Rudolf Desenský - psycholog psů
Profesionální psí poradna
Právě je pát 26. dub. 2024 14:46
99% VEŠKERÝCH VAŠICH OTÁZEK JE ZDE ZODPOVĚZENO.
Pro nedostatek času na textové odpovědi jsem nové registrace do poradny dočasně zastavil.
Ke čtení důležitých příspěvků registraci nepotřebujete.
Raději pracuji se psy než s klávesnicí. Chcete-li mé odpovědi na své dotazy, zavolejte, nebo přijeďte na Freesobotu.
Děkuji všem, kteří podporují náš spolek Mikroazyl Vlčáry z.s. - azyl pro velké psy s nestandardním chováním.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 271 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
  Předchozí téma | Následující téma 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 05:49 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
Celý příspěvek mi připomíná přesně náš problém s Césarem. Zrovna tak to začínalo v 8-mi měsících, řešily jsme to úplně stejně, dokonce jsme zkoušeli "dobré" rady od různých "znalců" přesně jak píšete v závěru.
Taky jsem si myslela jestli to není nějaká psychická porucha. Situace se zhoršovala, postupně vždycky tak maximálně 1x za měsíc kousnul postupně každého z rodiny.

Takže jedniné co opravdu 100% pomohlo byla návštěva Rudy, pochopení a vidění vlastních chyb a totální změna přístupu k němu. Trvalo to dlouho, ale troufnu si říct, že dnes už by se mi to nestalo. Přesto bych s ním nenechala žádné dítě bez dozoru (teď nemyslím ty moje velké).

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 07:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
Co se týká dětí - s dítětem o kterém vím že psu neublíží (u sedmiletého kluka už se to snad dá předpokládat) klidně nechám Bardu. Rockyho ne. A přitom oba jsou naprosto neagresivní, hodní, lidi milují. Ale choďáček prostě občas rychleji jedná než myslí - nejdřív vystřelí po klacku a pak si uvědomí že se strefil do ruky která ten klacek držela. Totéž s odměnou - speciálně jemu podávám piškot v zavřené dlani a pak otevřu, ale stejně si to chňapnutí (a rafnutí) do zavřené ruky neodpustí. Modřiny od jeho zubů mne zdobí vlastně pořád, občas procedím nějakou tu kapku krve... Nechat jej s dítětem, tak je tu další "krvežíznivá bestie co pokousala dítě".
Je opravdu potřeba si uvědomit nejen povahu ale i sílu a razanci daného psa - a raději neriskovat když mám sebemenší pochybnosti.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 12:05 
Offline

Registrován: pát 01. srp. 2008 08:30
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha
Tak jak jste i sama řekla,7 let je dostatečné.Já si to myslím taky a tak když odběhnout hrát si vedle,přece nemusím stát u nich a koukat a nechat všech svých činností.Hrajou si spolu i na zahradě jako je fotbal,běhání,aporty apod.Malý ho má rád a dává mu to patřičně najevo.A je poučen,že samozřejmě může mu něco říct,když se mu to nelíbí,ale víc by se i sám bál a popravdě řečeno ani bych mu to neschvalovala,protože těžko může 7-mi leté dítě bojovat se psem.Spíš jde o to,že ho podle mě bere jako posledního v naší "smečce" vzhledem k tomu,že moc dobře ví,že je "nejslabší" a proto jestli se s tím dá vůbec něco dělat.Opravdu bych nerada stavěla své dítě proti psovi,aby se ho naučil respektovat.Protože i pan Desenský těch pokousání na těle má dost.Tím jsem nechtěla říct nic špatného,jen že těžko to můžu praktikovat s dítětem.O mě mi nejde,jenže na mě si nic nedovolí kromě toho co jsem psala viz výše a pokud si dovolil,asi celkem 3x za jeho život,tak když jsem to pak zkoušela znova se stejným pamlskem ani ho to nenapadlo.Neřekla bych,že nemá respekt,protože ví,že bude zle a že se nebudem bavit,ale bude ten respekt třeba asi větší,když si to dovolí byť jen nečekaně,občas a zcela nepochopitelně...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 12:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Psovi by bylo dobré vysvětlit, že je dítě pod tvojí přímou ochranou. A dítěti, co je dovoleno při hře vůči psovi, ani pes si nemusí nechat od dítěte líbit úplně všechno, ale měl by vědět, že je lepší odejít než to řešit. Teda pokud ho dítě nechá. Tohle byste si měla nechat předvést v praci, i sebelíp napsaný návod nemusí vždy sedět na konkrétní situaci. Udělejte si co nejdřív výlet na Vlčáry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 12:19 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 10:23
Příspěvky: 2716
Bydliště: Praha - Kobylisy
p. Desenský má šrámy na těle od psů kteří už byli totálně zkažení a šli po lidech s úmyslem zabíjet - to bych s vaším miláčkem fakt nesrovnávala. A rozhodně bych na vašem místě zavolala a udělala si k Rudovi rodinný výlet. Váš pes je v pubertě a občas zkouší co mu projde a co vy na to. I z toho důvodu bych na hru se synem dohlížela - vždyť to pes zkouší i na vás! Myslím že to u vás bude podobné jak píše kockoterier - pes něco zkusí, vytočí vás, zpětně se vytočí on a obrátky se stupňují až do kousání a fyzických trestů. Ruda vám poradí kde děláte chyby a co změnit aby se to takhle daleko nedostávalo.
Co se týká vztahu se synem - nechala bych ho (pod dohledem!) psa česat, cvičit povely které pes zná, prostě mu nenásilně vštípit že i tenhle človíček se musí poslouchat a to bez diskuze a zkoušení. Ale nejdřív toho u něj musíte docílit vy.

