:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Romča píše:
Ja bych teda kastraci nenazvala zmrzačením pod tím slovem si představuji něco úplně jiného...
Přestože s částí tvého příspěvku souhlasím, s tímto souhlasit nemohu. V tématu nad čarou, zabývajícím se kastrací, se dovíš aspekty tohoto, zdánlivě jednoduchého, chirurgického zákroku. Je tam o tom celá studie, přeložená do češtiny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 13:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
romča rozhodně v určitých situacích s tebou souhlasím- kastrovat všechno co se hejbe je blbost ale sou situace dky je to lepší menší zlo

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 13:20 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
No, ale mohlo se počkat, zatím prý jsou schopní ji uhlídat, ta druhá část mého příspěvku neplatí na jejich případ, jak jsem se teď dodatečně dočetla, jejich případ je trošku jiný, nebrali si ji z útulku,ale malinkou od popelnice....
Ale je to pro zamyšlení pro ty, co si z útulku berou fenku, pokud uvažují o kastraci, najít si ji už tedy kastrovanou, a zbytečně nekastrovat (což jaksi u Fenrizky takhle nebylo., tak se omlouvám, Fenrizko :wink: ).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 13:28 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 14. čer. 2006 07:52
Příspěvky: 99
Romča píše:
Ja bych teda kastraci nenazvala zmrzačením pod tím slovem si představuji něco úplně jiného.
Kastrace není všeho lék ale jsou situace kdy je to řešení.Tady se napíše kastrace a je to jak kdybych vám mávala před obličejem červeným hadrem.
Můžu poprosit ty co mají kastrované feny o jejich postřehy jak se fenka po kastraci změnila?Děkuji.


Psychicky neuvěřitelně, zdravotně to odnesla taky dost. Za další operace, kterými jí dávali doktoři dohromady (včetně plastiky boku) jsem vyflajzla desítky tisíc. Mé druhé feně závidí hárání atd. Přesto, že jsem proti plošnému kastrování, v určitých případech ho chápu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 13:39 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
Romča píše:
Můžu poprosit ty co mají kastrované feny o jejich postřehy jak se fenka po kastraci změnila?Děkuji.
Toho je celkem dost v tématu "kastrace" v poradně o sexuálním chování. Taky těžko říct, co z toho, co se s fenou po kastraci děje, se dá té kastraci připsat... Např. inkontinence se může objevit po 5 letech, i dýl (ale nejdříve většinou po půl roce). Hormonální rovnováha se neustálí hned a některý změny probíhají pomalu. Když čuba (pes) zleniví rok po kastraci, je to kastrací? Nebo věkem...? Jak to poznáš?
Kastrování je podle mě šílená masáž a propagace produktu, který na první pohled moc neškodí, je zdánlivě užitečný a někomu hoooodně sype do kapsy (srov. např. s granulema, vitamíny nebo lidskou hormonální antikoncepcí). Ale to už se tu řešilo mockrát.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 13:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
že je to kšeft o tom žádná jako všechno u veta. jako musím tu dát vstyčenej prst protože kastrované feny trpí o poměrně dost rpocent častěji hypothyreozou - poruchou štítné žlázy což je poměrně závažný zdravotní problém na který třeba veterináři nikdy neupozorbnují protože o něm ani neví

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 13:54 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář. 2009 13:00
Příspěvky: 196
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
Celá tahle diskuze je o tom, že se neshodneme na jediné věci. Totiž zda je možné (v nějakém rozumném časovém horizontu) významněji zapůsobit na běžné lidi, aby k množení psů začali všichni přistupovat zodpovědněji, nebo zda je to utopie. Já jsem bohužel zastáncem druhého názoru.
Někdo tu jako příklad dobře udělané osvěty zmiňoval televizní kampaň za darování kostní dřeně - ale kolik lidí v tomto registru po zmiňované kampani skutečně je? Řeknu vám to - něco přes 35000. To je odhadem méně než PŮL PROCENTA ze všech lidí, kteří podmínky (věkové a zdravotní) pro vstup do registru splňují.
Nedomnívám se, že jakákoliv kampaň za zodpovědnější přístup ke psům by mohla zásadněji ovlivnit více než několik procent populace... To je jediný důvod, proč podporuji kastrace jako SOUČÁST opatření ke zmírnění utrpení nechtěných a týraných psů, samozřejmě ne jako opatření jediné a vše řešící - souhlasím i s ostatními opatřeními, která tu byla zmíněna.

