Pomůžete? - © Rudolf Desenský - psycholog psů

Rudolf Desenský
Já s vlčicí jénem Wah Ya
Praktik v oboru psychologie,
behaviorismu a poruch chování psů
se specializací na výuku lidí v komunikaci se psy
Přejít na obsah

Pomůžete?

Nikdy se nesnížím k tomu, abych i velmi cenné psy, třeba s rodokmenem prodával a tím s nimi ztratil kontakt po osvojení. Stejně tak za pomoc s vašimi psy si neřeknu o peníze. To však neznamená, že odmítnu váš dobrovolný dar pro mé psy, jelikož se občas dostávám do finančně kritických situací. Uvítám každý finanční nebo materiální dar od lidí, kterým není má činnost lhostejná a chtějí mi pomoci. Jen si o něj neřeknu.
Rudolf Desenský
Oceníme vaši pomoc našemu Mikroazylu, možností je mnoho.

Například:  
 • Zakoupením nové reedice knihy "Jak poznat psí duši" na stránce www.kockanenipes.cz (k dostání i přímo na Vlčárech)

 • Nákupem prostřednictvím jakéhokoli z bannerů na této stránce. Některé jsou naši dodavatelé, z jiných jsou provize ve prospěch našeho Mikroazylu. K tomu je však nezbytné vypnout blokování reklam pro tento web.
 • Bankovním převodem ve prospěch transparentního bankovního účtu
  2500908436 / 2010, nebo účtu u ČSOB
  175744036 / 0300 . Každá koruna se hodí. Kdyby každý z vás zadal trvalý příkaz 50 Kč, máme jistotu, že budeme mít pravidelně na vše potřebné.
 • Trvalým příkazem jmenovitě na konkrétního psa. Každého psa, kterého můžete podpořit, najdete na stránce Mikroazyl. Na této stránce najdete informace o všech psech, kteří jsou v našem azylu, než jim najdeme nový domov, nebo jsou tu z nějakého důvodu na dožití.
 • Trvalým příkazem neadresným, to zn. pro všechny psy.
 • Materiální pomocí, podrobnosti najdete níže na této stránce.
 • Inzercí jednotlivých psů ze stránky Mikroazyl na počítači z vašeho domova. Jak na to a další formy pomoci se dozvíte v tématu "Kritická situace v Miroazylu na Vlčárech ! Pomůžete?"
 • Pomoci nám můžete i profesně, jako je pomoc právní, truhlářská a podobně.
 • Nevozte pamlsky ze zverimexů. Máme jich několik beden a mnohé už prochází záruční dobou, jelikož je nemůžeme dávat tak často, aby psi začali odmítat naše kvalitní krmivo.
 • Během víkendů a po skončení Free sobot, kdy je nás tu více, se tu často uklízí, nebo opravuje nějaká část psince, aby měli zdejší psi pohodlí. Pro každého se tu najde nějaká práce bez ohledu na to, zda něco umíte nebo ne. Shrabat posekaný trávník, pohladit v rámci socializace pohodové psy, podávat misky s krmením a venčit na vodítku umí snad každý, k tomu vám stačí jen ruce a chtít pomoci. Kdo bude mít zájem, toho můžeme naučit se psy víc.


V červenci r. 2016 jsme celý psinec museli přestěhovat do nového areálu mezi Strakonice a Písek. Nové, nejúžasnější Vlčáry budou po splacení úvěru konečně naše.  Celý areál má přes 2ha, je tu chatka na přenocování pro ty, kteří to k nám mají trochu z ruky, velká klubovna na tzv. Free soboty při horším počasí a opravdu hodně prostoru na vylítání i pro velké psy.
Jediná nevýhoda areálu je, že sem není přiveden elektrický proud. Ten vyrábí fotovoltaická elektrárna, abychom mohli být na netu, fungovalo čerpadlo vodárny a mrazáky s masem pro psy. Zálohu řešíme dieslovou elektrocentrálou. Fotovoltaickou elektrárnu stavíme postupně, jelikož komponenty jsou poměrně drahé a nemáme tak vysokou částku, abychom ji postavili celou naráz. Do toho vylepšujeme a hlavně zabezpečujeme výběhy pro naše psí azylanty, aby měli své pohodlí a především se nedostali nelegálně mimo areál.