_________________
Bardovy stránky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 12:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Já bych vůbec neřekla, že sedmileté dítě může být se psem samo, měla jsem tenhle věk u syna, když jsme si dovezli domů štěně, máme hafíka skoro rok a půl, děti taky zase o kus porostli a stejně je musím stále u psa korigovat a omezovat u ní jejich pobyt.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 13:56 
Offline

Registrován: pát 01. srp. 2008 08:30
Příspěvky: 8
Bydliště: Praha
Já to nesrovnávám,jen,že se to stát může a neříkám,že má jít o úmysl mi zabít dítě,ale stačilo by i to,že by ho pokousal...A pokud vím,p.Desenský říká jedna blbá chyba a je problém.Tu chybu samozřejmě dítě udělá takže bych ho to raději neučila...Předemnou se nic takového nestalo.Ale opravdu třeba té návštěvy,třeba se tam i my potkáme-tohle bude lepší osobně samozřejmě,protože nikdo nevěří tomu,že můj pes by byl schopný jen zavrčet,natož kousnout :o) to jen k tomu,že na to opravdu nevypadá :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 14:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15. čer. 2006 14:03
Příspěvky: 184
Bydliště: Děčínsko
No já ze své zkušenosti vím, že byla dcera sama doma , "nic neudělala" a přesto ji César kousnul. A přesně takhle to zkusil postupně na každého. Až po čase, kdy už jsem do toho trochu víc viděla jsem pochopila, že on takhle reaguje vždy na stejný podmět. Úplná blbost, byl to prudce napřažený prst na věc na zemi, třeba když ukazujete hele co to tam je. Takže, já bych to fakt nepodceňovala, nehledala důvody proč je nepravděpodobné, že by nekousl a raději bych se naučila pochopit způsob myšlení a jednání svého psa.

_________________
H+C+D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 17:32 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Lenka Krejčířová píše:
Já bych vůbec neřekla, že sedmileté dítě může být se psem samo, měla jsem tenhle věk u syna, když jsme si dovezli domů štěně, máme hafíka skoro rok a půl, děti taky zase o kus porostli a stejně je musím stále u psa korigovat a omezovat u ní jejich pobyt.

no vidíš,já zas naprosto v pohodě nechávala svýho pětiletýho kluka s čubou...naopak jsem byla v klidu,jelikož nebyl sám,ale byli dva :wink: .Na tuty jsem nezodpovědná osoba 8) ,ale nikdy mě ani na mysl nepřišlo nevěřit svýmu psu.A nikdy mě ten pes nezklamal.Dítě samosebou vědělo od mala co může a co ne,ale čuba by si od něj stejně nechala uříznout třeba hlavu.

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 18:34 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Renato, je jasné, že s některými psy se dítě bez problémů nechat může, ale pokud je nespolehlivý v agresních projevech? ...
Mám tady pár takových pejsků, co jsou schopni poupravit fasádu komukoli při nějaké "náhodné" nestřežené situaci, a to se v běžném životě chovají takřka neškodně jako plyšáci. V těchto případech je slovo zodpovědnost docela na místě.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 18:58 
Offline
Lidový vypravěč

Registrován: pon 12. čer. 2006 07:24
Příspěvky: 768
Bydliště: Praha
Desenský píše:
Renato, je jasné, že s některými psy se dítě bez problémů nechat může, ale pokud je nespolehlivý v agresních projevech? ...
Mám tady pár takových pejsků, co jsou schopni poupravit fasádu komukoli při nějaké "náhodné" nestřežené situaci, a to se v běžném životě chovají takřka neškodně jako plyšáci. V těchto případech je slovo zodpovědnost docela na místě.

ale jistě,zas nejsem cvok :wink: abych nechala dítě o samotě třeba s tím ovčounem od Garfielda :oops: .já reagovala na tuhle Lenčinu větu,která mě osobně zněla jako obecná pravda:

Citace:
Já bych vůbec neřekla, že sedmileté dítě může být se psem samo

_________________
Dobrá nálada sice nevyřeší všechny problémy,ale rozhodí tolik lidí,že stojí za to si jí udržet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06. srp. 2008 21:13 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
Renata napsala: ale nikdy mě ani na mysl nepřišlo nevěřit svýmu psu