Ale v tom se asi skutečně neshodneme, takže tato debata dle mě už dál nemá smysl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 14:34 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Psy se zabývám už hodně dlouho a jenom v jednom jediném případě jsem nepoznal, že je fena kastrovaná. U všech ostatních, a že to byly stovky fen, jsem poznal, že jsou kastrované už na první pohled, protože vybočovaly od normálního chování, spíše tedy uvažování. Žádná z kastrovaných fen se nemůže chovat přirozeně, protože jí to zásah do hormonálních hladin ani neumožňuje. To, že si na to jejich majitelé zvyknou, anebo změny raději přehlíží, je jen zástěrka skutečných faktů. Je to, jako by mi někdo tvrdil, že "auto mi jezdí na tři válce, tak jezdí a jezdí dobře", jenže zde je právě ten rozdíl, jak kdo jednotlivě uvažuje. Kastrované feny mají o mnoho jinak sežazené priority. Ovšem vzniká zde zároveň jedna podstatná otázka, vidí někdo z vás do skrytu jejich duše, co se jim v hlavě skutečně odehrává, když je lidé učí sami sobě si lhát?
Mám u sebe kastrované feny i feny kompletní. Znám rozdíly.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 15:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 18. čer. 2006 20:58
Příspěvky: 90
Citace:
Můžu poprosit ty co mají kastrované feny o jejich postřehy jak se fenka po kastraci změnila?Děkuji.

Desenský píše:

Mám u sebe kastrované feny i feny kompletní. Znám rozdíly.

A můžu tedy poprosit o rozdíl aspoň pár příkladů?Čím víc tím líp.
Co znám já tak fena po kastraci "ožila" ale toto byla kastrace ze zdr.důvodů.
Je akční víc jak před tím jediný co se u ní musí hlídat je váha.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 15:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář. 2009 13:00
Příspěvky: 196
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
Desenský píše:
vybočovaly od normálního chování, spíše tedy uvažování


Otázka je, zda "běžného" psa či fenu, kteří znají pouze dvorek a v lepším případě vodítko, tahle změna uvažování a sociálního chování nějak zásadně handicapuje v jejich životě...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 16:35 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Baysha píše:
Otázka je, zda "běžného" psa či fenu, kteří znají pouze dvorek a v lepším případě vodítko, tahle změna uvažování a sociálního chování nějak zásadně handicapuje v jejich životě...
Četla jsi vůbec tuto studii?

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 16:41 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář. 2009 13:00
Příspěvky: 196
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
Já jsem sem dávala ten odkaz - takže ano, četla. A neodpověděl jsi na mou otázku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 16:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. čer. 2007 14:36
Příspěvky: 491
Bydliště: Praha 3 - Královské Vinohrady
Baysha píše:
Já jsem sem dávala ten odkaz - takže ano, četla. A neodpověděl jsi na mou otázku.