Chcete-li přivézt nějaký materiální dárek, následující věci se stále hodí:
 • antiparazitální spoty pro velké psy 30-80kg: Advantix, Fypryst, PestiGon, Vectra 3D, Stonghold, Advocate
 • odblešovací obojky Foresto,
  Preventic na velké psy
 • odčervovací tablety ve větším balení
 • krmivo z odkazů níže (je to náš dodavatel, jistě vám poradí, jaké přesně k nám vozí)
 • stejně tak se nám hodí velké skladovací boxy, např. tyto z Hornbachu
 • papírové kuchyňské utěrky ve velkých kulatých rolích
 • GPS lokátory pro psy Tractive nebo Tractive XL
 • benzín do sekačky, pily, křoviňáku a dalšího nářadí
 • naftu do agregátu, kanistry máme.
 • baterie k FV elektrárně (zatím máme 8 z potřebných 12ti. Baterie jsou nezbytné pro ukládání elektřiny ze solárních panelů, jelikož sem nevede el. přípojka a uložená elektřina znamená, že i po setmění nebo při zatažené obloze pojede čerpadlo vodárny pro celý psinec, aniž by se musel pouštět agregát.
 • Aktuálně šetříme na dva projekty. Prvním je nová studna, ve stávající je zvláště o free sobotách málo vody. Už se stalo, že nám po fríčku voda úplně došla, a to je potom katastrofa. Regenerace studny totiž trvá minimálně celý jeden den.
 • Druhý projekt je kompletní výměna starého, rozpadajícího se pletiva ve výbězích. To stávající je ještě z předchozího areálu a některé části jsou přes deset let staré.

Za každý váš dar pro náš spolek velice děkujeme.

Č. transparentního účtu FIO: 2500908436 / 2010
IBAN: CZ4720100000002500908436
BIC FIOBCZPPXXX

Č.ú. u ČSOB: 175744036 / 0300
IBAN: CZ4703000000000175744036
BIC ČSOB - CEKOCZPP


Podpořte nás, když nakupujete!
 Přidali jsme se do projektu GIVT.cz. Pokud nakupujete na internetu – od svetru, přes parfém, televizor, dovolenou a nebo si objednáváte jídlo domů – můžete nám pomoci.
Uděláte to takto:
1. Před nákupem půjdete na https://givt.cz/mikroazyl-vlcary-z-s
2. Vyberete naši organizaci a eshop na kterém chcete nakoupit
3. Nakoupíte, jak jste zvyklí
To je celé. Nestojí vás to ani korunu navíc a my dostaneme část peněz z ceny nákupu.
Pokud nechcete na tuto možnost pomoci nikdy zapomenout, tady http://bit.ly/GivtRozšíření najdete chytré rozšíření prohlížeče, které vám vždy při nakupování GIVT připomene.
Nakupovat se dá i anonymně, takže pokud nechcete, nemusíte se nikam registrovat. A můžete o této možnosti říci i svým přátelům – ať nenakupují "zbytečně" :)
Díky, že na nás myslíte a pomáháte nám!

Naše psy krmíme kvalitními krmivy. Hlavně značkami Stone Crick a Farm Fresh, seženete je prostřednictvím těchto dvou linků.


Psi kteří u nás spokojeně dožili

Jsem autorem několika knižních publikací z mé praxe
První kniha mi vyšla v r. 2008. Druhá v r. 2010, třetí vydali v r. 2011
v r. 2009 jsem vydal DVD a doplnil první z knih o praktické ukázky.
Nová reedice první knihy vyšla v r. 2016, podrobnosti zde.

 
V těchto knihách najdete mnoho odpovědí na otázky ohledně srozumitelné komunikace se psy.Nákupem po kliknutí na tento link přispějete na pejsky v Mikroazylu

Prozdravi.cz


Návrat na obsah