no a mě po počátečních problémech jaksi vyplynulo, že nemohu věřit svým dětem, vždy " nic nedělali", nepsala jsem to mimochodem jako obecnou pravdu, ale jako můj osobní případ a zkušenost s MÝMI dětmi (ne Tvými, Ty jsi je měla líp zmáklé-není psáno ironicky, spíš konstatuju) a měla jsi vyrovnanějšího psa, protože jsi u něj nekopala nejspíš chybu za chybou, narozdíl ode mě. :wink:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 09. srp. 2008 21:14 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 12:23
Příspěvky: 169
Bydliště: Chomutov
Dost mi to připomíná jednu situaci s Feli. Felča si v klidu kousala kost a já jí drbala, taky jí můžu vzít cokoliv, ale všimla jsem si, že když dám ruku kousek od její kosti a nechám jí tam, tak jí přestane kousat. Schválně jsem jí dala ruku před čumák a pozorovala jsem jí. Nejdřív ztuhla, pak se na mě tak divně podívala a nakonec zavrčela, v tu chvíli jsem to přerušila větou: "Co blbneš?" a přivolala jsem si jí. Až pozdějš mi došlo, že to byla jenom moje chyba a že Feli neni agresivní, ale prostě mi v tu chvíli nerozumněla. Napnutá ruka před čumákem a upřenej pohled... Vůbec se jí nedivim, že z toho byla vedle a začala se bránit.
Netvrdím, že je to i váš případ, ale zamyslete se, jestli ho ten váš první pohled neznejistil a když jste přitlačila, tak jestli se nezačal jenom bránit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: sob 11. říj. 2008 15:27 
Offline

Registrován: stř 09. črc. 2008 14:45
Příspěvky: 24
Bydliště: Komenského 334, Slavkov u Brna
já teda u psítěte taky praktikuju vypísknutí a zdá se mi že to chápe, protože hned povolí a hra pokračuje... No, je pravda že lovecký instinkty, ty on nemá, ani co by se za nehet vešlo. Třeba pro klacík běhá i moje kočka líp než on:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Brechanie na deti
PříspěvekNapsal: úte 04. lis. 2008 20:15 
Dobrý deň! Mám doma veľmi poslušného NO, ktorý poslúcha úplne "na slovo". Ale máme s ním jeden problém....Akonáhle k nám prídu deti, vždy radostne vbehnú do dvora(zatiaľ čo Rony je vzadu zavretý) tak na nich začne brechať. Nie je to klasické brechanie, ale je to také "knučacie" brechanie. Naposledy som s ním bol blízko pri nich, on ich uňuchal dali mu po piškote, pohladkali ho a ja som sa s ním na vodítku vzdialil. Zrazu keď sa pohli, Ronny po nich tak rozrušene "vyšiel"; nevrčal, iba tak štekal(ako som už popisal) a hrozne sa za nimi ťahal.Inak s ním nemáme problém všade kde môže je s nami a je mi ľúto, že keď prídu na prázdniny bratranci, že musí byť zavretý. :( :( :( :( Ja naozaj neviem posúdiť, či je jeho správanie vyvolané agresivitou alebo tešením:( :( :(


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. lis. 2008 20:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 04. črc. 2006 14:55
Příspěvky: 5609
Bydliště: kraslice/ praha
řeklla bych že by si snima možná spíš chtěl hrát těžko říct

_________________
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: úte 04. lis. 2008 20:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Podle tvého popisu je to něco, co nezná a moc ho to zajímá a přitahuje, ale není si jistý a neumí si s tím poradit. Myslím, že to si s nimi chce hrát a poznat je. Děti bych brzdila v temperamentu a hlasitosti projevu. Pejska bych k nim vzala na vodítku, ale tak, aby vodítko nebylo nikdy napnuté. Nechala bych psa, aby děti očuchával podle libosti, děti, aby ho pohladili, ale moc do něj nestrkali, nevřískali a nemávali rukama. Chtělo by to nějakou společnou procházku. Nechala bych psa s vodítkem mezi dětmi, když se bude sedět a povídat nebo nějaké jiné klidné chvíli. Vše pod dozorem. Když ho zavíráte, nemá možnost se s dětmi seznámit a naučit se k nim chovat.
Počkej si na Rudovu radu, tohle je jen můj názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 05. lis. 2008 21:19 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
Docela dobrá věc pro pohyb psa mezi dětmi (i na vodítku) je košík z tvrdé kůže. Pes skrze něj nemůže ani štípnout jako přes popruhový a zároveň s ním nemůže svojí neopatrností způsobit taková zranění jako s košíkem kovovým.

_________________
http://www.holandskyovcakvnouzi.wbs.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náš pes nesnáší děti
PříspěvekNapsal: pon 08. čer. 2009 09:58 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
Můj přítel má 8 letou stafordku,která když k nám přijde děcko se naježí a občas na děcko vrčí a pořád je taková napružená.V minulosti děcko prý i napadla,může se to opakovat?Mám o to děcko co hlídám strach a sama jedno čekám.Proč to dělá a jak jí to odnaučit? Vrčí i na cizí lidi co se jí nelíbí nebo přiblíží k pelíšku,jednou vyjela i po mě.To děcko se nedá uhlídat ,když má pořád tendenci jí dávat hračky nebo hladit .Stačí se jen otočit a jednou mám strach ,že může být pozdě.Problém je v tom ,že její pán nejsem a znám jí jen 8 měsíců,žárlí i na mě a mám pocit že se snaží stavit se nademě se svým pánem.Jak jí mám ukázat ,že ona bude až dole aby to už neskoušela a už vůbec ne na to děcko?