A není ta odpověď v tý studii ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 16:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18. zář. 2009 13:00
Příspěvky: 196
Bydliště: Praha - Horní Měcholupy
Ne, není. Studie se zabývala účinky na zdraví - na výskyt chorob. Já se ptám na psychiku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 17:45 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 08. lis. 2006 19:02
Příspěvky: 538
Bydliště: Stráž nad Nežárkou
Jestli mohu, prosím Rudu také o odpověď. Mám doma jednu kastrovanou fenu-ze zdravotních důvodů. Narodila se s vrozenými vadami močového systému. To že je špatná mi bylo potvrzeno až v jejich 5 měsících, kdy jsem o utracení fakt neuvažovala. Kastrace byla provedená proto, že jsme potřebovali udělat plastiku vnitřku. Tož tak.
Jsou jí dva roky. Oproti ostatním fenám je dětská, hravá,přesto nadměrně přemýšlivá a vynalézavá. Nesnese intenzivní psychický zápřah-tím chci říci, že na cvičáku se nedokáže soustředit tak dlouho jako jiné moje feny. Jde rychle do útlumu, který se po cca pěti minutách oddechu a relaxu ztratí. Všichni-lidi i cizí psi ji mají rádi. Nevím jaká by povahově byla kdyby byla nekastrovaná... To, že může mít další zdravotní problémy vím, ale netrápím se tím. Budou-li, tak budou, nebudou-li , budu o to šťastnější.
Vím, že kastrace je silný zásah do organizmu, ale přesně-pro útulkové feny a psy, kteří jsou ve finále téměř výhradně zahradní a vodítko vidí jednou týdně na nedělní procházce to nemůže být větší zlo než toulání a nechtěná štěňata. Pastevečtí psi se také kastrovali, kdo by je na kopcích hlídal aby nezdrhli? Znám kastrované agiliťačky seniorky, které si stále užívají života se svými páníčky jako za mlada. A vidím ty nešťastné psy v útulkách. Co je horší?

_________________
Musíme jít a dívat se. (J. Y. Costeau)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 19:35 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Baysha píše:
Celá tahle diskuze je o tom, že se neshodneme na jediné věci. Totiž zda je možné (v nějakém rozumném časovém horizontu) významněji zapůsobit na běžné lidi, aby k množení psů začali všichni přistupovat zodpovědněji, nebo zda je to utopie. Já jsem bohužel zastáncem druhého názoru.
Někdo tu jako příklad dobře udělané osvěty zmiňoval televizní kampaň za darování kostní dřeně - ale kolik lidí v tomto registru po zmiňované kampani skutečně je

No Baysha, tedy zrovna na dřeň mi kamapaň fakt nepřišla jako extra velká. Víš ty co, lidi je potřbea měnit po všech liních- tj. od výchovy dětí a lidí okolo sebe až po média- ale nejen TV kamapaň. Hodně pejskařů má za bernou minci psí časopisy- no a co je v nich:-( Bohužel u nás je problém s osobní zodpovědností a svobodou díky historickému kontextu dost pokřivený- Nejdřív morálka komunistů, pak revoluce- oslněný podnikáním a "neskutečnými" možnostmi- tj- náboženství peněz a moci a opět nikde prostor pro osobní zodpovědnost, míru etiky, morálku... tohle prostě nezměníš hned, na druhou stranu podporou řešení zvenčí lidi jenom dostaneš do stavu- morálku udržuje někdo mocný zvenčí a určuje, co je dobře a co ne.Tj. žádný prostor pro učení se, pro osobní svědomí. Je to stadium morálního vývoje odpovídající předškolním dětem. Opravdu je dobrým řešením nechat lidi zakrnět v morálním vývoji 5letých dětí ? Myslím, že máme navíc.Jen si Baysha uvědom, že s lidmi odepisuješ i sebe- také si jedna z nich ;-)

_________________
http://www.holandskyovcakvnouzi.wbs.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 22:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. lis. 2010 17:44
Příspěvky: 130
Bydliště: Kostelec nad Černými lesy
Mám kastrovanou fenku 7 let od léta, můžu říct, že její chování se moc nezměnilo, její povaha je dost vyrovnaná, ale přijde mi víc lekavá, uhýbavá a hlavně jí to vidím v očích, ten pohled je jiný než dřív - plný otázek. Co se týče smečky, tak je to změna celkem zásadní, především mezi fenami. Ostatní ji v době hárání neberou a když to vezmu z druhé stránky, tak ta kastrovaná fenka nepochopí reakce ostatních, takže na psychiku vliv zásadní.

_________________
Ali a smečka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: pon 13. pro. 2010 22:43 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. lis. 2010 17:44
Příspěvky: 130
Bydliště: Kostelec nad Černými lesy
Množitelé se nerekrutují z řad útulků,ale z řad soukromých osob- a´t už se jedná o množení psů bez PP nebo nezodpovědné množení psů s PP, tak že jsou udáváni komukoliv a pod cenou.