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náš pes nesnáší děti
PříspěvekNapsal: pon 08. čer. 2009 14:34 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ať sem ten dotaz napíše tvůj přítel, něco mu už poradíme. Zprostředkovávání moc nefunguje.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náš pes nesnáší děti
PříspěvekNapsal: pon 08. čer. 2009 18:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
Tak to nevyjde ,jemu je to jedno a řeší si to raději vše sám dle svého, když je doma .Ale já jsem od rána do večera s tou stafordkou sama .Většinou mi poradí ať jí zavřu do pokoje ,když hlídám děcko ,ale to takhle řešit nepůjde pořád.Potřebuju vědět jak být nad tou fenkou a dát jí najevo ,že i když se jí pán zastává,tak já jsem hned vedle pána a ona ,že je až pode mnou i když tu byla první.Jen nevým jak se k ní chovat atd...Jinak je to mazel ,ale má své hranice a nálady.

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náš pes nesnáší děti
PříspěvekNapsal: pon 08. čer. 2009 18:34 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10. bře. 2009 20:03
Příspěvky: 704
Bydliště: Brno-Kohoutky
najdi si jinýho přítele, protože pokud to nehodlá řešit, jednoho dne tě pes pokouše a bude terorizovat celou tvoji rodinu. Neřešení rozmazlení psy se zhoršují, zkoušejí co všechno si můžou dovolit a posouvají tě v hyerarchii na nižší pozici. Buď proti ní pořádně zakročíš přestaneš se jí bát nebo tě bude pořád ovládat. Můžeš jí nasadit košík a začít ji cvičit. Když jsi celý den doma, můžeš se jí začít víc věnovat, hrát si s ní, ale stát si pevně za svýma povelama.. hlavně chválit za splněný povel. Zkus to pozitivní cestou. Můžete se vzájemně pořádně poznat. to je můj názor ale do pejska nevidím tak může být nesprávný. Uvidíme co na to odborník :-)

_________________
http://weaving.rajce.idnes.cz/ fotky opět Free


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náš pes nesnáší děti
PříspěvekNapsal: pon 08. čer. 2009 18:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
weaving - odborník se už vyjádřil :-)

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náš pes nesnáší děti
PříspěvekNapsal: pon 08. čer. 2009 18:52 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
vyjádřil , ale tudy cesta nepovede - od jejího přítele, bohužel. To si musí nějak vyřešit Kopkonwin. A nebude to asi lehké. :(


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náš pes nesnáší děti
PříspěvekNapsal: pon 08. čer. 2009 20:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Kopkonwin, už se to tu přece řešilo. Pokud to nechce řešit její majitel, tak si to budeš muset vyřešit ty - tzn. klasika 4 základní povely na poprvé a okamžitě. Pokud si něco zkusí, stručně, jasně,rozhodně a přiměřeně rázně jí to zatrhnout. Nejsi tu přece pár dní, měla jsi kluky čévéčkový.... přestaň mylset na to, co si myslí ta čuba, s timhle tvym přístupem snad po ní chceš, aby ti roli šéfky smečky přenechala jenom proto, že máš dvě nohy? Když s ní budeš sama, tak jí klidně dej couračku, pokud je schopná se do tebe otočit, tak i košík. Pokud u toho bude tvuj partner, tak ji nepoveluj dokud u ní nebudeš mít poslušnost, jinak se tě brzo naučí voch***** v přítomnosti páníka. Takhle bych to teda nejspíš udělal já, kdybych byla na tvém místě.

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náš pes nesnáší děti
PříspěvekNapsal: úte 09. čer. 2009 06:18 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Evo, tohle může za jistých okolností fungovat v provizoriích, když třeba chodíš pravidelně někam na návštěvu, aby ti jejich pes uhnul z cesty a bral tě po dobu tvé přítomnosti vážně. V domácím prostředí nastolení "částečného pořádku" však stav jen zhoršuje, protože toho, kdo bude chtít po psu povinnosti na rozdíl od majitelů-rozmazlovačů, začne pes neskutečně nenávidět a nechtěj vědět, co všechno jsou tito psi schopni vymyslet za šprajcy, které neskutečně rychle gradují. Buď nad tou fenkou převezme plnou kontrolu, tedy i v přítomnosti pána, nebo si z ní vytvoří takového nepřítele, že to půjde jen těžko zastavit. Kdykoli od ní dá ruce pryč v přítomnosti pána, ta fena nebude dělat nic jiného, než vymýšlet, co jí ještě provede. Většina jejích šprajců bude zaměřena právě na citlivá místa, protože je prokoukne, respektive už je zmapované má.
Jistě víš, co to je šikana, ale těžko jsi se setkala s promyšlenou surovou šikanou, ke kterým dochází v situacích, kdy má pes dva pány s dvěma hodně rozdílnými styly komunikace. Řešil jsem podobné případy už nesčetněkrát, moc dobře vím, o čem mluvím.

Tato debata není o psovi, ale o dvou lidech. Vždyť už se to tu řešilo mockrát, přičemž Kopkonwin to vždy dostala do slepé uličky nějakými výmluvami.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náš pes nesnáší děti
PříspěvekNapsal: úte 09. čer. 2009 06:59 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
To je pravda ,v přítomnosti pána se chová jinak ,než když je sama se mnou.Snažím se být na ní nekompromisní ,ale zároveň když se chová dobře kamarádská.Skusím ještě dohodnout pravidla s přítelem i když to bude stát spory,jinak nedejbůh ,aby se jí jednou pro nějaké neštěstí nemusel vzdát.Tohle by mohlo zabrat.

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náš pes nesnáší děti
PříspěvekNapsal: úte 09. čer. 2009 07:41 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Proto jsem myslela nepovelovat v přítomnosti partnera, aby čuba nezjistila, že když je tam on, tak se zastane víc čuby než kopkonwin. Ale to už asi stejně nejspíš ví. Je mi jasný jak to myslíš, už jsem se o tom i bavili, ale přece neni možný, aby s kopkonwin pes takhle voral, zvlášť když je schopen kousnout... :evil:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náš pes nesnáší děti
PříspěvekNapsal: úte 09. čer. 2009 07:44 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř 09. led. 2008 16:44
Příspěvky: 445
Bydliště: Přišimasy
Evo - pes nebo přítel? :evil:

_________________
zdraví Vás Lucka + Aneta + Ben + Brita


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náš pes nesnáší děti
PříspěvekNapsal: úte 09. čer. 2009 08:00 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Přítel už se tu řešil, a bohužel, teď už by se zase řešit nejspíš začal....

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náš pes nesnáší děti
PříspěvekNapsal: úte 09. čer. 2009 08:22 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 22. zář. 2006 19:30
Příspěvky: 260
Bydliště: Meziboří
To nemá cenu Barunku mám nechat být ,že mu pomohla jak nikdo a prý jsem sem si neměla pořizovat Bobina ,když čekám děcko.A že ostatní mu říkali něco jiného,teď nemůžu do toho šťourat,jestli chci vztah udržet. Howgh

_________________
Vždy buď psovi dobrým vůdcem smečky a měj ho rád za všech okolností


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náš pes nesnáší děti
PříspěvekNapsal: úte 09. čer. 2009 08:36 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. čer. 2006 07:53
Příspěvky: 631
kopkonwin píše:
A že ostatní mu říkali něco jiného,teď nemůžu do toho šťourat,jestli chci vztah udržet. Howgh
Tak tahle situace už je jenom na jednu OT otázku- Na jak dlouho a za jakou cenu až chceš jít? :oops:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náš pes nesnáší děti
PříspěvekNapsal: úte 09. čer. 2009 08:39 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 09. lis. 2006 21:21
Příspěvky: 8242
Bydliště: Luční Chvojno
Možná by stálo za to, abysi skočila dolů do "Zcela mimo téma psi" a trošku si to tam pročetla....jsme ale opět OT, proto už jen kdyžtak přes SZ, ju? :yawinkle:

_________________
"Požaduj hodně, spokoj se s málem. Savvy up!" PNH

stránky Bonyho a Dutchee


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náš pes nesnáší děti
PříspěvekNapsal: úte 09. čer. 2009 10:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 26. čer. 2006 09:43
Příspěvky: 1367
Bydliště: Praha
kopkonwin píše:
prý jsem sem si neměla pořizovat Bobina, když čekám děcko.
nemůžu do toho šťourat,jestli chci vztah udržet. Howgh

Děcko čekáte oba dva, vztah snad chcete udržet oba dva, ne? Holka mě je tě strašně líto, že sis našla takovýho chlapa. Už by tě připravil o dalšího psa a svýmu ani nevytkne špatný chování. Vždycky, když si prohlížim fotky z tvých výletů na rajčeti, myslim na tebe, abys byla už sakra jednou spokojená. Přála bych ti hodnýho...možná vlastně jen normálního chlapa.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Náš pes nesnáší děti
PříspěvekNapsal: úte 09. čer. 2009 11:09 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Hyena píše:
kopkonwin píše:
A že ostatní mu říkali něco jiného,teď nemůžu do toho šťourat,jestli chci vztah udržet. Howgh
Tak tahle situace už je jenom na jednu OT otázku- Na jak dlouho a za jakou cenu až chceš jít? :oops:


Kopkonwin, neber to osobně. Máš mojí podporu a držím ti palce v osobním životě. Jen tu cenu, kterou za to chceš nebo musíš platit, nenech odes...t ty psy. To je to jediné, co k tomu chci říct.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Napadeni dite mim psem
PříspěvekNapsal: čtv 25. čer. 2009 22:07 
Offline

Registrován: pát 14. bře. 2008 18:06
Příspěvky: 11
Bydliště: Weimar
Dobry vecer mam problem a nedokazi si vysvetlit jednani ktere udelal muj pes spise jeste stene 8 mesicu Rhodesian Ridgeback.Ma ukonceny zakladni vycvik je mili poslusny dodnes zadny konkflikt. Dnes se mi ale prihodilo neco co mi neda spat a prosila bych o radu jaky je vas nazor na toto chovani.Stojim na chodniku a bavim se s pritelkyni Tor ma povel sedni u nohy vzorne sedel byl na kratko na voditku v tu chvilku jde ze strany co sedi Tor zena s kocarkem a vedle kocarku hplcicka asi 7 let kouknu je v pohode nechal je projit ,ale kdyz byli asi pul metru od nas v jedne sekunde steknul , skocil a kousnul holcicku do ruky nevim jestli kousnul hodne bunda roztrzena nebyla a na ruce jsem take nic nevidela holcicka plakala byla v soku to se odehralo ze zadu v ten okamzik kdy to udelal se ihned vratil k noze a prisedl bez vrceni a stekani presto ze matka kricela na me .Vubec si to nedokazi vysvetlit i kdyby nekousnul a jen skocil tak ma dnes 45 kg prosim o radu dekuji Ivana