To je bohužel pravda a nejde jen o to, prodávat psy pod cenou a komukoliv, ale prodávat je. Mnoho lidí to dělá pro peníze a jestli těch zodpovědných je tak 10% tak je to hodně. Je tak silná nabídka štěňat i papíráků, že netuším, kam se všechna ztrácí. A znám jen opravdu málo chovatelů, kteří přebírají zodpovědnost za svá štěňata po celý zbytek jejich života, vlastně je spočítám na prstech jedné ruky.


Dalším řešením je více kavlitních psích školek a cvičáků zaměřených na společenskou výchovu, tak aby ubylo majitelů, co se zbavují psů, protože je nezvládají.

Tak tohle je opravdu problém. Vzhledem k tomu, jaká plemena se stávají populární, tak tomu nejsou cvičáky vůbec přizpůsobeny a snad se ani některé přizpůsobit nechtějí. Když vidím výcvikáře, který po 10 letech praxe použije el.obojek na půlroční štěně, aby ho odnaučilo žrát odpadky, protože to páníček chce a nesnaží se to rozmluvit, tak je mi z toho zle. Psala jsem do časopisu, že by měli zařadit rubriku - srovnání cvičáků pro psy - alespoň základní parametry, bylo by to fakt potřeba, člověk se nemá jak orientovat, takže nakonec je to metoda pokus-omyl a začátečník nebo méně zasvěcený pejskař to nepozná nebo mu to dojde až pozdě.

_________________
Ali a smečka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: úte 14. pro. 2010 06:09 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
taradhatu píše:
Mám kastrovanou fenku 7 let od léta, můžu říct, že její chování se moc nezměnilo, její povaha je dost vyrovnaná, ale přijde mi víc lekavá, uhýbavá a hlavně jí to vidím v očích, ten pohled je jiný než dřív - plný otázek. Co se týče smečky, tak je to změna celkem zásadní, především mezi fenami. Ostatní ji v době hárání neberou a když to vezmu z druhé stránky, tak ta kastrovaná fenka nepochopí reakce ostatních, takže na psychiku vliv zásadní...
Vidím, že už tu odpověď napsal někdo za mne. Znám ten pohled. Podle toho se nekompletní psi snadno také identifikují. Často to připomíná komplex méněcennosti. On to totiž také bývá komplex méněcennosti (zvláštní, on je i u psů).
Ještě k tomu mohu dodat, že vidím auru a poznám u psů, když ji také vidí, je jich skutečně hodně. Co mnoha lidem nedochází, že oni totiž vidí i tu svou. Kastrace blokuje tok energie přes druhou čakru, což je nejen viditelné, ale ovlivňuje to značně tok až na sedmou čakru. U některých fen lze tento tok přemostit, ale každá mince má dvě strany, proto do toho moc nesahám, jen někdy u vysoko hierarchicky postavených jedinců. U samců tohle vůbec neřeším, respektive na psy kastráty se nemohu (možná ani nechci) přes energie vůbec naladit. Rozebírat však čakry a energie s lidmi, kteří ani netuší, o čem je řeč, mi přijde přinejmenším jako ztráta času.
Co se týče výše zmíněných bouďáků, ti si zvykli neřešit ani to, když je dá někdo na řetěz. A také si dosud mnoho lidí myslí, že je to v pořádku, tak proč by neměly být v pořádku nějaké kastrace...

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: úte 14. pro. 2010 09:46 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. lis. 2010 17:44
Příspěvky: 130
Bydliště: Kostelec nad Černými lesy
Citace:
Často to připomíná komplex méněcennosti.


Jo asi něco takového a ještě je tam otázka, proč právě já.

Citace:
U některých fen lze tento tok přemostit, ale každá mince má dvě strany, proto do toho moc nesahám, jen někdy u vysoko hierarchicky postavených jedinců.


U nízko hierarchicky postavených jedinců bývá v rámci smečky malý problém, jsou spíš obětí šikany, když ostatní něco vyvede z míry, alespoň mně to tak přijde. U vysoko postavených jedinců nastane situace, kdy je začnou prudit mladí a nezkušení, protože si myslí, že budou lepší, i když na to nemají, měnit energetické toky neumím nebo o tom nevím, ale vím, že přijdu na způsob jak zachovat hierarchii a vrátit vše zpět do starých kolejí, než na to bude mladá připravená, alespoň tomu věřím.