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadeni dite mim psem
PříspěvekNapsal: pát 26. čer. 2009 08:10 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Napiš ještě další informace, prosím. Nejde jen o to, že je poslušný a že má základní výcvik (ve věku 8 měsíců spolehlivě ukončený základní výcvik, když je ve věku puberťáka, je to RR a pes? To mi zní opravdu hodně divně). Jde o to, jak ho vychováváš, ne jak ho cvičíš, jestli měl možnost poznat děti, vědět, že nejsou potencionální nebezpečí, i když se jinak hýbou, křičí atd, jestli jde dobře socializovaný, jestli svoji výchovu stavíš na klidu, důslednosti, pohodové atmosféře nebo na povelování psa.

Jak jsi se zachovala, když se tohle stalo? Víš, proč to udělal, co tomu předcházelo, jak se tvářil, co dělala ta holčička?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadeni dite mim psem
PříspěvekNapsal: pát 26. čer. 2009 08:51 
Offline

Registrován: pát 14. bře. 2008 18:06
Příspěvky: 11
Bydliště: Weimar
1)
Mam fenu 3 roky Rhodesian Ridgeback bez problemova a psa 8 mesicu Rhodesian Ridgeback fena ho prijala jako sve stene vychovavala ho vse bylo v poradku od 4 mesicu stenete chodime na cvicak kde jsem si vsimla ze pri prvnich nasvstevach utocil na slabsi jedince s tim ze je zacal honit jako hra ale koncilo to stipanim a okusovanim do zadni casti tela psa hra neboli utok byl prerunen a potrestan pokaranim a musel zustat na miste sedet nez pan odejde se stenetem po te po povel lehni a odmena pochvala udelal to jeste dvakrat po te jiz byl v klidu.Ma zakladni vycvik a samozrejme pubertu o poradnem vycviku muzu mluvit po ukonceni 2 let to je mi jasne.Kontak s detmi mel a ma socializace byla v norme .pred dvouma dny jsem se bavila se sousedkou ma dceru 5 let blondynka je aktivni ihned na Tora macha rukama rekla jsem v klidu ze se nesmi takhle chovat stala vedle me a Tor sedel vedle me nohy a v tu chvili kdyz ho chtela pohladit zacal vrcet lehce okamzite pokarani po te si nic jiz nedovolil vecer jdeme domu a proti nam asi 7 metru jde mensi zena take blond takove svitici blondate vlasy napnul se a zpozornel a ziral na ni bez znamek agrese odvedla jsem ho reci na jine myslenky a sli domu .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadeni dite mim psem
PříspěvekNapsal: pát 26. čer. 2009 08:52 
Offline

Registrován: pát 14. bře. 2008 18:06
Příspěvky: 11
Bydliště: Weimar
2)V vcera ta holcicka byla take blondyna bavim se s pritelkyni sedi u nohy jde zena s kocarkem z te strany co sedel Tor prvni byla zena a vedle ni holcicka take tak 6 let zkontrolovala jsem Tora byl naprosto v klidu holcicka sla klidne vedle matky kdyz byli asi pul metru vzdaleni z niceho nic steknul a skocil chnapl ji po ruce stacila jsem ho stahnout k sobe a v rychlosti rekla pokarani ale dusledne jak by mel byt pokaran nebyl byla to sekunda a v te sekunde zacla hystericky rvat holcicka a matka na me Tor si sedl opet k noze a jen koukal bez sebemensiho pohnuti Vychova zabyvam se jiz roky vychovou psu konkretne Ridgebacku mam webovou stranku kde je vse o psech vychovavam s laskou ale i tvrdosti v hlase nikdy jsem psa neuhodila a neponizila presto se mi stal tento problem ktery si nedokazi vysvetlit pripadalo mi to jako kdyby vedel ona je slabsi nez ja tak to zkusim steknul jako pozdrav a pak skocil zklamala jsem v tom ze nebyl dusledne pokaran tak jak by mel ale v te sekunde jsem nevedela jestli te holcicce neco neudelal na ruce teda nic nemela a bunda take nebyla roztrzena presto mam ted nejistotu ohledne deti nedokazi si vysvetlit jeho reakci


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadeni dite mim psem
PříspěvekNapsal: pát 26. čer. 2009 10:26 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Ivana Rennecke
Mluvit o ukoncenem zakladnim vycviku stenda vjeho osmi mesicic je pomerne odvazne,tady spise muzeme mluvit o ukoncene socializaci a priprave na dalsi vychovz a vycvik psa v pozdjim veku..Bez moznosti Videt Vas i psa budu ted spis hadat,podle popisu si pejsek asi moc neveri,chyby tam duvere ve Vas ze dokazete zasahnout-pak bi pes tohle sam neresil.
Citace:
Kontak s detmi mel ...pred dvouma dny jsem se bavila se sousedkou ma dceru 5 let blondynka je aktivni ihned na Tora macha rukama rekla jsem v klidu ze se nesmi takhle chovat stala vedle me a Tor sedel vedle me nohy a v tu chvili kdyz ho chtela pohladit zacal vrcet lehce okamzite pokarani po te si nic jiz nedovolil vecer jdeme domu a proti nam asi 7 metru jde mensi zena take blond takove svitici blondate vlasy napnul se a zpozornel a ziral na ni bez znamek agrese odvedla jsem ho reci na jine myslenky a sli domu .

Obavam se ze tohle asi zejmne byla chvile kdy doslo k posunu a pes pozdeji reagoval tak jak reagoval.
Nejste schopna psovi dat pocit bezpeci,proto svuj problem resi sam-stejne jak psa nevnimate co Vam rika telem.Uz podle popisu je videt ze pes byl silne nejisty a nevedel co dal,proto se branil pozdeji preventivne sam...
pkud jsem se psem predevsim si hlidam psa a dej okolo nej,pak teprve pokud stiham dalsio veci c musim resit..ale predevsim musim mit psa pod kontrolou,tak aby se mi dej nevymkl z rukou..

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadeni dite mim psem
PříspěvekNapsal: pát 26. čer. 2009 11:00 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 08. zář. 2008 11:03
Příspěvky: 1175
Bydliště: Nymburk
BinLadin píše:
tady spise muzeme mluvit o ukoncene socializaci


To vůbec existuje? Já myslela, že pes se socializuje celej život...

_________________
Veronika+Borisko+Kšandik ♥


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadeni dite mim psem
PříspěvekNapsal: pát 26. čer. 2009 11:06 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
BinLadin píše:
Uz podle popisu je videt ze pes byl silne nejisty a nevedel co dal,proto se branil pozdeji preventivne sam...

Prosim, chtěla bych se zeptat, co to je za obranu, když pes vyjel až potom co holčička prošla? To přece není sebeobrana, ale zákeřný útok zezadu. ("Já jsem se tě bál, když jsi přicházela, a teď když jsi zády a můžu tě bezpečně kousnout, tak ti to oplatím!") Kdyby se chtěl jen bránit, přece by vrčel už když přicházela a potom, co viděl že bezpečně prošla, by mu měl "spadnout kámen ze srdce", ne? Ptám se, protože jeden z našich psů tohle dělal taky, a mně není jejich uvažování v tomhle moc jasné.

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadeni dite mim psem
PříspěvekNapsal: pát 26. čer. 2009 11:15 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Vhera píše:
BinLadin píše:
tady spise muzeme mluvit o ukoncene socializaci


To vůbec existuje? Já myslela, že pes se socializuje celej život...

Ano pokud mluvime o dobe vtiskavani u stenat v obdobi raneho detsvi kdy prvotnim zdrojem informaci je fena,po otevreni oci i vnimani sveta ve veku cca 2 az 3 mesicu veku.....
Zita
Jde o obranou agresy ze strachu....

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadeni dite mim psem
PříspěvekNapsal: pát 26. čer. 2009 11:27 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát 09. čer. 2006 20:48
Příspěvky: 2794
Podle popisovaného postupu mi to připadá, že máš výchovu stanovenou na povelech a zákazech a na trestech (tím nemyslím bití nebo něco takového, nechci se tě dotknout), je tam pokárání, jak sama píšeš, povel, ale není tam nápověda, jak se ten pes teda zachovat má. Musel sedět a čekat, než pán a štěně odejde - nenaučil se, jaké chování je správné. A to, jak to popisuješ, může být jen divočejší hra, nemusí v tom být agresivita. Proto považuju za lepší pejska nepovelovat a nekárat, ale hru a jeho chování usměrňit tam, kam jí potřebuju. Třeba do toho, že si dětí nemá všímat, pokud si to tak přeješ, že si má s pejskama hrát jemněji. Je to štěně, je mu 8 měsíců, teda vlastně ne štěně, ale puboš se spoustou elánu a chuti do řádění.
Zvolila bych jiný styl výchovy. Určitě bych je nenechala s dítětem bez dozoru, ale učila bych ho, aby dítě ignoroval a odešel, když se mu nelíbí jeho chování, bavila bych se přátelsky s lidmi a dětmi tak, aby on mě mohl pozorovat a aby u toho byl. Když se tě zeptá, odpovídej mu. Tím nemyslím pokárání a pamlsky a pochvaly, odpovídej mu na kontrétní otázky, které ti bude dávat. Jestli spolu máte dobrý vzath, bude si u tebe pohledem ověřovat, bude svoje chování řídit podle tebe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadeni dite mim psem
PříspěvekNapsal: pát 26. čer. 2009 12:06 
Offline

Registrován: úte 20. čer. 2006 06:35
Příspěvky: 997
Essi píše:
Jestli spolu máte dobrý vzath, bude si u tebe pohledem ověřovat, bude svoje chování řídit podle tebe.


Tohle jsem už pochopila - je to klíč k úspěchu - ale setsakramentsky těžký.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadeni dite mim psem
PříspěvekNapsal: pát 26. čer. 2009 12:45 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10. lis. 2008 11:45
Příspěvky: 2873
Bydliště: Řiťka
BinLadin píše:
Jde o obranou agresy ze strachu....