Citace:
Rozebírat však čakry a energie s lidmi, kteří ani netuší, o čem je řeč, mi přijde přinejmenším jako ztráta času.


Už jen tím, že jsi to sem napsal, sděluješ mnohé. Každý hledá cestu a ne každý ji našel, nikdy nevíš kdo tě může poslouchat :yawinkle:

_________________
Ali a smečka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: úte 14. pro. 2010 12:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. lis. 2010 17:44
Příspěvky: 130
Bydliště: Kostelec nad Černými lesy
Citace:
čakry a energie


Dhatu je určitý faktor, element, princip. Tělo tvoří sedm těchto elementů, každý ovlivňuje určité tkáně a dohromady tvoří právě ten vyšší princip. Princip života, přírody, světa. Je jedno jak to budeme nazývat, ale je důležité, že to dokážeme vnímat. Jsou to principy přírody, které před xy roky moudrý člověk dokázal popsat a pro ostatní jim dal formu a tvar, aby jim pomohl najít cestu. Všechny staré a původní civilizace uměly uctívat přírodu, věděly, že souvisí všechno se vším a musí existovat určitá rovnováha. Uctívaly déšť, protože věděly, že znamená život. Protože jsme rovnováhu narušili, tak to kolem nás vypadá, tak jak vidíme. Jsou lidé, kteří takové principy hledají, což je způsobeno tím neuvěřitelným civilizačním tlakem a jsou lidé, kteří to cítí. Je rozdíl vidět úplněk a vnímat úplněk. Ale to už je moc slov a škoda každého takového slova, které sfoukne vítr...

_________________
Ali a smečka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: úte 14. pro. 2010 15:03 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 19. zář. 2006 07:27
Příspěvky: 1264
Bydliště: Brno
Romča píše:
Ja bych teda kastraci nenazvala zmrzačením pod tím slovem si představuji něco úplně jiného.
Kastrace není všeho lék ale jsou situace kdy je to řešení.Tady se napíše kastrace a je to jak kdybych vám mávala před obličejem červeným hadrem.
Můžu poprosit ty co mají kastrované feny o jejich postřehy jak se fenka po kastraci změnila?Děkuji.

Já mám doma fenu kastrovanou přesně podle toho, co prosazuješ. Je to útulkáč, který byl vykastrován v útulku jako prevence množení dalších štěňat. Byť plně chápu důvody paní vedoucí, která mi je ráda podrobně vysvětlila, stejně nejsem ráda za to, že je naše Cara kastrovaná. Byla kastrovaná cca v 1,5 roce, což je dost před psychickou dozrálostí rotvajlera, nemluvě o tom, že to byl zákrok na zvířeti, které bylo naprosto vystresované.
Výsledek je, že Cara je naprosto žárlivá na každou háravku a pokaždé, když hárá nějaká kamarádka, začne své imitované hárání. Takže nám letos "hárala" už asi 5x. Vždy se rozvoní cca jako fena na začátku hárání a psi po ní jdou. Taky nám psychicky zamrzla ve štěněcím věku, což sice není nějak obtěžující chování, ale není to dospělý 5-tiletý rotvajler. Hysterčí na pány psy, co by ji chtěli obskakovat nebo i jen více očuchávat.

_________________
Lišák je, lišák je, lišák je, lišák je Bališák.
Belgičani v nouzi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: úte 14. pro. 2010 19:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 15. říj. 2010 14:28
Příspěvky: 60
Bydliště: Žatec
Desenský píše:
Rozebírat však čakry a energie s lidmi, kteří ani netuší, o čem je řeč, mi přijde přinejmenším jako ztráta času.


Tak... pár nás tu snad ponětí o čakrách a energiích má... . Takže díky za ten příspěvek. Klidně bych to snesla i víc do podrobna :D . Například to přemostění u fen by mě celkem zajímalo. I když i tento příspěvek dostatečně vysvětluje, proč na kastraci zvířat raději zapomenout.