Nechápu logiku - pes kousne dítě proto, že už přešlo, a tedy už ho "neohrožuje". Předtím, dokud k němu dítě přicházelo, se tvářil klidně. Jaký je motiv? Co od toho pes čeká? Vždyť to může vyvolat pravý opak - kousne dítě a matka dítěte ho třeba nakopne. Copak je pes tak blbý, že si to nespočítá? Vždyť pokud se bojí, bylo by daleko lepší dál sedět a dělat, že tam nejsem. Nebo snad čeká ještě nějaký další úskok?

_________________
I pád na hubu je pohyb kupředu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadeni dite mim psem
PříspěvekNapsal: pát 26. čer. 2009 13:42 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 17. pro. 2006 15:19
Příspěvky: 720
Bydliště: Přerov
no právě, jinak by si na něj netroufl, tak počká, až si hezky přejde. Ostatní důsledky svého jednání neřeší,ani nemůže. Je to pes a ne člověk, který má pár závitů navíc.Je na člověku, aby tuhle situaci řešil a psovi vysvětlil, že není třeba procházející dítě jakkoli řešit. Je to hodně o postřehu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadeni dite mim psem
PříspěvekNapsal: pát 26. čer. 2009 13:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 11. čer. 2006 06:38
Příspěvky: 431
Bydliště: Brno
Zita píše:
BinLadin píše:
Jde o obranou agresy ze strachu....

Nechápu logiku - pes kousne dítě proto, že už přešlo, a tedy už ho "neohrožuje". Předtím, dokud k němu dítě přicházelo, se tvářil klidně. Jaký je motiv? Co od toho pes čeká? Vždyť to může vyvolat pravý opak - kousne dítě a matka dítěte ho třeba nakopne. Copak je pes tak blbý, že si to nespočítá? Vždyť pokud se bojí, bylo by daleko lepší dál sedět a dělat, že tam nejsem. Nebo snad čeká ještě nějaký další úskok?

....polidstujes,vzdy platilo a bude platit ze za psa zodpovida majitel.Ostani je uz mimo puvodni tema.
K napadani ze strachu jdehodne obecne napsat ze je projevem chybejiciho sebevedomi,muze to byt vyusteni situace kdy pes prestava zvladat...obrana reakce na drivejsi pro psa neprijemne a stresujici situace ketym byl vystaven...

_________________
http://binladin.rajce.net


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadeni dite mim psem
PříspěvekNapsal: pát 26. čer. 2009 14:08 
Offline
Oprávněný poradce
Uživatelský avatar

Registrován: pon 12. čer. 2006 20:53
Příspěvky: 928
Bydliště: SR Jablonica
Zita píše:
Vždyť pokud se bojí, bylo by daleko lepší dál sedět a dělat, že tam nejsem. Nebo snad čeká ještě nějaký další úskok?


Je možné, že čaká úskok, ale skôr by som povedala, že je to zbabelý útok na slabšieho zozadu, práve preto, že socializácia nebola dostatočná. Také "tu máš, na."

Pes nevie, čo má čakať, ale cíti, že dieťa je slabšie, je tam kus strachu, neistoty a šikany. S týmto mu samotný výcvik nepomôže, natlačí mu do hlavy povel, ale nedá mu kľud v tom, čo má od detí očakávať, ani keď povel plniť bude. Práve tak sa robia nevyspytateľní psi, ak sa to nepodchytí aj tou socializáciou. Ohľadom detí by som pri odbúraní strachu a neistoty z nich radšej z bezpečnostného hľadiska odporučila osobnú návštevu, ako rady po nete. Psík je v puberte, v tej sa také niečo často stáva, treba riešiť, kým sa to opakovaním takýchto situácií a nesprávnou reakciou majiteľa neupevní.

_________________
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré, aj zlé. Skôr, ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Napadeni dite mim psem
PříspěvekNapsal: pát 26. čer. 2009 14:32 
Offline
psycholog psů
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. úno. 2006 20:53
Příspěvky: 6751
Bydliště: Vlčáry
Ivana Rennecke píše:
...v tu chvili kdyz ho chtela pohladit zacal vrcet lehce okamzite pokarani po te si nic jiz nedovolil...

Citace:
...z niceho nic steknul a skocil chnapl ji po ruce stacila jsem ho stahnout k sobe a v rychlosti rekla pokarani ale dusledne jak by mel byt pokaran...
Blokuješ nežádoucí činnost, to je v pořádku, ale jak ho učíš s dětmi vycházet? Bez toho ti po nich půjde spíše víc, jelikož ho učíš, že tyto situace se řeší agresí.

_________________
Rudolf Desenský - Artemis
psycholog psů

Kouzelné tlačítko Obrázek ti ušetří čas čekání na odpověď


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 271 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející tuto poradnu: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v této poradně
Nemůžete odpovídat v této poradně
Nemůžete upravovat své příspěvky v této poradně
Nemůžete mazat své příspěvky v této poradně
Nemůžete přikládat soubory v této poradně

Hledat:
Přejít na:  








Nákupem prostřednictvím tohoto banneru podpoříte všechny zdejší psy na převýchově


Prozdravi.cz



Na Vlčárech krmíme těmito krmivy



Psí poradnu pro vás vytvořil © 2006-2015 Rudolf Desenský - Artemis


Tento web je soukromým majetkem, jakékoliv šíření jeho obsahu nebo jen částí je nelegální a bez souhlasu © Rudolf Desenský - Artemis zakázáno!