_________________
https://picasaweb.google.com/radkajirka/MojiMilackove#


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: stř 15. pro. 2010 08:55 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. lis. 2010 17:44
Příspěvky: 130
Bydliště: Kostelec nad Černými lesy
Citace:
Například to přemostění u fen by mě celkem zajímalo.


Jak píše pan Desenský, každá mince má dvě strany, takže když někde dáš, někde musíš vzít. Tohle je moc citlivá záležistost, kde mi to dá, to vím, kde mi to vezme, o tom nechci ani přemýšlet.

Každá informace má pro každého znás svůj čas.

_________________
Ali a smečka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: čtv 16. pro. 2010 12:17 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 10. lis. 2010 17:44
Příspěvky: 130
Bydliště: Kostelec nad Černými lesy
Citace:
pokud skončí pes někde na řetězu, tak mu to je podle mě stejně jedno

Díky tomu, že mám smečku, která je polovina rodina a polovina "náplavy" a protože jsem viděla dost kastrovaných psů a u některých mi až teď, když tady pročítám řádky, dochází, že jejich problémy jak zdravotní tak psychické zavinila kastrace, tak jsem se chtěla podělit o mé zkušenosti s fungováním smečky, když dojde k takové změně, protože ne každý má tu možnost to pozorovat. Ale po některých slovech ztrácím chuť se podělit.

Kastraci by si měl každý člověk rozhodnout sám a ne nechat rozhodovat útulky nebo úřady, oni s těmi zvířaty nežijí. Ať už bude rozhodnutí pro nebo proti, tak je potřeba právě taková osvěta, kterou je tato poradna unikátní, aby každý věděl do čeho jde. Když už dáváš takové zvíře, tak jak potom vysvětlíš, když bude mít nemocnou štítnou žlázu, že tě bude stát dalších cca. 5000 Kč ročně nebo, že tě napadne, když bude mít epileptický záchvat. Pokud si je vezmou lidé, kteří je přivážou na řetěz, tak kdybychom to hodně zjednodušili, domyslíš si jak to dopadne.

_________________
Ali a smečka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co se vám dnes povedlo (...a nepovedlo) IX
PříspěvekNapsal: čtv 16. pro. 2010 12:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 13:47
Příspěvky: 2293
Bydliště: Sokolnice
taradhatu píše:
Když už dáváš takové zvíře, tak jak potom vysvětlíš, když bude mít nemocnou štítnou žlázu, že tě bude stát dalších cca. 5000 Kč ročně nebo, že tě napadne, když bude mít epileptický záchvat.


Taky si myslim, ze kastrovat plosne vsechno je spatne, ale nejsem proti kastracim. S tebou v podstate souhlasim. Az na ty zdravotni dusledky.
Kastrace ti epilepsii nezpusobi. Stitnou zlazu taky ne. Na druhou stranu, tyhle nemoci ti dostane jakykoliv pes. A realne, pokud beru zhuntovaneho psa od nekud 9ulice, utulek), pocitam s tim, ze nebude v poradku.Ty podminky se nekde projevi, i za cas. Muj Nero se i pres vsechny sve nemoci ted v lednu dozije 14 let. Jsem presvedcena, ze pokud by tech 7 let, co jsem si ho vzala, nemel nasledky "pece" ktera se mu dostala, tak ma vyhled na mnohem vic. A krom te stihle zlazy a snad ledvin, ma uz potize s kazdym organem. Tu epilepsii taky.

Na druhou stranu, kdyby utulky rikaly - jo, ted je ten pes sice zdravy, ale to vite, prozil si sve .. za par let mu mozna zacnou odchazet jatra, bude z nej epileptik a muze v zachvatu pokousat... Kdo by si pak co vzal?
Takhle pes dostane par let hezkeho domova, a pokud nemoc prijde, clovek se posnazi a pak rozlouci.
A pak si vezme dalsiho, na par spolecnych let.
Nikde nemas jistotu zdravi ani povahy. Pes je proste zivy tvor a "nestesti nechodi po horach".

_________________
http://www.raistlin.webnode.cz


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 681 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Google [Bot] a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!